Karta związku - obliczenie
#1

Ostatnio na pewnym blogu znalazłam wzór na obliczenie karty związku. Otóż dodaje się do siebie daty swoją i partnera a wynik odnosi się do kart AW.
Przykład:
ona- 12.05.1972; on- 8.08.1969
12+5+1972+8+8+1969=3974
3+9+7+4=23
2+3=5
V jest Kapłan, no ale co w związku z tym już nie było napisane. Jak interpretować taką kartę związku? W moich obliczeniach wyszła mi Kapłanka i ponieważ nie było ciągu dalszego pozostałam w tzw.kropce.
Być może temat ten już był i być może znów zostanę przeniesiona do śmieci ale w między czasie może ktoś mógłby mi to troszkę wytłumaczyć?  :romance-lovegoddess:
Odpowiedz
#2

Tematu nie było jeszcze Oczko
Szkoda że ktoś nie podał co dalej, jednak moim zdaniem kartę należy interpretować jako charakter związku.
Ta twoja Kapłanka np. to związek oparty na takiej miłości bardziej duchowej, sprawy cielesne na dalszym planie. Parę mogą łączyć zainteresowania wyższymi ideałami, metafizyką, religią itp.
Z drugiej strony medalu, to mogą być sprawy w związku ukryte, jakieś tajemnice, przemilczanie zamiast dyskusji i rozwiązywania problemów.
Odpowiedz
#3

A co powiecie o Rydwanie?
MUśmiech
Odpowiedz
#4

związek bardzo dynamiczny?
Przydałaby się jakaś taka fajna interpretacja na poszczególne karty ale ja mam jeszcze zbyt małą wiedzę.
Odpowiedz
#5

Przykład:
ona- 12.05.1972; on- 8.08.1969
liczba, ktora wyszla z obliczen na koncu to ich wspolna droga zycia
licze to troche inaczej - na podstawie sumy ich drog zycia

Ona______________________________________________On
12.05.1972_______________________________________08.08.1969
12+5+19=3+5+10=3+5+1=9 PUSTELNIK________________8+8+25=8+8+7=23 =2+3=5 PAPIEZ, dodatkowo 23-22 (ilosc AW)=1 ->MAG

razem: 9+5=14=5 PAPIEZ, dodatkowo 14 UMIARKOWANIE

pani wyszla w Pustelniku, czyli jej glowna cecha jest obserwacja rzeczywistosci, roztrzasanie roznych kwestii, izolacja w zyciu, poczucie samotnosci
pan wyszedl w Papiezu, czyli jest osoba lubiaca narzucac swoj styl myslenia i swoje wartosci innym, jest tez osoba rodzinna, rodzina jest dla niego wartoscia, dodatkowo Mag wskazuje na to, ze jest on osoba aktywna, z charyzma, nie pozostajaca na uboczu ani nie wycofujaca sie w obliczu problemow

w zwiazku on bedzie gral pierwsze skrzypce - i jak widac, bedzie po jego mysli (PAPIEZ)
Umiarkowanie jako dodatkowa karta na zwiazek pokazuje, ze powinien sie on dluzej utrzymywac, pomimo chwilowych tąpnięć
pan bedzie sie realizowal w zwiazku, a pani bedzie miala prawie swiety spokoj - ale nie dostanie tej iskierki szalenstwa, poczucia ze jest kims wyjatkowym
pomimo, ze Pustelnik, Mag i Papiez maja duchowo sporo wspolnego - to na planie fizycznym (np. seks) pani moze sie czuc nieco zawiedziona
ponadto Pustelnik i Mag oraz Papiez to sa silne indywidualnosci i moga wystepowac starcia na linii "niezaleznosc", swobody osobiste
w tym zwiazku interesy wlasne beda podporzadkowane grupowym (malzenstwu, rodzinie), to moze dodatkowo "spychac" pania w jej role Pustelnika

tak ja bym to zinterpretowala
Odpowiedz
#6

Mam małe pytanko, Alateo:
U niej w pewnym momencie sumowania wychodziło 5+3+10 , dlaczego nie skończyłaś na sumie czyli =18 (Księżyc), tylko redukowałaś dalej - w ten sposób nigdy nie wyjdzie się poza pierwszą dziesiątkę AW. Chrzanowska tak właśnie robi tzn jeśli wychodzi suma od 10 do 22, nie redukuje, a jak powyżej np 32, to odejmuje ( 32- 22=10 = Koło). Chociaż nie przepadam za ACh, ten sposób wydaje mi się właściwszy w pracy z TarotemUśmiech
MUśmiech
Odpowiedz
#7

a popatrz u niego:
8+8+25=8+8+7=23
jednak moze wyjsc
rok redukuje jak w numerologii
(edit: chociaz tam tez sa rozne metody - "pozioma" i "pionowa")

bardziej jednak w moim przykladzie chodzilo mi o to, zeby obliczyc tez sumy dla partnerow z osobna,
bo wtedy lepiej widac jak ich wlasna droga zycia ma sie do wspolnej

mozliwe, ze sposob Chrzanowskiej jest lepszy, to w koncu specjalistka
mam zreszta jej ksiazke dot. portretu psychologicznego

PS a za w/w pania takze nie przepadam (chodzi o jej interpretacje kart )
Odpowiedz
#8

dla ciekawych
zamieszczam ponizej uwagi z ksiazki Czarminskiej o numerologii
[Obrazek: drogazyciaobl1.jpg]
[Obrazek: drogazyciaobl2.jpg]
ciekawe jest zdanie, ze nalezy brac pod uwage wszystkie drogi posrednie wiodace do uzyskania ostatecznej liczby
rzeczywiscie, jak sie glebiej zastanowic - to poprzestanie na liczbie posredniej przy tarocie ma jakis sens
aczkolwiek nalezy uwzglednic tez te druga, ktora jest wg numerologii wlasciwa droga zycia (zredukowana do liczby jednocyfrowej)
wedlug mnie numerologia w tarocie, szukanie w taki sposob drogi zycia - jest czyms wtornym, pewną adaptacją
Odpowiedz
#9

Opisy znaczenia Karty Związku Uśmiech

Gdy z obliczeń wyjdzie

1, kartą przewodnią związku jest MAG, który daje tej relacji wiele możliwości, otwiera nam nowe zainteresowania w związku. Jest kartą mówiącą o tym iż jeśli w związku będzie dużo nowości i będziecie szli do przodu, staniecie się szczęśliwą parą.

2, symbolizuje KAPŁANKĘ, która uosabia siłę kobiecości i tajemniczości w tym związku. Utrzymanie związku będzie możliwe dzięki pasji, namiętności, i brakiem okłamywania się.

3. symbolizuje WŁADCZYNIĘ – która jest szczęśliwa kartą, zapowiadającą pomyślność, płodność, spełnienie marzeń.

4, symbolizuje WŁADCĘ, która jest kartą statyczną. Ten związek może mieć problem, gdyż przestanie się w pewnym momencie rozwijać. Ważne jest działanie, i chęć otwarcia się na drugą osobę. Należy pamiętać że praca nie jest najważniejsza.

5, symbolizuje KAPŁANA—to szczęśliwa karta, która zwiastuje piękny związek oparty na przyjaźni, na zasadach i konserwatywnym elemencie. Pamiętajcie jednak by ten konserwatyzm i sztywność przekonań nie doprowadził kiedyś do rozstania.

6. symbolizuje kartę KOCHANKÓW. Związek ten Mozę być pełen dylematów, wyborów miedzy osobami trzecimi. Ważne jest by dokonywać wyborów intuicyjnie, wtedy będzie szczęście na pomyślność. Brak zdecydowania będzie prowadzić do rozpadu.

7 symbolizuje RYDWAN, który zwiastuje iż jesteście Panami siebie i jeść tylko zechcecie będziecie szczęśliwi. Czekają was podróże nie tylko te fizyczne ale także i duchowe. Korzystajcie ze szczęścia jakie niesie wam los.

8 symbolizuje SPRAWIEDLIWOŚĆ która mówi że dostaniecie to na co zasłużyliście. Badacie szczerzy, otwarci i sprawiedliwi wobec siebie a będziecie tworzyć silny związek.

9 symbolizuje kartę EREMITĘ, która jest kartą samotności, odosobnienia. Jeśli nie będziecie ze sobą rozmawiać o swoich uczuciach tylko będziecie skrywać swoje emocje, wasza relacja nie będzie mieć przyszłości.

10 symbolizuje KOŁO FORTUNY. Jest to karta zmienności i burzliwości. Wiele może nie zależeć od was. Los może być bardzo dla was przychylny ale czasami mogą zdarzyć się smutne chwile. Wszystko zależy od tego jak szybko przystosujecie się do nowych zmian.

11 symbolizuje MOC. Jest to karta która zwiastuje zwycięstwo także w sprawach uczuciowych. Mocnym akcentem jest tutaj kobieta silna, która wie czego chce i która jest budulcem tego związku.

12 symbolizuje WISIELCA. To dość niepomyślna karta. czasami nie warto tracić czasu na kimś kto nie odwzajemnia naszych uczuć. Spotkanie wasze nie było w najlepszym momencie waszego życia. Ważna w tej relacji będzie cierpliwość i czas który jest płynny.

13 symbolizuje ŚMIERĆ. Karta ta mówi że ten etap znajomości się zakończy na rzeczy innej znajomości. Mówi tez że czeka nas przejście z jednego etapu znajomości w drugi czasami pozytywny, czasami nie. Wszystko zależy od nas, w jaki sposób przejdziemy przez te zmiany.

14 symbolizuje UMIARKOWANIE. To dobra karta mówiąca o spełnieniu i szczęściu. Ważna dla tej relacji powinna być komunikacja, porozumienie, rozmowy, chęć wspólnego podróżowania.

15 symbolizuje DIABŁA. To niezbyt pomyślna karta uczuciowa, która na pierwszym miejscu stawia przyjemności, namiętność, nałóg, seks, a nie oblicze duchowe związku.

16 symbolizuje WIEŻĘ, która jest bardzo niepomyślna kartą. Świat zewnętrzny może nie być dla Was tak łaskawy.

17 symbolizuje GWIAZDĘ, która spełnia marzenia. Dajecie siebie w miłości. Zaufanie i wiara to budulce waszego związku. To świetne dopasowanie.

18 symbolizuje KSIĘŻYC. Pamiętajcie by wasze marzenia były realne a nie wyidealizowane. Pamiętajcie o tym by nie okłamywać się nawzajem i stąpać twardo po ziemi. Jeśli to zrozumiecie uda Wam się.

19 symbolizuje SŁOŃCE, które niesie za sobą spełnienie marzeń głównie w miłości.

20 symbolizuje SĄD OSTATECZNY. Karta ta mówi że dojdzie do połączenia, prędzej czy później. Przyjmiecie rzeczy takimi, jakie są. Pamiętajcie by nauczyć się przyznawać do swoich błędów a nie zwalać winy na drugą osobę.

21 symbolizuje ŚWIAT, która jest najmocniejsza karta w Tarocie. Reprezentuje spełnienie na każdej płaszczyźnie.

22 symbolizuje GŁUPCA. W tej relacji możecie zachowywać się trochę jak dzieci. Niepewność waszych działań, błędne decyzje, kroki mogą zaprzepaścić szansę na szczęśliwy związek.
Odpowiedz
#10

alathea napisał(a):a popatrz u niego:
8+8+25=8+8+7=23
jednak moze wyjsc
heeh, cos mnie chyba zacmilo tego dnia Oczko
23-22=1 przeciez...
ale znalazlam cos ciekawego odnosnie redukcji, niedlugo sie tym podziele
musze sie tylko ciut przez to przegryzc Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości