Warsztat 252 - Pierwsza praca
#1

Jaka była moja pierwsza praca w życiu? Kim był mój pracodawca?

Powodzenia Oczko
Odpowiedz
#2

Witaj Lady,

Jaka była moja pierwsza praca w życiu?
III cesarzowa + XIX Słońce + 6 buław

Praca kojarzy mi się z okresem letnim (może wtedy zaczynałaś), a mogłaś opiekować się dzieckiem, domem ewentualnie zbierać jakieś owoce Uśmiech


Kim był mój pracodawca?
XX Sąd Ostateczny + Król monet + Królowa kielichów
Twój pracodawca prawdopodobnie miał rodzinę. Możliwe, że miał rodzinny biznes, ewentualnie piastował poważne stanowisko urzędowe, typu: sędzia, adwokat, komornik.

Pozdrawiam Kwiatek
Odpowiedz
#3

1. Paz bulaw (o) XX Sad ostateczny Rycerz bulaw
Karty kojarza mi sie z oglaszaniem(czytaniem?) i przekazywaniem wiadomosci i ruchem i podroza. Opieka lub zdrowiem. Listonosz ? Kurier? Karetka?Opiekun choren mlodej osoby? Musialas dojezdzac? Przyszlo mi jeszcze do glowy ze moglascos odzielac albo przebierac
2. Paz kielichow (o) 5 mieczy
Hmm ciezko powiedziec. Byc moze karty z przelozenia bardziej mi podpowiedza czyli III Cesarzowa i Rycerz bulaw. Brzemienna  kobieta lub firma  i mlody mezczyzna. Czy bylas ta prawca rozczarowana?
Odpowiedz
#4

Hej. Mnie pokazało się to tak:

1. Na czym polegała Twoja pierwsza praca?

10 kielichów, 6 denarów, 4 miecze i 9 buław z innej talii

Dzieci plus młoda kobieta "w gnieździe", jak śpiące dziecko. Wygląda to na opiekę nad dzieckiem/dziećmi. Raczej małymi. Jakbyś... czuwała nad kimś, jego bezpieczeństwem. Może wyprowadzałaś na spacer albo przyprowadzałaś z przedszkola. 

2. Kim był Twój pracodawca? 

Pustelnik, Mag, Kochankowie, Eremita i znów Kochankowie z drugiej talii. I Śmierć przy tasowaniu się odsłoniła.

Jakiś "pojedynczy" mi się ten człowiek wydaje. Może samotny mężczyzna, który owdowiał lub rozstał się z żoną. Może żył w jakimś nieformalnym związku albo też połączyło Was coś więcej niż praca... (przy powtórzonych Kochankach taka myśl mi się pojawiła, wybacz).

Jest jeszcze inne wytłumaczenie, bardziej całościowe: opieka nad kimś/pomaganie komuś, kto był samotny, chory, jakoś zablokowany, może nawet unieruchomiony. Może to starszy człowiek, ale niekoniecznie. I jednak widzę jakieś zauroczenie tą osobą, jakby była kimś nietuzinkowym, może nawet na swój sposób czarującym (Mag).

Ciekawa jestem bardzo, jak było naprawdę Oczko
Odpowiedz
#5

Dziękuję Wam serdecznie za karty i zapraszam kolejne osoby. Kwiatek W niedzielę podam rozwiązanie.
Odpowiedz
#6

Jaka była twoja pierwsza praca?
10 mieczy, Król Mieczy, 2 monet

Praca związana z mówieniem i przekazywaniem informacji. Rejestratorka telefoniczna, recepcjonistka w hotelu.

Kim był twój pracodawca?
10 kielichów, 3 buław, Głupiec
Powiedziałbym, że osoba bardzo szczęśliwa, być może w związku małżeńskim. Miał bardzo szerokie horyzonty myślowe, lecz był nieco naiwna, mało doświadczony w branży.
Odpowiedz
#7

Dziękuję Nastku Kwiatek 
Zapraszam kolejne osoby
Odpowiedz
#8

Czas na rozwiązanie.

W czasach licealnych zostałam zatrudniona przez tatę w charakterze sprzedawcy w jego małym sklepiku ogólnospożywczym w małym miasteczku. Pracowałam tam przez rok. Wstawałam o piątej rano , bo po szóstej sklepik już był czynny.

Najbliżej rozwiązania była Aggata , która napisała o rodzinnym interesie, o tym, że pracodawca miał rodzinę. Faktem jest też ,że moja praca miala tez pewien związek z owocami , bo pakowałam je swoim klientom.

Aggato, wygrałaś więc warsztat a wszystkim pozostałym osobom bardzo nisko się kłaniam i dziękuję serdecznie za udział. Kwiatek Cheerleadersmileyguy
Odpowiedz
#9

Dziękuję bardzo Kwiatek 
Nie mam pomysłu na kolejny warsztat także zapraszam osobę chętną.
Odpowiedz
#10

Ponieważ Aggata oddaje przeprowadzenie warsztatu w inne "dobre ręce", a nikt się nie zgłasza, to tak pomyślałam, że może Wildwood nam zaproponuje jakiś temat? Wildwood bierze udział we wszystkich warsztatach, lubi to ćwiczenie. Już za wytrwałość należy jej się możliwość zadania własnych pytań. Co Wy na to? 
Hop hop! Wildwood, masz ochotę przeprowadzić teraz warsztat?
Odpowiedz
#11

Jestem za!
Wildwood, dawaj!
Odpowiedz
#12

Moze niech zada ten kto ma pomysl? Bo jakos u mnie kiepsko z tym. .
Odpowiedz
#13

Gratuluję Aggata
Wildwood, spróbuj Uśmiech
Odpowiedz
#14

Bardzo proszę o założenie nowego warsztatu kogokolwiek kto ma na to ochotę. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#15

Ja mogę założyć, bo mam zagadkę Uśmiech
Odpowiedz
#16

Super, zakładaj Nastku Hura
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości