Warsztat 244 - Ściana
#1

Mój mąż często prowadzi zebrania online w naszym salonie.

Moje pytanie jest takie:
Co znajduje się za jego plecami i służy jako tło do tych rozmów? Często jego rozmówcy zwracają na to uwagę. Opiszcie co tylko zobaczycie: kolor , kształt, treść.

Zapraszam serdecznie do warsztatu. Mam nadzieję, że warsztat nie będzie trudny.
Warsztat będzie otwarty do końca kwietnia
LoD
Odpowiedz
#2

Śmierć, 2 kielichy, 6 mieczy 

Hmm, może jakieś wypchane zwierzę? Albo jakaś wypchana ryba? Tak mi się kojarzy ze śmiercią. Albo obraz ze sceną polowania.
Coś w jasnych barwach, żółty, złoty, jasny brąz. 
A ta 6 mieczy? Jakaś mgła, aż chce się powiedzieć, że ma za plecami okno ? Może to coś jest czymś starym, albo to nie obraz, ale ma jakąś broń na ścianie?
Odpowiedz
#3

Dziękuję Nastku Kwiatek
Odpowiedz
#4

Gwiazda 7kielichow 2 kielichy
Sama woda. Obstawiam że albo jest to coś związanego z wodą typu fontanna akwarium. Albo niebem ciałami niebieskimi czyli jakaś makieta z planetamk i gwiazdozbiory. 7 lielichow to jakby coś artystycznego albo terrarium z gadami bow  klasycznym RW to mam gady w kielichach zamek ito  cos o różnych kształtach i kolorach. Gwiazda i 7 kielichow to też może byc superstarz  Hollywood ;p
Odpowiedz
#5

Dziękuję bardzo Kwiatek
Odpowiedz
#6

Niby łatwe, a jednak trudne... Uśmiech 

Mnie pokazało się to następująco:  10 denarów, II Cesarzowa, Królowa pucharów

Na 10 mam ramę i na obrazku w głębi jest pałac, do którego prowadzi droga. Ale ważniejsze jest to, że patrząc na tę kartę, dostrzegam perspektywę. To sugeruje mi, że chodzi o obraz. Na podstawie wszystkich kart sądzę, że to coś cennego, być może było lub/i będzie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ma to związek ze sztuką. Sporo tej kobiecej energii... czyżby jakiś kobiecy portret? A jeśli nie portret, to może są tam postacie kobiet? Na obu kartach mam też wodę i kwiaty, a więc elementy natury, co ładnie współgra z energią kobiecą...Czyżby jakiś pejzaż? Jeżeli już muszę wskazać kolorystykę, to niebieski, ale to tylko na podstawie Królowej pucharów. Jeszcze jedna myśl przychodzi mi do głowy, jak patrzę na te karty. Piękne, duże, ciężkie lustro w artystycznie wykonanej, pozłacanej ramie. Takie "pałacowe" Uśmiech

Bardzo jestem ciekawa, jak jest naprawdę Oczko
Odpowiedz
#7

Bardzo dziękuję Kwiatek
Odpowiedz
#8

Kochani, może ktoś jeszcze spróbuje odpowiedzieć na pytanie Lady? Jest czas do piątku...(?)

Ja już nie mogę się doczekać weryfikacji Oczko
Odpowiedz
#9

Jeszcze troszkę jest czasu , więc śmiało, próbujcie!
Odpowiedz
#10

II pentagramy odwrócone, As buław, Rydwan 

Zieleń, jakieś zwierzątko w nim, może wąż, chomik, mysz? Coś żywego, ruchliwego, na karcie 2 monet  widzę jakby węża, ale może też inne zwierzątko w otoczeniu zieleni, w klatce, akwarium.
Odpowiedz
#11

Bardzo dziękuję
Odpowiedz
#12

Królowa kielichów, 3 buławy, 7 mieczy + 6 buław

Coś tam w środku faluje lub rusza się. 
Jest światło... coś żółtego, coś niebieskiego.
Są tam jakieś miejsca niższe, mniej oświetlone (np. kryjówki/domki), ale są też miejsca wywyższone, bardziej rzucające się w oczy - typu jakaś budowla, zameczek, gałąź.
Przedmiot jest pojedynczy, może stać na jakimś wywyższeniu.
Może się wiązać/kojarzyć z czymś morskim, zamorskim, lub egzotycznym.
Może podświetlone akwarium z egzotycznymi rybami lub zwierzętami (typu żółw, wąż, jaszczurka, świnka morska).
Wysmukła lampa "lawa"... bo jakieś bąbelki widać.
Postać syreny lub model statku.
Egzotyczny kilim.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#13

(15-04-2021, 09:10)nastek96 napisał(a):  Śmierć, 2 kielichy, 6 mieczy 

Hmm, może jakieś wypchane zwierzę? Albo jakaś wypchana ryba? Tak mi się kojarzy ze śmiercią. Albo obraz ze sceną polowania.
Coś w jasnych barwach, żółty, złoty, jasny brąz. 
A ta 6 mieczy? Jakaś mgła, aż chce się powiedzieć, że ma za plecami okno ? Może to coś jest czymś starym, albo to nie obraz, ale ma jakąś broń na ścianie?
Za plecami jest duży obraz, zobaczyłeś ramyOczko
Odpowiedz
#14

(15-04-2021, 11:47)Wildwood napisał(a):  Gwiazda 7kielichow 2 kielichy
Sama woda. Obstawiam że albo jest to coś związanego z wodą typu fontanna akwarium. Albo niebem ciałami niebieskimi czyli jakaś makieta z planetamk i gwiazdozbiory. 7 lielichow to jakby coś artystycznego albo terrarium z gadami bow  klasycznym RW to mam gady w kielichach zamek ito  cos o różnych kształtach i kolorach. Gwiazda i 7 kielichow to też może byc superstarz  Hollywood ;p
Sporo jest nieba na tym obrazie..
Odpowiedz
#15

(17-04-2021, 08:26)Kama napisał(a):  Niby łatwe, a jednak trudne... Uśmiech 

Mnie pokazało się to następująco:  10 denarów, II Cesarzowa, Królowa pucharów

Na 10 mam ramę i na obrazku w głębi jest pałac, do którego prowadzi droga. Ale ważniejsze jest to, że patrząc na tę kartę, dostrzegam perspektywę. To sugeruje mi, że chodzi o obraz. Na podstawie wszystkich kart sądzę, że to coś cennego, być może było lub/i będzie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ma to związek ze sztuką. Sporo tej kobiecej energii... czyżby jakiś kobiecy portret? A jeśli nie portret, to może są tam postacie kobiet? Na obu kartach mam też wodę i kwiaty, a więc elementy natury, co ładnie współgra z energią kobiecą...Czyżby jakiś pejzaż? Jeżeli już muszę wskazać kolorystykę, to niebieski, ale to tylko na podstawie Królowej pucharów. Jeszcze jedna myśl przychodzi mi do głowy, jak patrzę na te karty. Piękne, duże, ciężkie lustro w artystycznie wykonanej, pozłacanej ramie. Takie "pałacowe" Uśmiech

Bardzo jestem ciekawa, jak jest naprawdę Oczko
Super, sporo zobaczyłaś. Bardzo celna interpretacja! Obraz przedstawia pole lawendy...
Odpowiedz
#16

[Obrazek: Obraz-Tryptyk-Pole-Lawendy-115x55-Krajobraz-Obrazy]
Odpowiedz
#17

Taki obraz wisi u mnie na ścianie w salonie.

Wygrywa Kama! Serdeczne gratulacje i czekamy na kolejny warsztat.

Wszystkim dziękuję za udział w warsztacie. Mam nadzieję, że znowu udało się czegoś nowego nauczyć.
Odpowiedz
#18

Huuurrraaa!!!

A już wątpiłam, bo sporo było u innych tych akwariowo-zwierzęcych kart i interpretacji Oczko

Dzięki serdeczne! Po majówce zaproponuję następny warsztat. Pozdrawiam wszystkich i gratuluję trafień.
Odpowiedz
#19

Piękna Prowansja za oknem  Uśmiech

Kama gratulacje  Oklaski
Odpowiedz
#20

Gratulacje, Kama!  Oklaski

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#21

Gratulacje Uśmiech
Odpowiedz
#22

Dziękuję! Myślę nad następnym warsztatem. Napiszę w poniedziałek.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości