Warsztat 258 - Pisarz
#1

Oto propozycja kolejnego warsztatu:

Kilka miesięcy temu poznałam na portalu randkowym pisarza, autora kilkunastu książek. Znajomość ciekawie się zapowiadała, ale szybko zrozumiałam, że pozostanie, co najwyżej, w ramach przyjaźni i przygody intelektualnej.

Pytania:
1.  Kim z zawodu jest ten człowiek, tzn. jaka praca przynosi mu stały dochód niezależnie od pisania?
2.  W jakiej literaturze się specjalizuje? Spróbujcie określić gatunek-tematykę książek, które pisze i wydaje.
Odpowiedz
#2

1.  Kim z zawodu jest ten człowiek, tzn. jaka praca przynosi mu stały dochód niezależnie od pisania?

XXI Świat, Rycerz Pucharów

Jest tłumaczem, ewentualnie nauczycielem, psychologiem lub człowiekiem, który bada przyrodę, na co wskazywałby Rycerz. Jego praca jest ciekawa, nieszablonowa, wymaga empatii i jest związana z podróżowaniem. 

2.  W jakiej literaturze się specjalizuje? Spróbujcie określić gatunek-tematykę książek, które pisze i wydaje.

VIII Buław, Królowa Pucharów

To literatura dla kobiet, romans lub książki akcji, przygód, ale występują w nich kobiety i wątek emocjonalny, psychologiczny. Mocno akcentuje się kobieta - więc są to emocjonalne książki, ujmujące czytelników o dość wrażliwych sercach, którym pewnie czasami poleci łezka Oczko Uśmiech
Odpowiedz
#3

Dziękuję, Seleno  Kwiatek 

Zapraszam kolejne osoby do udziału w zabawie.
Odpowiedz
#4

Kim z zawodu jest i w czym się specjalizuje

8 bulaw- pierwsza myśl np dziennikarz dużo się przmieszcza po kraju lub świecie I zbiera informacje ma dużo kontaktów z ludźmi

W jakiej literaturze sie specjalizuje?

Królowa buław - o ludziach sukcesu ( byc może kobietach ktore osiągnęły w życiu sukces niekiedy ciężko) choć romanse też przyszły mi do głowy choć nie sadze.Chyba że piszę o psychice ludzkiej trudnych sprawach
Odpowiedz
#5

Dziękuję bardzo za udział! Kwiatek Rozwiązanie podam w niedzielę.
Odpowiedz
#6

Zapraszam do udziału w warsztacie. Może ktoś z nowych lub powracających do nas po przerwie forumowiczów spróbuje? Nie jest to trudny warsztatUśmiech
Odpowiedz
#7

Wyjąłem sobie sygnifikator pana: XI Sprawiedliwość 
Poważny człowiek, który kierują się uczciwością, zrównoważony...

1.Kim jest z zawodu? Król buław, Paź kielichów, 
3 buław 
Jest kimś ważnym, jakimś dyrektorem, albo dziennikarzem. Na pewno pracuje samodzielnie, nawet jeżeli jest pod kimś. Paź kielichów jak najbardziej mi pasuje do pisarza. A 3 buław kojarzy mi się z handlem, zagranicą. Myślę, że studiował dziennikarstwo, albo jakąś filologię, coś humanistycznego. 

2.W jakiej literaturze się specjalizuje? 
Wieża, Koło Fortuny, Świat 
Wydaje mi się, że może pisać jakieś reportaże o zmianach gospodarczych, ustrojach, polityce. Pisze o zagranicznych krajach, zmianach zachodzących na przestrzeni lat. To raczej dziennikarz niż pisarz. Myślę, że to poważne książki do poszerzenia wiedzy o świecie. 
Ewentualnie może to być literatura, która człowiekiem wstrząsa, ale zawsze pozytywnie się kończy. Takie książki mogłyby się charakteryzować nagłymi zwrotami akcji.
Odpowiedz
#8

Dziękuję bardzo, Nastku  Kwiatek

Podam rozwiązanie za 2 dni.
Odpowiedz
#9

Witaj

1.  Kim z zawodu jest ten człowiek, tzn. jaka praca przynosi mu stały dochód niezależnie od pisania?
IX Pustelnik/ 5 buław/ rycerz buław

Tak... artysta

Pokazał mi się jako osoba kapryśna, zmienna w poglądach, wiecznie poszukująca (nie wiem czy tak dobrze się znacie by to potwierdzić). Oczywiście pokazuje to w tej gorszej formie, jest głośny i kłótliwy. Podejmie każdy temat, jest ciekawy i ciekawi innych (na początku), po dłuższym czasie męczy. Sam sobą też się męczy.

Reporter, fotograf.
Aktor, może podkładać głos, użyczać głosu. Może przybierać wiele twarzy. Ogóle jest przystojny.
Przewodnik.
Psycholog, pedagog.


2.  W jakiej literaturze się specjalizuje? Spróbujcie określić gatunek-tematykę książek, które pisze i wydaje.
XVIII Księżyc

Poradniki, tematyka psychologiczna.
Księżyc to tematyka kobieca - rzewny romans.
Ale też pasuje horror, thriller.


Czekam na rozwiązanie :--)
Odpowiedz
#10

1.  Kim z zawodu jest ten człowiek, tzn. jaka praca przynosi mu stały dochód niezależnie od pisania?- Cesarzowa

To ktoś o bardzo dużym potencjale, wszechstronnie uzdolniony...jest nauczycielem, prawnikiem lub....lekarzem? (ginekologiem?)

2.  W jakiej literaturze się specjalizuje? Spróbujcie określić gatunek-tematykę książek, które pisze i wydaje.- Księżyc

Fantastyka lub książki o tematyce historycznej,  psychologicznej?
Odpowiedz
#11

Mag, Iwono Agato - dziękuję serdecznie za udział w warsztacie  Kwiatek
Odpowiedz
#12

Jeżeli ktoś jeszcze chciałby wziąć udział w warsztacie, to zapraszam. Jutro wieczorem podam odpowiedzi.
Odpowiedz
#13

Nie mogę się doczekać odpowiedzi. 
Zastanawiałem się o co chodzi z Iwoną i Agatą. Już chciałem pytać, a to Lady zmieniła nick Uśmiech
Odpowiedz
#14

Jaka praca przynosi mu staly dochow
4 miecze do 8 denarow 7 mieczy

Pracuje w kosciele?wyrabia cos recznie, moze trumny? Nie wiem i sprzeda to?

A tak poza tym  z intuicji to mi sie skojayzlo ze zyje z nieruchomosci z majatku rodzinnego cos ze zwierzetami. Gospodarstwo?

Tematyka:wyskoczyl mi V Kaplan wiec moze jakies poradniki ksiazki szkolne?
6 bulaw I Mag 8 bulaw
Osiaganie celow i komunikacja? Oratorstwo?
Odpowiedz
#15

Dziękuję, New vision Uśmiech Kwiatek
Odpowiedz
#16

Przyszła pora, by zweryfikować Wasze rozwiązania zagadki i wyłonić zwycięzcęUśmiech

Chcę powiedzieć, że wszyscy coś istotnego uchwyciliście, niektórzy naprawdę dużo!  Buźki

Niestety z paru względów nie mogę ujawnić nazwiska osoby, o którą pytałam, ale to znany polski pisarz, z którym od kilku miesięcy pozostaję w kontakcie... Bardzo ciekawy człowiek. 

Ale do rzeczy:

1.  Pisarz jest z zawodu psychologiem i od wielu lat pracuje zawodowo jako psychoterapeuta (tą pracą zarabia na życie), choć w przeszłości był też osobą medialną, która zajmowała się m.in. dziennikarstwem radiowym. Nie jest i nie był aktorem, ale ma fantastyczny, radiowy głosUśmiech. Prowadził też kiedyś zajęcia ze studentami.
Od kilku lat nie mieszka na stałe w Polsce, tylko w innym kraju europejskim, gdzie ma swój gabinet. Często jednak przylatuje do Polski, choćby ze względu na zobowiązania w związku z wydawaniem książek i audiobooków.
 Co ciekawe, wszyscy wskazaliście dziedziny humanistyczne, kilkoro z Was typowało zawód dziennikarza i częste podróżowanie - brawo! Ale tylko Selena i Mag wprost wskazały psychologię . Kwiatek

2. Nie jest łatwo określić gatunek, w którym się specjalizuje, bo on sam mówi, że jest w tym tworzeniu bardzo synkretyczny - łączy różne elementy. Ale wydawcy i recenzenci widzą w jego książkach przede wszystkim thrillery i sensację, choć są w nich też odwołania do historii, którą uwielbia, a nawet elementy fantastyczne. Oczywiście choćby z uwagi na wyuczony zawód, są tam również motywy psychologiczne, refleksyjne. Ale to zdecydowanie książki akcji z wyraźnym suspensem, najczęściej określane jako thrillery. Od siebie dodam, że mnie najbardziej podobają się jego.... wierszeUśmiech
Nastek i Mag byli najbliżsi prawdy przy odpowiedzi na drugie pytanie.  Kwiatek  Ciekawe, że u Iwony Agaty i Mag wyskoczyła karta XVIII - Księżyc. Powiem Wam, że on właśnie najczęściej wychodzi mi w tej karcie.

Zwyciężczynią warsztatu jest.... MAG!  Oklaski   Wskazała trafne odpowiedzi na dwa pytania i wychwyciła coś jeszcze - że pisarz jest przystojnym facetem  Oczko

Dziękuję serdecznie Wam wszystkim za udział! Brawo  Oklaski
Odpowiedz
#17

Dziękuję za warszat. Gratulacje Mag!
Odpowiedz
#18

Wow, super! Nie spodziewałam się! 
Dziękuję za ciekawy warsztat ?
Dziś lub jutro wrzucę nowy warsztat.
Odpowiedz
#19

Czekamy z niecierpliwością Uśmiech
Odpowiedz
#20

Gratuluję Mag  Oklaski

Kamo, co Cię tak urzekło w jego wierszach? Styl pisania, konkretna tematyka?
Odpowiedz
#21

Po prostu świetnie pisze. Ma doskonałe metafory i coś ciekawego do przekazania. Jest refleksyjny, szczery. Umie też coś, co bardzo cenię w poezji i sama też tego próbowałam - pisze wiersze, w których polemizuje ze swoimi ulubionymi poetamiUśmiech
Odpowiedz
#22

W takim razie szkoda, że żadnego nie przeczytamy  Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości