Kacper
#1

KACPER Pochodzenie: perskie
Liczba imienia: TRÓJKA
Znaczenie: "dostojny"
Znak zodiaku: Lew
Planeta: Jowisz
Imieniny: 6 Styczeń



Imię to -Kasper lub Kacper - pojawia się w opowieści o Trzech Królach, a właściwie mędrcach czy też magach ze wschodnich krain, którzy przybyli do Betlejem, aby powitać narodzonego Zbawiciela. Magowie byli w istocie kapłanami perskiego boga światła, Ahuramazdy, a ich religia miała wiele wspólnego z później od niej powstałym chrześcijaństwem. Istniały duchowe powiązania i organizacyjne kontakty miedzy Persją a Palestyną; zapewne to ich echem jest legenda o Trzech Magach. Ich imiona nie są wymienione w Ewangeliach, pojawiają się dopiero w późniejszych "tajemnych pismach", apokryfach. Być może imię Kacper nie jest wymysłem, gdyż wśród Persów było znane podobne imię *Gathasper*, co oznacza "dostojny". Kacper na obrazach związanych z Bożym Narodzeniem i w świątecznych szopkach przedstawiany był jako Murzyn. Postać ta budziła wesołość; do dziś w Niemczech "kacperkiem" nazywa się kukiełkę z teatrzyku. Ale i w samym brzmieniu tego imienia jest coś, co sprawia, że odruchowo się uśmiechamy. Imię to ma swój wewnętrzny rytm, i brzmi jak skoczna polka. dostrzegających głównie pogodne strony bytu, umiejących się cieszyć towarzystwem, interesującą rozmową, ciepłem i chłodem, dobrym jedzeniem i ogółem samym życiem. Idealny Kacper jest ponadto duszą towarzystwa i mistrzem dowcipów, po prostu nie mieści się w ciasnych czterech ścianach swojego domu. Znakiem, który przede wszystkim zasługuje na to imię, jest Lew, ale także Bliźnięta, Waga, Strzelec oraz Ryby. Imię to będzie nieco temperować szorstką naturę Baranów i Skorpionów, rozweselać Byki i Raki; może tylko dla poważnej Panny i Koziorożca jest mało odpowiednie.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zyciowedrogowskazy.p">http://www.zyciowedrogowskazy.p</a><!-- m -->
Odpowiedz
#2

Kacper – imię pochodzenia perskiego, wywodzące się od słowa „gizbar”, oznaczającego „stróż, podskarbi królewski” lub „wspaniały”. W języku perskim ma brzmienie Gathaspar. W Polsce znane od XIII wieku, występuje także w formie Kasper lub Gaspar. To imię bardzo popularne w naszym kraju. Według Nowego Testamentu nosił je jeden z magów (królów), którzy przybyli do nowonarodzonego Jezusa.

Kacper jest zawsze pogodny i uśmiechnięty, pełen entuzjazmu i optymizmu. W każdej sytuacji stara się dostrzec pozytywne strony. Jest dowcipny, ma duże poczucie humoru, umie śmiać się z samego siebie. Cieszy się zaufaniem ludzi, gdyż jest taktowny i problemy stara się rozwiązać na drodze negocjacji. Stale otacza go spore towarzystwo, ma swoje grono przyjaciół, którym zawsze bezinteresownie pomaga. Cechuje go bystry rozum, inteligencja i odwaga, dzięki którym odnosi wiele sukcesów. Wyróżnia go przebiegłość, rozwaga i życiowy spryt.

Mężczyzna noszący to imię nie znosi ograniczania swobody, pociągają go zawody, w których ciągle coś się dzieje: lotnik, piosenkarz, polityk, sportowiec. Pojawiające się trudności go nie zniechęcają, lecz motywują do poszukiwania nowych sposobów na osiągnięcie celu. Uwielbia niezbadane zakątki, podróże i otwartą przestrzeń. Jest opiekuńczy i troskliwy, choć nieco narwany w miłości, bardzo dba o swoją rodzinę, choć w domu rządzi twardą ręką.
Odpowiedz
#3

Nie wiem co to imię ma w sobie takiego, ale bardzo mi się podoba. Może właśnie tak nazwę kiedyś swojego synka Rotfl Znałam kiedyś jednego Kacperka, rzeczywiście był bardzo wesołym dzieckiem Uśmiech
Odpowiedz
#4

Kacper imię ładne ,ale znając dzieci z tym imieniem powiem ,że rodzice muszą być bardzo cierpliwi bowiem Kacper jest bardzo gadatliwy , ruchliwy i wrażliwy . Ciągle zadają pytania gadają na okrągło Rotfl Prawda jest ,że inteligencję mają wysoką ,ale nie lubią pracować tylko dyrygować Rotfl

Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony.
Paulo Coelho
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości