9 pucharów
#1

9 pucharów
Jak widzicie tę kartę w pytaniu czy dana osoba odezwie się do nas dzisiaj?
Generalnie to fajna karta na spotkania miłe spędzanie czasu na luzie, radość coś nas cieszy bez myślenia co dalej.
Ale jak to się ma do kontaktu? Może się odezwać ale nie dziś konkretnie? Troszkę kojarzy mi się z takim bezruchem bynajmniej na ten moment.
Jakie macie spostrzeżenia?
Odpowiedz
#2

We wszystkich "dziewiątkach" (Małe Arkana) jest dla mnie coś z energii Pustelnika. Czegoś do tej "dziesiątkowej" pełni brakuje, więc nie powiedziałabym, że 9 pucharów to karta wskazująca na kontakt. Raczej przyjemne poczucie, że jest dobrze, tak jak jak jest - Dziewiątki nie są kartami "kontaktowymi", ani związanymi ze zdecydowanymi posunięciami na gruncie "towarzyskim". Zwłaszcza w tej pucharowej "9" jest takie błogie rozleniwienie. Ktoś może nie odczuwać potrzeby kontaktu lub Ty nie odczujesz tego braku, nie poczujesz z tego powodu przygnębienia. Albo jedno i drugieOczko
Odpowiedz
#3

   
Mnie 9 pucharów pokazała kiedyś kontakt dosłownie kilka razy ale jedynie w talii Witches Tarot (załączam obrazek)- myślę, że ma to związek z faktem, że ta karta w tej talii pokazuje mi zazwyczaj sytuacje związane z alkoholem, jedzeniem, samozadowoleniem i ten kontakt był z tym związany więc może bardziej pokazała jego charakter aniżeli sam fakt kontaktu. Bo na ogół jest to karta, która jest raczej "samotnikiem".  Także ja bym powiedziała, że kontaktu raczej nie będzie Uśmiech
Odpowiedz
#4

Zgadzam się. Ta karta może pokazywać goszczenie kogoś, organizowanie przyjęcia z alkoholem, a nawet przyjemny stan... "balansowania na skraju świadomości" po spożyciuOczko... Te kielichy aż proszą się o napełnienie dobrym trunkiemUśmiech
No i postać na karcie też zwykle jest pokazana jako uśmiechnięta, zadowolona z siebie, lubiąca przyjemności ciała. Takie są np. kobitki na 9 pucharów w taliach Renaty Lechner. 
Więc tego rodzaju kontakt (kameralne przyjęcie z alkoholem i dobrym jedzeniem) - jak najbardziej.
Odpowiedz
#5

Dziewczyny do tej pory owa osoba się nie odezwała .Widocznie karta pokazała stan..jest dobrze jak jest. 
.nie widzi poki co potrzeby kontaktu..
Odpowiedz
#6

   
No i tak to właśnie jest z 9 Kielichów. W innej talii jakiej używam - Silver Witchcraft Tarot, ta karta to już w ogóle błogie "dobrze mi tak jak jest, sam na sam" Uśmiech
Odpowiedz
#7

Dla mnie też 9 pucharów ani żadna 9 nie jest kartą partnerstwa. To karta samotników, choć zależy dokładnie o co pytamy i jaką konkretnie 9-kę wyjmiemy. Ogólnie 9 nie są szczęśliwe, bo czegoś w nich do tej pełni brakuje i dobrze oddaje to 9 monet - mam wiele, dużo, ale mam to sam. Ta karta pojawia się u mnie gdy pytam czasem o pewną osobę i to jest idealny opis dla niej: mam kasę, układy, super furę i nie dzielę się tym z nikim, bo jestem sam. A czy mi dobrze? Hmmm, to inny temat. 

9 pucharów to karta nie dająca satysfakcji bo nie zawsze jest ona potrzebna. Na karcie jest postać z założonymi rękoma - trudno siedząc bezczynnie cokolwiek zrobić, kogokolwiek zdobyć Uśmiech Ogólnie mocno łączę ją z 9 monet, bo mówi o świecie materialnym i dostatku, kiedy wręcz można wybierać z tych 9 kielichów. Czasami pokazuje mi piękne kobiety, przystojnych mężczyzn, którzy mogliby wybierać, przebierać w potencjalnych partnerach, ale z jakiegoś powodu są sami. Czy są szczęśliwi? Hmmm, są pewni siebie, zadowoleni z poziomu życia, ale do pełni brakuje tego jednego pucharu.

W numerologii 9 to liczba samotników. Ładnie to opisuje karta Pustelnika, o czym wspomniała Kama, ale czasami to jest też układ: jest ktoś, dzieli takie same pasje, jest ok seks ale brakuje uczuć. 9, zwłaszcza 9 monet i 9 pucharów też to karty osób, które kochały, zostały zranione, teraz może mają kogoś bo nie chca być same, bo ich status życia wymaga tej drugiej osoby obok, może ładnej, bo przecież powinna pasować do pięknego świata materii. Ale to nie jest miłość. Tu uczuć nie ma. Są pytania: co mam poza kasą? Dlaczego nie mam miłości, skoro mam kase, urodę, tyle mogę oferować? I kiedy światła zgasną zostaje ta pustka na sercu...

A więc on nie odezwie się. Choć może by chciał... A może kocha kogoś lub ma za sobą niespełnione uczucie...
W numerologii osoby urodzone 9 dnia miesiąca często mają dawne śluby czystości, wierności i zakonne. Znam takie przypadki. W tym życiu związki nie układają się im. Często chcą kochać, ale nie wychodzi to, bo mają partnerów, którzy albo nie darzą ich uczuciem i to jest układ a nie miłość, albo ich partnerzy kochają kogoś innego a z nimi są z jakiegoś tam powodu. Praktykuję czasami zerwanie dawnych ślubów np. czystości, które blokują mozliwość spełnienia w miłości - właśnie osoby urodzone 9 dnia miesiąca często je mają.
Odpowiedz
#8

Przy 9 kielichow, nie bedzie kontaktu, bo osoba czuje sie zbyt dumna, aby tego dokonac. Wiec lepiej nie robic "pokazu".
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości