Rada od zmarłej mamy
#1

Noszę pierścionek, który mój tata dał kiedyś mamie. Mama od wielu lat nie żyje, po jej śmierci tata dał mi własnie ten pierścionek, traktuję go jak amulet trochę, bardzo sentymentalnie, pamiątkę. Teraz tata też nie żyje, więc on przypomina mi ogółem o rodzicach. 

Jakiś czas temu źle się czułam. Miałam gorączkę, wzięłam wolne od pracy, kilka dni mnie męczyło. To był czas kiedy rozstałam się z facetem, w sumie z mojej winy, ale mocno to przeżywałam i tak się nawarstwiły problemy. Kiedyś usiadłam na sofie, zasnęłam. Przyśniła mi się mama, uśmiechnieta, stojąca niedaleko domu rodzinnego, pogodna, taka normalna, ładna jak zawsze. Powiedziała: jeśli chcesz być z XXX to nie zdejmuj tego pierścionka. 

Co to może znaczyć? Czy to wskazówka od niej?
Zależy mi na tym gościu, teraz już pozamiatane, choć emocji wciąż wiele, ale ja się pogodziłam, że go nie ma, bo oboje chyba zły czas mamy na związek teraz. Ale czy to co mówi zmarła mama powinna traktować tak, że jednak pisane nam jest być razem? 

Przypominam sobie ten sen często, pierścionek noszę i tak się zastanawiam.
Odpowiedz
#2

Pierścionek łączy dwoje ludzi, jest to zobowiązanie, znak że relację traktuje się poważnie.
Myślę że Twoja Mama dała Ci wskazówkę, że wchodząc w związek z mężczyzną na którym Ci zależy, powinnaś potraktować to poważnie, jako rodzaj zobowiązania: przyłożyć się do tego by związek wypalił, nie ulegać chwilowym emocjom, nie poddawać się, dążyć do kompromisu.
Nie łączyłabym tego koniecznie z tamtym konkretnym facetem... to raczej wskazówka mówiąca ogólnie o Tym jak powinnaś postępować na przyszłość by mieć i utrzymać taki związek, na jakim Ci zależy.  Pociesza

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#3

Dziękuję, nie pomyślałabym w ten sposób 
Pozdrawiam Uśmiech  Kwiatek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości