Warsztat 251 - Obraz
#1

Przychodzę do Was z nowym warsztatem Uśmiech
W marcu tego roku dostałam prezent w formie cyfrowej (tzw. digital painting, obraz),
który wydrukowałam w wielkim formacie i wisi u mnie na ścianie.
Dzieło wykonał mój znajomy.

A pytania to:
1. Gdzie się poznaliśmy?
2. Co przedstawia jego dzieło?

Czas na rozwiązanie proponuję 09.08.2021 r.  Kwiatek
Zapraszam!
Odpowiedz
#2

1. Gdzie się poznaliśmy?- Świat
Poznaliście się w internecie , na wyjeździe, za granicą

2. Co przedstawia jego dzieło?- Rydwan(-)
Postać kobiety, pary, akt , portret?

Dziękuję za warsztat. Kwiatek
Odpowiedz
#3

1. XVIII Ksiezyc (o) 10 mieczy (o)
Nie mam pojecia. Ostatnio eksperymentuje z odwroconymi ale  chyba bede czytac te kartyw pozycji prostej.
Moze jakas nocna eskapada w celu obejrzenia zacmiejia ksiezyca?Nad woda? Jeziorem? Albo wkinie?

2. 9 mieczy IX Pustelnik XX Sad
Tu tez odrocone ale chyba to tez zignoruje.
Przyszlo mi do glowy ze to cos zwiazanego ze snem albo koszmarami. Moze Salvador Dali? Albo z samorozwojem. Moze ten obraz ma cos zwiazenego z psychologia lub terapia i zawiera wskazowke jak wyjsc z dolka?
Odpowiedz
#4

Gdzie się poznaliście?
9 mieczy, 3 buławy, XXI Świat
Czyżby podczas wieczornego/nocnego surfowania w sieci? Lub na wyjeździe zagranicznym albo też w innym mieście. W grę wchodzi także jakaś impreza, wieczorne wyjście z domu. Wasze poznanie się kojarzy mi się przez tę 9 mieczy z wieczorową porą.

Co przedstawia obraz?
VI Kochankowie, 6 kielichów, Król mieczy.
Może tematyka miłosno/erotyczna? (Kochankowie), Nie wykluczam także, że obraz przedstawia jakieś postacie zwierzęce, bo na 2 kartach mam zwierzęta: psy, ptaki, a nawet nietoperza. Czyżby na obrazie dominowały ciepłe kolory? Mam sporo czerwieni i ciemnej żółci.
Odpowiedz
#5

1. Gdzie się poznaliśmy?
XVII Gwiazda
W pięknym miejscu, może w otoczeniu przyrody lub w miejscu związanym ze sztuką, czyli tatr, galeria, szkoła malarstwa.

2. Co przedstawia jego dzieło?
XII Wisielec w pozycji odwróconej
Pokazuje jakąś postać - mężczyznę. Jest rozluźniony, stoi. Lub też może być to krajobraz, lekki, naturalny, przedstawiający zieleń, coś w bezruchu.
Odpowiedz
#6

Wypadły karty: IV Cesarz, 7 mieczy, 8 denarów

1. Gdzie się poznaliśmy?
Na uniwersytecie lub w innym solidnym gmachu/kamienicy. Budowla raczej wolno-stojąca, reprezentacyjna, solidna, przysadzista. Być może są tam przeprowadzane szkolenia, kursy. Druga opcja - park, plener... natura.
2. Co przedstawia jego dzieło?
Dużą rolę gra zieleń, i myślę że jest tam jakiś falisty czy zaokrąglony kształt... może np. postać w wygiętej pozycji lub o obłych kształtach, elipsa, kula... albo liście, dżungla z liśćmi... Mogą być elementy niebieskiego i żółtego (przeświecające światło?), jednak głównie widzę zielony. Tematem może być cykl życia, coś co się powtarza - rośnie, jest młode, rozwija się, umiera, a praca nad tym się nie kończy, rodzi się nowe. Może być pokazana samotność (lub samotna postać/istota) wobec czegoś większego, co panuje, posiada władzę - ziemia, żywioł, przyroda, czas... albo prawo. Dzieło w pewien sposób pokazujące porządek (porządek prawa, prawo natury) lub uporządkowane.

Dziękuję za warsztat. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#7

Super, dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi 
i zapraszam pozostałych chętnych  Kwiatek
Rozwiązanie już w poniedziałek.
Odpowiedz
#8

Gdzie się poznaliście?
Gwiazda Królowa denarów As buław
Kojarzy mi się to z wystawa sztuk pięknych miejsce to tętni życiem .
To pierwsze co przyszło mi na myśl

Co przedstawia obraz?
Cesarz As mieczy Diabeł
Diabeł skojarzył mi się z obrazem dość erotycznym lub w tym tonie
Stawiam że na obrazie jest facet ( Cesarz i Diabeł to konkretne postacie hm) obie mocne + As mieczy przedstawiony jako zwycięzca
Odpowiedz
#9

       
Dziękuję Wam za odpowiedzi!
Obraz przedstawia mnie w postaci Koziorożca  Oczko
Dodaję go w załączniku, możecie też zerknąć na kolory, tonację, itd.
A poznaliśmy sie w tramwaju, jechaliśmy rano do pracy,
wsiadaliśmy i wysiadaliśmy na innych przystankach
(30-07-2021, 16:06)Lady of Dreams napisał(a):  1. Gdzie się poznaliśmy?- Świat
Poznaliście się w internecie , na wyjeździe, za granicą
2. Co przedstawia jego dzieło?- Rydwan(-)
Postać kobiety, pary, akt , portret?
(30-07-2021, 16:50)Wildwood napisał(a):  1. XVIII Ksiezyc (o) 10 mieczy (o)
Wiem, że nie tego dotyczyło pierwsze pytanie, ale dodam, że na obrazie dosłownie jest księżyc Uśmiech
(31-07-2021, 16:11)Kama napisał(a):  Gdzie się poznaliście?
9 mieczy, 3 buławy, XXI Świat
Czyżby podczas wieczornego/nocnego surfowania w sieci? Lub na wyjeździe zagranicznym albo też w innym mieście. W grę wchodzi także jakaś impreza, wieczorne wyjście z domu. Wasze poznanie się kojarzy mi się przez tę 9 mieczy z wieczorową porą.
(01-08-2021, 03:56)LeCaro napisał(a):  2. Co przedstawia jego dzieło?
Dużą rolę gra zieleń, i myślę że jest tam jakiś falisty czy zaokrąglony kształt... może np. postać w wygiętej pozycji lub o obłych kształtach, elipsa, kula... albo liście, dżungla z liśćmi... Mogą być elementy niebieskiego i żółtego (przeświecające światło?), jednak głównie widzę zielony. Tematem może być cykl życia, coś co się powtarza - rośnie, jest młode, rozwija się, umiera, a praca nad tym się nie kończy, rodzi się nowe. Może być pokazana samotność (lub samotna postać/istota) wobec czegoś większego, co panuje, posiada władzę - ziemia, żywioł, przyroda, czas... albo prawo. Dzieło w pewien sposób pokazujące porządek (porządek prawa, prawo natury) lub uporządkowane.
(06-08-2021, 15:53)czarnula44 napisał(a):  Cesarz As mieczy Diabeł
Diabeł skojarzył mi się z obrazem dość erotycznym lub w tym tonie
Stawiam że na obrazie jest facet ( Cesarz i Diabeł to konkretne postacie hm) obie mocne + As mieczy przedstawiony jako zwycięzca
Odpowiednikiem znaku Koziorożca jest właśnie karta XV Diabeł  Tak
Lady of Dreams, do Ciebie należy kolejny warsztat  Kwiatek
Twoje odpowiedzi były krótkie, konkretne i trafne.
Odpowiedz
#10

Ładna dziewczyna i ładny obraz. Uśmiech

Teraz przyznam szczerze: wyciągnęłam karty, ale tylko miejsce Waszego poznania się odczytywałam właśnie na ich podstawie (ten Cesarz miał pokazać że w drodze do pracy... prosta sprawa).

Natomiast jeśli chodzi o sam obraz - zamknęłam oczy i spróbowałam po raz pierwszy chyba w warsztatach jak mi pójdzie z jasnowidzeniem. Oczko
Poszło całkiem dobrze, jestem zadowolona z rezultatów. Udało mi się odczytać atmosferę obrazu i elementy kuli na nim, falistości/obłości (szata, symbol Koziorożca, rogi na głowie, Księżyc, podkreślone światłocieniem zaokrąglenia buzi). Dokładnie tak go właśnie zobaczyłam - orientacja pionowa, obraz spokojny, jednolity, w chłodniejszej "ekologicznej" tonacji, choć wydawał mi się bardziej zielony niż szaro/niebieski... przebłyski żółtego które zobaczyłam, to pewnie były gwiazdy na sukni i Księżyc (widać wyobraźnia tak właśnie działa). Widziałam bardzo wyraźnie ten duży zarys czegoś okrągłego - okazało się że to Księżyc w tle. Super. Uśmiech


Dziękuję za bardzo fajny warsztat, Anja. Gratuluję, Lady. Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Anju, świetny ten obraz. Lubię takie oryginalne, niepowtarzalne prezenty. Ciebie też miło zobaczyć. Zupełnie inaczej sobie Ciebie wyobrażałam  Oczko. Pewnie przez ten awatar - przypuszczałam, że jesteś blondynką.

Lady, gratulacje! Oklaski  Czekamy na Twój warsztat.
Odpowiedz
#12

Gratulacje, piękny obraz i Ty Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#13

O jak miło. Dziękuję za warsztat. Już wymyślam kolejny. Obraz jest bardzo interesującyOczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości