Illustrated Book of Runes By Dawn Ravenwind
#1

   
Illustrated Book of Runes By Dawn Ravenwind
Dawn Ravenwind jest artystką fantasy, autorką i matką jedynego, vel. "Matka Smoków."
Jest artystką Metis urodzoną w Quesnel w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.
Dawn dorastała poza siecią, bez elektryczności i ciepłej wody i jest bardzo związana z naturą.
Po ukończeniu z wyróżnieniem licencjatu na Uniwersytecie Wiktorii napisała pracę magisterską na temat zmian klimatycznych.
Dawn studiowała runy Starszego Futhark od ponad 10 lat i używa ich regularnie w ramach swojej codziennej praktyki.
Jest podekscytowana, że może przyczynić się do rozwoju tej dziedziny poprzez wyjątkową ilustrowaną książkę o sztuce, która, jak ma nadzieję, zainspiruje nowe pokolenie runesterów.

Runy Starszego Futharku są starożytnym alfabetem germańskich ludów potomnych. 
Były używane nie tylko w piśmie, ale także w magii i wróżbiarstwie, ponieważ wierzyli, że istnieje związek między wibracjami dźwięków reprezentowanych przez każdą literę, a większymi wibracjami kosmicznymi, które składają się na uniwersalne doświadczenia. 
Każdy z dźwięków jest reprezentowany przez literę, która jest uproszczonym obrazem lub symbolem uniwersalnej koncepcji, która jest połączona z tą konkretną wibracją.

O ile mi wiadomo, nie została jeszcze opublikowana obszerna książka o sztuce przedstawiająca Runy Starszego Futharku 
Mój projekt polega na stworzeniu półrealistycznego portretu w stylu akwareli każdej z 24 run, który przyjmuje coś, co uważa się za oryginalną ikonę lub symbol, który reprezentuje Runa.

Na przykład FEHU ma jedną pionową linię i dwie ukośne linie skierowane w górę, które podobno reprezentują krowie rogi. 
Krowa reprezentuje bogactwo, a zatem FEHU jest reprezentacją bogactwa, a dźwięk „f”, który reprezentuje, jest wibracją obfitości. 
Mój obraz runy Fehu nakłada się na obraz krowy, aby wyraźniej pokazać związek kształtu runy z obrazem, który reprezentuje.

Ten styl książki ma być przewodnikiem dla tych, którzy próbują nauczyć się Run. 
Jako wizualny uczeń myślę, że byłoby to szczególnie pomocne dla mnie, gdybym miała go, kiedy zaczęłam uczyć się Run. Dzięki zrozumieniu, jaki obraz reprezentuje każda Runa, pomoże to wywołać pamięć, aby przywołać każdą runę i jaki jest dźwięk i znaczenie dla wtajemniczonego.

Ale ta książka nie jest przeznaczona tylko dla początkujących! 
Z pewnością zachwyci zarówno najświeższych ludzi, jak i tych najbardziej uczonych. 
Sztuka w środku zawiera wiele potężnych obrazów, które są nie tylko oszałamiająco szczegółowe, ale także przekazują wiele symbolicznych poziomów mądrości, które kryją się w każdej Runie. 
Zapisy są również uzupełniane przez Dawn Ravenwind, w sposób prosty i wnikliwy. 
Połączenie tych dwóch elementów sprawia, że ta książka staje się obiektem kolekcjonerskim w trakcie tworzenia!

„Ilustrowana księga run.
To jest piękna praca Miłości.
Opis Run to gobelin piękna. 
I coś jest dodane, fabuła Run jest wzorowana na Podróży bohatera Josepha Campbella. 
To stworzyło ładny jungowski podkład Run. 
Ta książka będzie bardzo pomocna dla tych z nas, którzy zajmują się poradnictwem i wróżbami. 
Osobiście nie ma różnicy. 
Grafika jest delikatna jak pajęczyna, głęboko symboliczna i wkracza w sferę ezoteryczną. Pojawiają się nowe znaczenia Run i tak Drzewo Run rośnie, rozgałęziając się i oferując owoce Dzieła. 
Te Owoce można znaleźć w tym Dziele. Cieszyć się!"
Freya Aswynn, autorka Tajemnic Północy i Magii
źródło
źródło
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#2

               
               
źródło
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#3

               
               
źródło
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#4

               
               
źródło
źródło
źródło
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości