Warsztat 257 - Przypadek Amelii
#1

Właśnie dotarła do mnie wiadomość odnosząca się do mojej bratanicy 9 letniej Amelii

1. Co się wydarzyło, że mnie o tym niezwłocznie powiadomiono?
2. Kto mnie powiadomił?
Odpowiedz
#2

Gratki wygranej

1. Co się wydarzyło, że mnie o tym niezwłocznie powiadomiono?
XXI Świat/ 9 kielichów/ V Papież
Myślę, że mogła wygrać jakoś konkurs. Może to być konkurs artystyczny, piękności, dot. sztuki lub muzyki, teatru, przedstawienia, a nawet telewizji.
Wiadomość na pewno była pozytywna. Teraz trzeba będzie to uczcić. Zdolna dziewczyna.

2. Kto mnie powiadomił?
III Cesarzowa
Mama taj dziewczynki, ewentualnie Twoja mama
Odpowiedz
#3

1. Co się wydarzyło, że mnie o tym niezwłocznie powiadomiono?
Arcykapłan, As Buław, 6 mieczy 
Twoja bratanica dostała się do jakiejś szkoły, zaczęła uczyć się czegoś nowego, może jakiś kurs, Możliwe, że gdzieś w innym mieście. Wyszedł Kapłan, więc ewentualnie jakąś uroczystość religijna. 
2. Kto mnie powiadomił?
6 kielichów, Świat, 3 mieczy 
Ktoś z rodziny, ale chyba nie utrzymujecie kontaktu, jakbyś miała trochę żalu do tej osoby. Myślę, że powiadomił Cię ktoś kto mieszka dość daleko.
Odpowiedz
#4

1.Co sie wydarzyło?

5 mieczy Cesarz 7 denarów

Pierwsza z talii wyleciała mi 5 mieczy wiec stawiam że zdarzyło się coś nieprzyjemnego .
Mógł jej ktoś zrobić na złość i wywiązała sie z tego jakaś afera pokazuja sie osoby trzecie w tej sprawie i czyjeś niefajnie zzagrywki dziewczynka jest rozczarowana.

2.Kto Cię powiadomił?

5 pucharów 10 pucharów

Ktoś z rodziny kto jest ubolewa nad cała sytuacja
Odpowiedz
#5

Hmmmm.... Mnie też, tak jak Czarnuli, radośnie się to nie przedstawia.

Co się wydarzyło?

4 kielichy, 8 mieczy, Paź kielichów

Zakładam, że w w tym paziu pokazała się Twoja bratanica (?)
Mam skojarzenie z izolacją, odcięciem, co może wywoływać znudzenie u dziecka.  Jakieś wykluczenie. Może zachorowała (np. na covid) i trafiła na izolację lub jest na przymusowej kwarantannie i z tego powodu jest niezadowolona? Jakieś przyblokowanie tutaj widzę i niezadowolenie, że coś innego i ważnego dla niej jej uciekło.... - to już interpretacja obrazu na karcie Pazia kielichów. 
Ale pomyślałam też, że może doszło do odwołania czegoś dla niej ważnego i jest z tego powodu rozczarowana.

Kto Cię powiadomił?

Król mieczy (więcej kart już nie wyciągałam)

Myślę, że dostałaś tę wiadomość od brata lub innego dojrzałego mężczyzny z rodziny. I raczej to był konkretny przekaz, nastawiony na poinformowanie, a nie wylewanie czy wspólne przeżywanie emocji.
Odpowiedz
#6

Co się wydarzyło? - XI Sprawiedliwość p.o. + X Koło Fortuny p.o. + Królowa Mieczy

Hmm, wydaje mi się, że Twoja siostrzenica mogła w jakiejś ważnej sytuacji zostać niesprawiedliwie potraktowana, skrytykowana, oskarżona o coś, częściowo przez sytuację losową, a częściowo przez bezwzględne przepisy lub kobietę, do której należała decyzja w jakiejś sprawie i jej decyzja również była bezwzględna lub po prostu musiała trzymać się przepisów. 

Kto Cię powiadomił? -Rycerz Mieczy + 9 Kielichów

Tutaj bardziej powiedziałabym, że pokazał się raczej charakter sytuacji w jakiej Cię powiadomiono, a mianowicie była to szybka i nagła wiadomość, której się kompletnie nie spodziewałaś. Ale powiedziałabym też, że była to osoba z którą nie masz zbyt dobrego kontaktu, raczej się kłócicie, ta osoba żyje w świecie "swoich racji". Może Twój (młodszy) brat? Lub brat Amelki?

Z talii wyskoczyła mi również 3 Pucharów p.o. i moją pierwszą myślą było, że chodzi o jakieś plotki, pomówienie.
Odpowiedz
#7

Dziękuję Wam Kochani i zapraszam kolejne osoby. Rozwiązanie w niedzielę.
Odpowiedz
#8

Lady, przejrzałam teraz odpowiedzi wszystkich osób i zwróciłam uwagę na niektóre z powtarzających się kart. A potem spojrzałam jeszcze raz na moją 4 kielichów i pazia kielichów.... I jeszcze jedna myśl pojawiła mi się w głowie. Ale chyba byłoby nie fair ujawnianie jej teraz, skoro impuls wyszedł nie z mojego własnego czytania... Pozwolisz, że jak już wszyscy wezmą udział, to w niedzielę rano jeszcze to skojarzenie dorzucę, zanim podasz rozwiązanie?
Odpowiedz
#9

Kamo,niech zostanie tak jak jest.Nie dopisuj już niczego bo byłoby to nie do końca sprawiedliwe wobec innych. Piszemy tylko raz i nie sugerujemy się wypowiedziami innych.Idealnie byłoby abyśmy w ogóle nie czytali innych wypowiedzi aż do chwili rozwiązania warsztatu.
Odpowiedz
#10

Ok. Masz racjęOczko
Odpowiedz
#11

Ad1. Moja bratanica Amelia została zabrana do szpitala z podejrzeniem złamania nogi. W rezultacie, nadal przebywa w szpitalu , bo nie wiadomo dlaczego boli ją w miejscu pachwiny. Kości są całe.

Ad. 2. Zawiadomiła mnie telefonicznie moja mama.

Najbliżej rozwiązania była Czarnula i Kama z tym, że Kama bardzo trafnie odczytała izolację i chorobę. W dalszej kolejności oczywiście rownież rozmawialam z bratem o tym co się stało. A więc najpierw mama , póżniej brat. Obie odpowiedzi są prawidłowe.

Warsztat wygrała Kama! Gratuluję serdecznie!
Wszystkim dziękuję za udział . Byliście świetni.

P.S. Nie wiem dlaczego nie mogę dodawać punktów? Czy ktoś też tak miał?
Odpowiedz
#12

Gratulacje Kama Uśmiech

Lady, zależy jaki masz styl. W stylu Taro nie można dodać punktów.
Odpowiedz
#13

Już dodałam punkty.
Odpowiedz
#14

Dużo zdrówka dla Amelii.
Gratulacje Kama.
Odpowiedz
#15

Dziękuję bardzo Mag.
Odpowiedz
#16

Wow, dzięki, Lady Uśmiech I mam nadzieję, że Amelka szybko wróci do formy i opuści szpital. Sama mam 9-latkę w domu, więc rozumiem, co teraz przeżywa Twoja bratanica i jej rodzice.

Pomyślę nad pytaniem i jutro zaproponuję kolejny warsztat.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości