Regulowane ceny
#1

Czy Polska wprowadzi regulowane ceny na podstawowe produkty spożywcze? 
6 kielichów, XIII Śmierć, VII Rydwan 
Moim zdaniem nie wprowadzi.
6 kielichów symbolizuje przeszłość, taka sytuacja miała już kiedyś miejsce w Polsce. Natomiast Śmierć wskazuje, że ta sytuacja już się skończyła i to relikt przeszłości. Rydwan pokazuje nowy kierunek zmian. Powstanie całkiem inne rozwiązanie, aby zaradzić wzrastającym cenom. 
Co myślicie?
Odpowiedz
#2

A ja myślę, że powinieneś jednak zacząć wróżyć na tym forum ... - Ok
Masz jakiś pewien instynkt w tym kierunku.

Mikesz
Odpowiedz
#3

Nastku, zgadzam się. Choć co do Rydwanu... Może niestety oznaczać, że ceny wciąż będą "galopujące", jak te oszalałe konie na karcie  Bezradny
Odpowiedz
#4

Dziękuję Mikesz, ale jeszcze nie wiadomo, czy to się sprawdzi. A w warsztacie trafiłem połowicznie. 
Kama, rzeczywiście Rydwan może mieć znaczenie rosnących cen Uśmiech
Odpowiedz
#5

Nie wprowadzi, ale sytuacja z cenami będzie niekorzystna i dopiero to się "rozpędza" - tu zgadzam się z Wami co do tego Rydwanu - wiele przed nami jeszcze, niekoniecznie dobrego...
Odpowiedz
#6

Miejmy nadzieję, że to nie będzie sytuacja długotrwała.
Odpowiedz
#7

Wczorajszy wykład, który tu na forum opisałam, sugeruje coś innego. Ma być źle, a w 2023 jeszcze gorzej. Ceny będą szaleć wraz z inflacją, a sposobem na to jest zaciskanie pasa i "nowy" Balcerowicz. Zresztą 2023 to rok 7-ki, a zatem nerwowo, zawirowania w emocjach bo sytuacja codzienna nie będzie sprzyjać, również nerwowe otoczenie, niepokoje. Moim zdaniem dopiero jesienią 2023 będzie lepiej, a od stycznia 2024 możliwe spadki cen, stabilizacja, więcej normalności w 8-ce. Niestety, to będzie chyba czas po burzy...
Odpowiedz
#8

Brzmi to trochę przerażająco. 
Choć dobrze, że nastąpi czas po burzy, gorsza byłaby cisza przed burzą. 
Czasem prognozy są zbyt wybujałe, w tym w jest nadzieja Uśmiech
Odpowiedz
#9

A jednak znaleźli nowe rozwiązanie. Obniżenie ceny Vat-u na jedzenie z 5 na 0%.
Odpowiedz
#10

Karty pokazują że nie będzie już powrotu do stabilnej sytuacji z przeszłości (6 kielichów, Śmierć), a rząd utraci kontrolę nad cenami i inflacją, nastąpi chaos (Śmierć, Rydwan). Z kart wynika że nie uda się ustabilizowanie problemu cen przez rząd w jakiś ustawowy sposób, przez zarządzenia itp.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

6 pucharow-co dobre należy do przeszłości jo Smierc przynosi ogromna zmianę w sytuacji kraju i będzie to bardzo trudno ogarnąć. Rydwan ceny w górę ida jak szalone i uważam ze dalej beda szły będzie
i bedzie bardzo trudno utrzymać to wszystko w ryzach mimo że rząd coś tam stara się robic w tym kierunku. Kiedyś ten Rydwan może się zatrzyma ale nigdy nie będzie tak jak było Śmierc wprowadza inny Polski Ład.
Odpowiedz
#12

(26-01-2022, 19:44)nastek96 napisał(a):  A jednak znaleźli nowe rozwiązanie. Obniżenie ceny Vat-u na jedzenie z 5 na 0%.

Moim zdaniem właśnie to karty pokazały. Jakieś delikatne cofnięcie tych galopujacych cen.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości