#1

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z uzdrawianiem tą metodą?. Obiecują cuda, a może jakieś namiary na książkę lub dobrego trenera lub kurs? Słyszał ktoś coś?
MUśmiech
Odpowiedz
#2

Ja kupiłem kurs internetowy, juz nie pamiętam gdzie.
Metoda wydała mi się na tyle głupia, że nawet nie wypróbowałem, ale może działa, nie wiem Bezradny
Mówi się różne inwokacje, typu wybaczam sobie, że ... i się opukuje (coś z akupresury) tyle że trzeba pukać w określone punkty ciała.
To nie dla mnie :uoee:
Odpowiedz
#3

heheh, najlepiej po główce
Odpowiedz
#4

:laughing-rolling:

Nie próbowałem Wyśmiewacz
Odpowiedz
#5

tylko nie zapomnij wcześniej mi wybaczyć, że Ci to zasugerowałam, bo niepodziała
Odpowiedz
#6

EFT- inaczej jest nazywana terapia meridianowa. Wykorzystuje technike opukiwania meridianow, by uwolnic emocje, ktore kumulowane w organizmie moga byc przyczyna wielu chorob. Jest to niezwykle stara technika wykorzystywana w Chinach.

Byl juz watek na ten temat na naszym forum i to niedawno. Myslę, ze watek dotyczyl strachu przed ciemnoscia.

Stosowanie tej techniki pozwala pozbyc sie np. strachu przed ciemnoscia, pajakami, otwarta przestrzenia [i tutaj przypomina sie Prus, ktory bał sie przejsc przez plac]

Jezeli ktos jest zainteresowany to chetnie przekaze niezwykle ciekawe ksiazki, sa tez informacje w necie.

A tak na marginesie wszystkie techniki określane jako psychologia energii daja doskonale wyniki. W przypdkach, w ktorych psychoanaliza potrzebowalaby lat terapii, EFT pomaga w krotkim czasie, niekiedy wystarczy tylko kilka rundek.

Zanim EFT odrzuci sie i ośmieszy, może warto byloby najpierw cos wiedziec na jej temat.
Odpowiedz
#7

Masz rację k_ella_k i to dotyczy nie tylko EFT. Osobiście unikam osądów typu - nic o tym nie wiem, ale wydaje mi się to nic nie warteUśmiech. Ale każdy wybiera, jak chce i co chce...i ma do tego pełne prawo Uśmiech
MUśmiech
Odpowiedz
#8

ma_ewa01 napisał(a):Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z uzdrawianiem tą metodą?. Obiecują cuda, a może jakieś namiary na książkę lub dobrego trenera lub kurs? Słyszał ktoś coś?
MUśmiech

duzo praktycznych informacji na stronie:
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.instytuteft.com">www.instytuteft.com</a><!-- w --> - po polsku

Joanna Chełmicka, Instytut EFT,
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.eft.net.pl">www.eft.net.pl</a><!-- w -->”. - to podrecznik, po polsku, ktory mozesz sciagnac; jest w Adobe

jezeli jestes angielsko jezyczna to wrzuc do dobrej wyszukiwarki eft lub tapping i bedzie mnostwo informacji.

Dobra tez jest ksiazka:
"The healing power of EFT&energy psychology" David Feinstein, Donna Eden & Gary Craig. [Ten ostatni jest autorem EFT.]
ISBN 978-0-7499-2679-3

Moja kolezanka energobioteraupeuta zajmuje sie aktualnie Life Alignment - Czyli Prostowaniem drogi zycia. Jest to stosunkowo nowa metoda, ktora jest niezwykle pomocna.

No i najwazniejsze metoda EFT na prawde daje swietne wyniki i to w krotkim czasie. Sprawdzone Uśmiech
Odpowiedz
#9

k_ella_k napisał(a):EFT-

Zanim EFT odrzuci sie i ośmieszy, może warto byloby najpierw cos wiedziec na jej temat.
oj tam, oj tam! Buziak trochę pożartowaliśmy i to nie znaczy, że wyśmiewliśmy. Sama kiedyś stosowałam. Baaardzo dawno. W sumie ciekawy temat. Kwiatek
Odpowiedz
#10

k_ella_k napisał(a):Zanim EFT odrzuci sie i ośmieszy, może warto byloby najpierw cos wiedziec na jej temat.

ma_ewa01 napisał(a):Masz rację k_ella_k i to dotyczy nie tylko EFT. Osobiście unikam osądów typu - nic o tym nie wiem, ale wydaje mi się to nic nie warteUśmiech.

Jak napisałem kurs wykupiłem i się zapoznałem z metodą, więc nie jest tak, że nic nie wiem i osmieszam coś. Poza tym nie stwierdziłem, że to nie działa.
wręcz przeciwnie moge powiedzieć, na pewno działa dla wielu osób. Jednak myślę że potrzebne jest do tego bezrefleksyjne podejście i wiara w skutecznośc techniki. wtedy na pewno zadziała, ale nie dlatego, że jest jakas odkrywcza, czy przemyslana. albo może setki badań ktoś robił, próby, testy itd.

Metoda jest zwyczajnym połączeniem autosugestii i akupresury, jak dla mnie nieco groteskowym.

Tu działa wyższy schemat (ciekawe czy twórcy go rozumieją) który bardzo dobrze rozumieli Hawajscy kahuni.
Chodzi o to aby:
1. dotrzeć do podświadomości
2. Zastosować bodziec fizyczny

1 + 2 = magia, ot cała tajemnica

Najgorsze jest to, że w tej metodzie szuka sie naukowych uzasadnień, nie wiem po co!? Chyba żeby się uwiarygodnić.
Jak metoda EFT działa dla niektórych osób, to jest OK Ok i nie ma potrzeby wymyślania pseudonaukowych uzasadnień.

Czy ktoś może mi podać definicję takiego hasła - napięcie emocjonalne na poziomie komórkowym
Bardzo proszę o wyjaśnienie co to jest, bo ja bardzo lubię coś zrozumieć zanim zacznę stosować.

Metoda nie wydaje mi się nic nie warta i coś o niej wiem, ale powtarzam, to nie dla mnie Nie
Odpowiedz
#11

Wiesz, Eremit, analogicznie, ktoś nie znający Tarota , mógłby powiedzieć, że groteskowo wygląda kilkudziesięcioletni facet, gadający z kolorowymi obrazkami.
Granice groteski, jak widać, są niezwykle cienkie i łatwe do przekroczenia
MUśmiech
Odpowiedz
#12

Do K_ella_k - dzięki za informację Buziak . Trochę sama juz znalazłam. Wygląda obiecująco. Myślałam tez o kursie, ale najpierw spróbuję samaUśmiech
Pozdrówki
MUśmiech
Odpowiedz
#13

ma_ewa01 napisał(a):Wiesz, Eremit, analogicznie, ktoś nie znający Tarota , mógłby powiedzieć, że groteskowo wygląda kilkudziesięcioletni facet, gadający z kolorowymi obrazkami.
Granice groteski, jak widać, są niezwykle cienkie i łatwe do przekroczenia
MUśmiech
Też racja Tak
Odpowiedz
#14

Buziak
Odpowiedz
#15

arcyciekawa audycja o EFT : <!-- m --><a class="postlink" href="http://radionafali.com/2012/03/spectrum-rozwoju-audycja-o-eft-27-marca-2012/">http://radionafali.com/2012/03/spectrum ... arca-2012/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#16

Dzięki, Rani, posłuchałam sobie, bardzo ciekawe! Chętnie wybrałabym sie na taki kurs, żeby dokładnie nauczyć się tej metody
MUśmiech
Odpowiedz
#17

ma_ewa01!

dopiero teraz zobaczyłam ten post!
czy ciagle jesteś zainteresowana? pościagałaś jakies podreczniki już ?
bo ja mam coś tam w swoich zasobach i po polsku i po angielsku
jeśli jesteś zainteresowana mogłabym Ci podesłać co-nieco

działa jak wszystko co używasz regularnie, ćwiczysz i wierzysz, że działa
na pewno uspokaja i daje Ci poczucie, że zrobiłaś choć tyle w temacie

pozdrawiam Kasia
Odpowiedz
#18

O, dzięki, to super. Mam książkę "Zapukaj po zdrowie" autor Horst Benest .
Jeśli masz jakieś materiały w języku polskim , to bardzo byłabym wdzięczna na adres <!-- e --><a href="mailto:ma_ewa@vp.pl">ma_ewa@vp.pl</a><!-- e -->.
Dzięki serdeczne.
Może jeszcze jakiś kurs byś poleciła i trenera sprawdzonego no i niezbyt drogiegoUśmiech. Najlepiej W-wa, Gdańsk, Olsztyn - w tym trójkącie.
Pozdrówki
MUśmiech
Odpowiedz
#19

ma_ewa!

podeślę Ci co mam w polskim
ale niestety żadnych trenerów czy kursów nie mogę Ci polecić bo nie korzystałam

pozdrawiam Kasia

to miało być wp czy vp w emailu ?
Odpowiedz
#20

Ok, bardzo dziękuję, mailu jest vp tzn cały jest : <!-- e --><a href="mailto:ma_ewa@vp.pl">ma_ewa@vp.pl</a><!-- e --> najlepiej skopiuj, a jeśli piszesz, to uwaga na podkreślnik dolny po ma_
Pozdrówki
MUśmiech
Odpowiedz
#21

ewa - wysłałam to

miłej lektury

Kasia Kwiatek
Odpowiedz
#22

Doszło, dziękiUśmiech
MUśmiech
PS. Czy jakbym miała jakieś pytania to mogę się do Ciebie zwrócić - masz jakąś praktykę i doświadczenia z tą metodą?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości