Warsztat 241 - Zawody
#1

Serdecznie zachęcam Was do udziału w kolejnym warsztacie. Tym razem będzie łatwiej (?), bo poza kartami można się też wspomóc "głowologią" (jak mówi jedna z moich ulubionych postaci literackich, Esmeralda Weatherwax, zwana w Świecie Dysku "Babcią") Oczko 

Mam dwa (wyuczone i udokumentowane) zawody. Jeden jest wiodący, nim zarabiam na życie. Drugi dawał mi pracę dorywczą, stanowił dodatkowe źródło dochodu, był też sposobem na ciekawe spędzanie czasu przez kilka lat.

Oto pytania:
1. Jaki jest mój pierwszy i główny zawód ?
2. Jaki zawód zdobyłam jako drugi i dlaczego już w nim nie pracuję?

Zapraszam Was do udziału w zabawie Uśmiech   Rozwiązanie zagadki podam w sobotę 13 marca.
Odpowiedz
#2

Odświeżam wątek Uśmiech Zapraszam do zabawy, także nowych forumowiczów Uśmiech
Odpowiedz
#3

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..." Chyba odzewu nie będzie (?) Oczko

Wygląda na to, że forum znów działa, więc może jednak ktoś spróbuje? Uśmiech
Odpowiedz
#4

(11-03-2021, 13:15)Kama napisał(a):  "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..." Chyba odzewu nie będzie (?)  Oczko 

Wygląda na to, że forum znów działa, więc może jednak ktoś spróbuje?  Uśmiech
Ja zaraz sprobuje. Pewnie nie wszyscy wiedzs jeszcze bo forum dziala tylko po wyszukiwaniu w wyszukiwarce.
Odpowiedz
#5

(11-03-2021, 13:15)Kama napisał(a):  "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..." Chyba odzewu nie będzie (?)  Oczko 

Wygląda na to, że forum znów działa, więc może jednak ktoś spróbuje?  Uśmiech

1.paz kielichow rycerz bulaww -cos z dziecmi, sztuka i konmi? nauczyciel jazdy konnej albo ktos kto prowadzi terapie dla dzieci poprzez konie. Chyba ze animator wycieczek dla dzieci. Sztuka+wycieczki.

2. As bulaw krol mieczy- no widac ze jak sie trafi okazja to cps umyslowego/naukowego robilas ale nie mam pojecia co.
Odpowiedz
#6

Dziękuję Ci bardzo za udział w warsztacie Uśmiech
Mnie normalnie wchodzi strona. Ale faktycznie wczoraj nie działała.
Odpowiedz
#7

1. Jaki jest mój pierwszy i główny zawód ?
Śmierć, 8 mieczy, 6 mieczy
Wybacz, ale pierwsze co mi przyszło na myśl, to że odprowadzasz dusze zmarłych uwięzione na Ziemi na drugą stronę Boi się ale to pewnie nie to? Rotfl
No to nie wiem... na pewno praca umysłowa. Psychoterapeuta, psycholog, pedagog? Tak jakby pomagasz wyjść z jakiegoś impasu lub niebytu, ruszyć z miejsca, pokazujesz nowy kierunek, przywracasz życie - ludziom, zwierzętom, faktom bądź przedmiotom. No to może postrzelam sobie: komornik, renowator, mediator, archeolog, historyk, anestezjolog, rehabilitant.

2. Jaki zawód zdobyłam jako drugi i dlaczego już w nim nie pracuję?
3 buławy, Rycerz pentakli, 9 mieczy
Mogło to być związane z podróżami, zwierzętami, albo ze środkami lokomocji. Albo z ziemią... może agroturystyka? Mogło to być też coś dość egzotycznego, co ma swoje źródła za granicą, a co wymaga systematycznej pracy - np. prowadzenie ćwiczeń, nauka obcego języka, uprawa konkretnych roślin, kaligrafia, sklepik lub kawiarnia z zagranicznymi produktami czy wystrojem itp.
Dlaczego już nie pracujesz? 9 mieczy mówi o stresującej sytuacji i odseparowaniu... więc zakładam że może chodzić o pandemię. Bezradny

Pozdrawiam serdecznie. Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Nie doczytalam 2 czesci pytania. Jutro jeszcze wyciagne karty
Odpowiedz
#9

LeCaro, Wildwood - bardzo dziękuję za udział w zabawie. Wildwood, czekam na Twój (obiecany) dopisekOczko
Ponieważ były problemy techniczne w ostatnim czasie, przedłużę zabawę o kilka dni, może niektórzy jeszcze mają problem z wejściem na forum. Podam rozwiązanie w najbliższą środę.
Odpowiedz
#10

Mialalas zbyt duzo na glowie i nis wiedzialas za co sie zlapac?
Odpowiedz
#11

1.6 kielichów 
Twój pierwszy zawód to historyk, albo coś zawiązanego z przeszłością, pożegnaniami. Praca w muzeum, imprezy pożegnalne.
2. Królowa Monet
Twój drugi zawód jest związany z pięknem i urodą. Fryzjerka, kosmetyczka, wizażystka, krawcowa...
6 buław i 3 kielichów
To wygląda mi na awans w obrębie firmy albo zawsze marzyłaś o wykonywaniu pierwszego zawodu, nadarzyła się okazja, więc wesoło czmychnelas.
Odpowiedz
#12

(14-03-2021, 11:48)Wildwood napisał(a):  Mialalas zbyt duzo na glowie i nis wiedzialas za co sie zlapac?

Wildwood, podaj proszę karty jakie wyciągnęłaś do tego pytania. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#13

(15-03-2021, 22:55)LeCaro napisał(a):  
(14-03-2021, 11:48)Wildwood napisał(a):  Mialalas zbyt duzo na glowie i nis wiedzialas za co sie zlapac?@ 

Wildwood, podaj proszę karty jakie wyciągnęłaś do tego pytania. Uśmiech
niestety nie pamietam ich dokladnie. Pamietam ze bylo 7 kielichow smierc albo wieza a 3 nie pamietam
Odpowiedz
#14

O.K., nic się nie dzieje... następnym razem zapisz od razu.  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#15

Jeżeli ktoś jeszcze ma ochotę na udział w zabawie, to do jutra jest na to szansa Uśmiech Zachęcam Uśmiech
Odpowiedz
#16

Czas zabawy minął, pora podać rozwiązanie i ogłosić, kto był najbliżej prawdy Uśmiech Wildwood, LeCaro, Nastku - dziękuję serdecznie, że znaleźliście chwilę, by wziąć udział w tym warsztacie.

Moja główna praca - zawód i pasja jednocześnie - to praca z młodzieżą (14-19 lat). Jestem nauczycielem, wychowawcą i trenerem kreatywności.
Drugi zawód, który wykonywałam równolegle przez kilka lat (głównie w okresie letnim) miał związek z turystyką - byłam pilotem wycieczek zagranicznych i rezydentką biur podróży. Zarzuciłam tę pracę z dwóch powodów: mój dyrektor, bojąc się, bym nie uciekła ze szkoły z powodów finansowych, dał mi półtora etatu (przywalił mnie godzinami i dodatkowymi obowiązkami), co spowodowało, że nie potrzebowałam już sobie dorabiać latem. Nie bez znaczenia były też plany i obowiązki macierzyńskie, ale to już trochę później.

Kochani, każdy z Was coś z tego pochwycił, ale naprawdę blisko była LeCaro. Wyczytała z kart, że mój zawód wiąże się z pracą umysłową, wśród prób szczegółowych interpretacji wskazała zawód pedagoga, a najbardziej poruszyło mnie to zdanie LeCaro: "Tak jakby pomagasz wyjść z jakiegoś impasu lub niebytu, ruszyć z miejsca, pokazujesz nowy kierunek (...)" - naprawdę świetnie odnosi się takie odczytanie do treningów kreatywności i drużyn oraz zespołów teatralnych, które dotychczas prowadziłam.... przed tym przeklętym "czasem zarazy". Mam nadzieję, że szybko do tego powrócę, bo bardzo mi tej aktywności zespołowej z młodzieżą brakuje.
LeCaro była także najbliżej prawdy, odpowiadając na drugie pytanie: "Mogło to być związane z podróżami (...) albo ze środkami lokomocji (...) Mogło to być też coś dość egzotycznego, co ma swoje źródła za granicą, a co wymaga systematycznej pracy - np. prowadzenie ćwiczeń, nauka obcego języka (...)".
Natomiast jeśli chodzi o powody rezygnacji z pracy pilota/rezydenta, Wildwood i Nastek byli bardzo blisko prawdy. Zarzucono mnie dodatkową pracą, niejako "awansowałam" i faktycznie "miałam za dużo na głowie" Oczko

LeCaro, jestem pod wielkim wrażeniem Twojej interpretacji. Brawo, brawo, brawo!!! Czekam z niecierpliwością na Twój warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#17

Bardzo ciekawa praca, mam nadzieję, że się w niej spełniasz ?
Gratuluję LeCaro
Odpowiedz
#18

O, dziękuję serdecznie i gratuluję pozostałym uczestnikom. Grouphug
Bardzo ciekawe, rozwijające zawody Kama, i jeden i drugi. Tak

Pomyślę nad nowym warsztatem. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości