Dobry Tarot
#1

Nie wiem kiedy,ale wyszła talia kart Dobry Tarot  Uśmiech

https://pl.aliexpress.com/i/4000756131161.html
Odpowiedz
#2

Tak, to już kilka lat temu (2017).  Tak 

Baśniowa grafika, łagodne, przyjazne w odbiorze, trochę coś jak karty anielskie (bo to jest jak sama nazwa wskazuje - "Dobry Tarot"). Uśmiech Najbardziej lubię z nich korzystać przy robieniu rozkładów rocznych, urodzinowych - dobrze się w nich sprawdzają.
Twórczynią kart jest znana autorka wielu talii Oracle (w języku polskim wydano z nich chyba tylko "Mądrość Ukrytych Królestw"), Amerykanka Colette Baron-Reid. 
"The Good Tarot" to pierwsza stworzona przez Colette talia kart Tarota. 

Format kart jest większy (szerszy) od typowych - ok. 9x12,5 cm, czyli raczej wielkości tych Oracle. Koszulka zielona z delikatnym zarysem zielono-złotej ramki. Wykończenie - błysk. 
Karty są takie jakby "akwarelowe" i w stonowanych kolorach: denary - brązy, zielenie, beż, kielichy - turkusy, buławy - rudy, pomarańcz, czerwień, miecze - błękit, biel.
Niektóre WA mają zmienioną nazwę - np. Śmierć to Transformation, Sąd to Call, Kochankowie - Love. Można dyskutować czy to dobrze czy źle.
Dwory mają nazwy żywiołów: Miecze - Air, Kielichy - Water, Buławy - Fire, a Denary - Earth. 
Paź, Królowa i Król to tradycyjnie Page, Queen i King, natomiast Rycerz występuje tu pod nazwę Messenger, i ta zamiana nawet mi odpowiada.

Karty zapakowane są w twarde pudełko, towarzyszy im książeczka z kolorową okładką (cała w jęz. angielskim), która jest formatu kart i ma 119 stron - więc całkiem sporo.

Jedne z moich ulubionych kart - 7 i 10 buław:
[Obrazek: tc2ftyr.jpg][Obrazek: GYRQpSN.jpg]

 [Obrazek: RdSddjn.jpg][Obrazek: z8M3dok.jpg]

[Obrazek: aDJjkVv.jpg][Obrazek: VeEewtl.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#3

Bardzo ładna jest ta talia. Kojarzy mi się z piękną baśnią. Ciekawa jestem, czy miecze są na niej mieczami, czy może ptakami lub motylami? LeCaro, gdzie ją kupiłaś (i w jakiej walucie płaciłaś)?
Odpowiedz
#4

Z tego co pamiętam, to na bookdepository. Tam można płacić przez PayPal w złociszach. 
https://www.bookdepository.com/Good-Taro...535&sr=1-1

Miecze to głównie anioły, no gdzieżby w takiej "Good" talii mogłyby być srogie miecze Oczko , jedyny jaki jest to chyba na Sprawiedliwości.

Tu je masz wszystkie:

[Obrazek: TXXV4VI.jpg]

Źródło: benebellwen.com

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Dzięki!
Odpowiedz
#6

Nie wiedziałem, że taka talia wyszła. No, mnie się nie podobają  Bezradny
Odpowiedz
#7

Bo to taka kobieca talia jest, delikatna.
Ale wbrew temu "rozmyciu" dobrze mi się z niej czyta, moja podświadomość ją lubi. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Ja jednak odpuszczę zakup. Dziękuję Ci, LeCaro, że pokazałaś mi te "anielskie" miecze. Dla mnie są zbyt rozmyte, pastelowe. Wolę bardziej wyraziste, "ostrzejsze" talie, nasycone mocniejszymi barwami.
Odpowiedz
#9

Jasne Kama, przecież każdemu podoba się coś innego, a talii jest multum. Oczko
To jest talia dobra raczej jako dodatkowa lub któraś z kolei, gdy mamy jeszcze inne. Pomimo tej pastelowości, "rozmytości" jest jednak dobrze czytelna (przynajmniej dla mnie), myślę że dlatego iż jest wyraźny podział kolorystyczny pomiędzy dworami.

Bookdepository tak czy inaczej bardzo polecam, niejednokrotnie tam kupowałam. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości