O znaczeniu karty VI Kochankowie
#23

[Obrazek: db_RRW-_VI_-_Die_Liebenden1.jpg]
Odpowiedz
#24

Margola napisał(a):Kiedyś karta Kochankowie kojarzyła mi się z miłością, ale teraz kiedy poznałam jej "fachowe" znaczenie no i po zrobieniu kilku układów, to bardziej pokazuje mi decyzje niż związek.
Co to znaczy "fachowe" znaczenie  Myśli  Myślę że nie przekazał ci tego "fachowiec" (tylko nie psz teraz, że np. Suliga  Prosi )
Fachowiec powinien tak ci to objasnić:

Najstarsze talie tarota nie przedstawiaja karty Kochankowie jako wyboru, a własnie jako miłość, kochanków ugodzonych przez Amora i to wszystko.

[Obrazek: 360_-_Visconti_-_VI_-_Die_Liebenden.jpg][Obrazek: 360_-_Cary-Yale_-_VI.jpg][Obrazek: 360_-_Este_-_VI_-_Die_Liebenden.jpg]

Dopiero w wersji marsylskiej wyraźnie pjawia sie kwestia decyzji, rozumiana też na wiele sposobów, wybór pomiędzy kochanka a matką (odejście z domu do dorosłego zycia), wybór pomiędzy dwiema kochankami, wybór między nowym a starym, nawet wybór między dobrem a złem!

[Obrazek: 360_-_Spanish_-_VI_-_Die_Liebenden.jpg][Obrazek: 360_-_Bologna-Zoni_-_VI_-_L__Amoreux.jpg]

Takie znaczenie przyjęło sie powszechnie i wielu nie zna innego.
Są też opinie, że pierwotnie nie była to scena wyboru, ale ślubu. Środkowa postać udziela sakramentu dwojga młodych.


Artur Waite powrócił do korzeni i nadał karcie wydźwięk czysto miłosny, umieszczejąc kochanków w raju! A ze znaczenia "wyboru" wręcz szydził nazywając je szaleństwami

[Obrazek: 360_-_Waite_-_VI_-_Die_Liebenden.jpg]


I masz teraz fachowa zagwozdkę  Rotfl
To twój odbior karty Kochankowie jest najważniejszy, ale pod warunkiem, że wiesz o tym co wyżej, wtedy to bedzię twój świadomy wybór  Uśmiech
Odpowiedz
#25

Columbiana, myslę że nie dojdziemy tu o jakie znaczenie karty Kochankowie się rozchodzi. Najważniejsze jest odczucie osoby wróżącej i jakie znaczenie stosuje. Jak mówi o wyborze, to tak miało znaczyć. Zresztą przyjmując znaczenie wyboru, należy rozumieć, że będziesz w takiej sytuacji - trudny wybór i to wszystko. Karta nie mówi jakiego wyboru dokonasz, o tym mówią kolejne karty, bądź karta "rezultat"
A na dodatek tylko ty (nomen omen) decydujesz, a nie karty. Jednak często decyzja polega na oddaniu się w ręce Losu i spełnieniu wróżby!
Odpowiedz
#26

Dziękuję Wam wszystkim za ten pouczający "dialog". Świetne podsumowanieUśmiech Dziękuję Ci alatheo,za wskazówki i wyjaśnienia - na pewno znasz się na tym wszystkim wspanialeUśmiech
Zobaczymy co życie przyniesie, mam nadzieję, że same dobra Oczko
Odpowiedz
#27

Kochankowie to wybór którego dokanamy świadomie, spotkanie kochanków, początek znajomosci opartej na fizycznosci ,fascynacji.Co z tego wyniknie pokaża nastepne karty.
Odpowiedz
#28

Poruszę jeszcze raz temat tej karty Rotfl Dla mnie to nie karta wyborów, tak jak Tarofides pisał, na początku były 2 postacie i Anioł, później dopiero powstały karty z 3 osobami. Chciałbym się dowiedzieć od osób, które twierdzą o wyborze przy tej karcie jakie są poparcia faktami. Książki, historyka itp. Co mnie też zaskoczyło to interpretacja Margoli gdzie mówi o 2 mieczy jako karcie wyboru. Dla mnie jest to karta ewidentnego blokowania się na daną sytuację osobę, a nigdzie nie widzę aby to wskazywało na wybór... 

Zapraszam wszystkich do dalszej dyskusji Uśmiech
Odpowiedz
#29

Praktyka. Stoisz na ślubnym kobiercu przed ołtarzem. Wybrałeś tą osobę aby być z nią całe życie i do końca nie jesteś pewny czy to dobry wybór. Buziak
Zdałeś sobie sprawę z tego że ten związek będzie miał wpływ na każdą twoją kolejną decyzję. Kwiatek
Odpowiedz
#30

No ale nie jest to karta wyborów po między osobami, jak piszą inni. Bardziej chyba podjęcie decyzji, o tym jak będzie później wyglądać przyszłość. Nawet pomijając ślub, a patrząc na samo wejście w relacje z drugą osobą.
Odpowiedz
#31

Kochankowie - owszem dokonujemy wyboru, wybieramy tę osobę a nie inna lecz czesto jest to wybór niekorzystny.Potem okazuje się faktycznie ze dana osoba nie spełnia naszych oczekiwań.
Odpowiedz
#32

Kochankowie to wybor sposrod dwoch opcji, osob. Ale takze namietnosc, cielesnosc, rozstroj drog. Itd.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości