Portret Miriam
#1

A , że sobie najtrudniej to prośba o interpretację mego portretu Rotfl Jestem bardzo ciekawa spojrzenia Hiacynta . Koziołku zrobisz? Buziak

11.06 1958

XI--------VI-------I
----XVII------VII--
----------II--------

1. Dzieciństwo – SIŁA
2. Wiek średni – VI Kochankowie
3. Wiek dojrzały –I Mag
4. Podświadomość – XVII Gwiazda
5. Świadomość – VII Rydwan
6. Nadświadomość –II Kapłanka
7. Misja do wykonania –XVIII -Księżyc
8. Dary, jakie otrzymałam, by wypełnić misję – VIII Sprawiedliwość

9. Kim byłam w poprzednim wcieleniu? -V Kapłan
10. Co robiłam? – V Kapłan
11. Zadania karmiczne – 0 Głupiec
12. Liczba harmonii psychicznej – IV Cesarz
13. Jak siebie postrzegam, co ukrywam, z czego zrezygnowałam? – VIII Sprawiedliwość
14. Jak mnie odbierają inni X Koło Fortuny
15. Sprawiedliwość (sposób odpracowania karmy)
17. Kapłanka (punkt komfortu karmy)
18. (11+8) - Sprawiedliwość (Jak pracować z misją na obecne wcielenie?)
Mam nadzieje ,ze dobrze obliczyłam Oczko
Odpowiedz
#2

Miriam,
Spelniam prosbe z przyjemnoscia, bo tarot to przede wszystkim umiejetnosc dochodzenia prawdy o samym sobie...No coz na forum publicznym czasami moze to byc niezbyt komfortowe, ale rozgrzeszam sie mysla ze po czesci jest w to w celach edukacyjnych...dla kazdego inaczej...

Jesli chodzi o portret to jest tu jeden blad w obliczeniach , ale po kolei:

1.Moc
2.Kochankowie
3.Mag
4.Gwiazda
5.Rydwan
6.Kaplanka
7.Ksiezyc
8.Sprawiedliwosc
9.Kaplan
10.Kaplan
11.Glupiec
12.Cesarz
13.Sprawiedliwosc
14.Kolo fortuny (a nie Moc)
15.Sprawiedliwosc
17.Kaplanka
18.Sprawiedliwosc

No wiec wypada zaczac od Karmy bo jest tu ona wyjatkowa: podwojna karta Kaplana (nieprzepracowana) i co za tym idzie w efekcie Karta Glupca.Ja te karte Kaplana widze tak: Grzech (podwojny Kaplan) - Karma (Glupiec -czyli zaczynamy lekcje od nowa ) oraz Pokuta - karta 15 Sprawiedliwosc - zadanie karmiczne na obecne wcielenie.
Za stare grzechy nalezy odpokutowac poprzez prace z innymi ludzmi (ezoteryka Kaplanki z karty nr.6) a wiec empatia - nauka wczuwania sie w ludzkie emocje i ludzka psychike...Jestes Blizniakiem (znakiem bardzo powietrznym) a wiec znakiem raczej suchego ogladu rzeczywistosci, a tu trzeba popracowac nad emocjami (Karta nr. 7 - Ksiezyc), a wlasciwie ich ujarzmianiem co dokladnie obrazuje ciag kart portretu wewnetrznego 1 ->4 -> 6 karty z drogi milosci , oczekiwania i cierpliwosci wg. Hajo Banzhafa "Vademecum Tarocisty" str. 236 - Dominujace karty portretu wewnetrznego (3 z 6) sa z tego ciagu. Dodatkowo karmiczny podwojny Kaplan tez wlicza sie w ten ciag a karta nr.4 (Gwiazda) to karta problemow a wiec to jest na pewno wystawienie na probe cierpliwosci i oczekiwania oraz proby milosci. Potwierdza to tez punkt komfortu psychicznego (karta nr.12 - Cesarz )- czytaj tu mezczyzna , a raczej oczekiwanie na spelnienie dominanty dopelnienia czyli karty nr.2 - Kochankowie. Ale karta nr. 3 jest Mag a nie Cesarzowa, a to oznacza jedno: wszystko po kolei bo trzeba najpierwsz opanowac samego siebie - Mag to symbol umiejetnosci alchemicznego wladania zywiolami - tu chodzi o zywiol wody z karty Kochankow i umiejetnosci wyboru swojego Cesarza. Kluczem do zrozumienia psychiki jest karta Gwiazdy - ale jest to niespelnienie, smutek i zal - dlaczego JA?
W polaczeniu z karta Mocy i Kochankow mamy odpowiedz : zadza spelnienia za wszelka cene juz teraz i natychmiast, ujarzmianie Lwa i chec jego swiadomego kontrolowania - ale ta lekcja jest jeszcze do nauczenia bo efekt jest jeszcze mizerny - potrzeba swiadomej kontroli wlasnych emocji (Ksiezyc z karty 7) przy pomocy karty nr. 8 - Sprawiedliwosci poprzez karte nr.6 (Kaplanka - czyli praca ezoteryczna) czytaj swiadome (miecz Sprawiedliwosci) nauczanie siebie oraz innych o ludzkim wnetrzu - to potwierdza karta nr. 13 - wiesz co masz robic , a inni widza w tobie Twoje przeznaczenie - Kolo Fortuny (Karta 14) to kolo karmiczne Samsary - tak ma byc...jest to karta zewnetrzna a wiec nie masz wplywu na to jak Cie widza inni...Zreszta na poczatku wspominalem o pokucie a droga do zrozumienia karmy jest ciag kart 6->5->1 Kaplanka-Rydwan-Mag czyli mistrzostwo w opanowaniu ezoteryki (kariera Rydwana) a w ostatecznym celu ujarzmienie (Moc - Kochankowie - Mag) zywiolu Wody i Ognia czyli Kart Mocy i Kochankow (1+2). Mag jest symbolem tryumfu i opanowania zywiolow (Od Glupca z karmy do Maga na koncu drogi), czego Ci zycze z calego serca...

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#3

Przepraszam, że teraz dopiero odpisuje , ale to wina Eremita Rotfl . Co zacznę post to on forum zamyka i nie mogę dokończyć pisania . Mam nadzieje , ze teraz mi się uda wysłać wiadomość do Ciebie. Uśmiech

Bardzo , bardzo dziękuję za Twoja interpretacje. Buźki Buziak Musze przyznać , ze mnie miło zaskoczyło Twoje inne spojrzenie na mój portret. Twoje trafne spostrzeżenia dały mi dużo do myślenia . Musze przyznać , ze od pewnego czasu rzadziej zadaję pytanie Dlaczego ? Może dlatego, ze zrozumiałam kartę Gwiazdę i pewnie dlatego też , że wciągu tych ostatnich lat na swojej drodze spotkałam i spotykam wspaniałych ludzi, którzy dali i dają mi dużo i miłości , życzliwości, zrozumienia i wsparcia. O cierpliwości nie wspomnę . Rotfl
Nie powiem jeszcze targają mną wątpliwości i leki , ale myślę , ze idę już w dobra stronę, bo mając w portrecie takie karty wstyd by było nie wypełnić swojej misji tu na ziemi Rotfl . No i mam nadzieje ,ze kiedyś opanuje te swoje żywioły z pożytkiem dla siebie i innych i nie będę powtarzać jak mantrę "Taka karma" Rotfl A propos powiedz mi jak rozumiesz moje karty Kapłana , czy to grzech zaniechania czy ascezy ?! Rotfl
Odpowiedz
#4

Milo mi , ze sie interpretacja podobala, wszak kazdy widzi Taroka w inny sposob i dlatego jest on taki ciekawy...Jesli chodzi o tego podwojnego Kaplana to jest on bardzo znamienny...Mysle ze ta kombinacja to V + V , co daje X (Kolo Fortuny) tworzac karme.
Pani Chrzanowska podaje ze jest to karta charakterystyczna dla karmy indywidualnej (w przeciwienstwie do zbiorowej ktora czesto reprezentuje karta Swiat w rozkladach karmicznych).
Zalecalbym polozenie osobnego rozkladu karmicznego z ksiazki Alli "Najlepsze rozklady Tarota" lub podobnej aby dociec szczegolow.
Ja z powodzeniem stosowalem te rozklady poniewaz daja one lepszy wglad w "stare" byty...Wlasna karma indywidualna zawsze powstaje jesli wplywa ona silnie na zycie innych ludzi a jesli Tarot uzywa karty Kaplana to musi ona byc powiazana z dzialanoscia religijna co moze sie wiazac np. ze swiadomym odosobnieniem (pobyt w klasztorze lub zakonie - kiedys mialem do czynienia z osoba ktora miala silne problemy z karta Maga i wlasnie w karmie wyszlo ze przebywala w zakonie scislego rygoru gdzie nie wolno patrzyc ani rozmawiac z innymi poza przeorem co doprowadzilo do silnych blokad komunikacyjnych z otoczeniem zakodowanych gleboko w podswiadomosci).
A moze jakis zawod milosny ktory doprowadzil do rozpadu poprzedniego zwiazku i swiadomy wybor zakonu??? - to tylko raczej domysly i spekulacje , bez kart sie nie obejdzie , zachecam do analizy indywidualnej...
Jest to jeszcze jeden przyklad na to jak nieswiadomie mozna sobie zrobic krzywde...Jesli ktos wyrzadzal krzywde innym ludziom czesto pokaze sie karta Diabla przy okazji karty 9,10 lub 11....
W Twoim przypadku Glupiec na poz 11. jest wlasciwie pozytywnym sygnalem, bo wydaje mi sie ze bylas raczej nieswiadoma swoich bledow tak jak ma sie z niesfornymi dziecmi...Duzo ciezej odpracowuje sie karme swiadoma czynienia zla...(czesto podwojne karty w portrecie zasadniczym - karty od 1 do 6)... Uśmiech

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości