UFO NOL Kosmici
#1

S zaraki, zeta reticuli, zielone ludziki. Pewnie w naszym języku funkcjonuje o wiele więcej nazw przybyszów z kosmosu lub ich ras.
Tym tematem interesowałam sie jako dziecko,  ale ostatnio za sprawa pewnego radia internetowego o tematyce paranormalnej znów sie  tym fenomenem zainteresowałam. Przesłuchałam chyba wszystkie audycje nt temat. 
Jestem ciekawa czy widzieliście cos ciekawego na niebie lub może ktoś bliski. 
Nie wspomnę o obserwacji przedstawicieli obcych cywilizacji czy porwań bo jest to bardzo rzadkie i wątpię żeby ktoś sie do tego przyznał.
Odpowiedz
#2

Bardzo ciekawy temat. Mnie fascynuje zagadnienie kręgów zbożowych Uśmiech
Odpowiedz
#3

Serio? Jak bylam w lo to odwiedzialam Wylatowo czyli najslynniejsza miejscowosc z kregami zbozowymi. Fajne wakacje. Byla tam tez pewna znana fundacja na litere N...
Zjawisko kregow zostalo zdemaskowane i uznane za mistyfikacje . Juz w latach 70 grupa ludzi tworzyla takie cuda w Wlk Brytanii za pomoca drewanianej deski i sznurka. W kukurydzy byloby ciezej... ciekawe jak radza sobie w stanach. Takie kregi powstaja tez na polach siewnych na ktorych kiedys staly budowle/grody. I tak jest bodajze w Opolu. Czesc ufologow nadal twierdzi ze jakis odsetek kregow jest autentycznym dzielem nieznanej nam sily czy to majacej ziemskie czy kosmiczne pochodzenie.
Odpowiedz
#4

Ciekawy temat. Niestety/lub na szczęście Uśmiech nie widziałem nigdy żadnych kosmitów. 
Temat ciekawy, kręgi zbożowe również. 
Z tego co wiem z kosmitami wiążą się również takie miejsca jak egipskie piramidy, Stonehenge....
Wydaje mi się, że ludzie komunikują się z nimi telepatycznie. Mogłabyś spróbować Uśmiech

Czy ty sama miałaś jakieś spotkanie?
Odpowiedz
#5

(13-02-2022, 12:55)nastek96 napisał(a):  Ciekawy temat. Niestety/lub na szczęście Uśmiech nie widziałem nigdy żadnych kosmitów. 
Temat ciekawy, kręgi zbożowe również. 
Z tego co wiem z kosmitami wiążą się również takie miejsca jak egipskie piramidy, Stonehenge....
Wydaje mi się, że ludzie komunikują się z nimi telepatycznie. Mogłabyś spróbować Uśmiech

Czy ty sama miałaś jakieś spotkanie?
Ja nic nie widzialamale dobrze bo chyba bym umarla ze strachu.
Co do stonehenge piramid starych kultur i historii sterego testamentu jakoby mialy miec zwiazek z przybyszami z innych planet zakrawa o paleoastronautyke ktora co ty kryc jest dobrym materialem na filmy fantastyczne.
Ostatnio slucham tego radia w ktorym barali udzial ufolodzy. Mowili ze temat obserwacji ufo porwan spotkan od lat juz nie istnieje.   Jeszcze w latach '00 byly jakies relacje a teraz totalna posucha w temacie. Jak ktos sie zglasza to zazwyczaj sa to jakies stare relacje.
Odpowiedz
#6

Ja mam wrażenie, że wiele wiedzy z internetu ginie w nieznanych okolicznościach. 

Są jeszcze hinduskie Wedy. Tam jest księga, która opisuje wcześniejszy świat. Są tam ludzie latający na spodkach i inne cuda. 
Bardzo możliwe, że przed nami istniała inna cywilizacja, która była zaawansowana. 
No chyba, że to kosmici latali na tych spodkach. 
Chciałbym kiedyś przeczytać Wedy. 

A i jeszcze jedno. Istnieją biblijne apokryfy opisujące wojny aniołów. Nie czytałem nigdy. Ale słyszałem, że to historię jakby walczyli rycerze dżedaj, albo właśnie jakieś obce zaawansowane cywilizacje.

Kama co do piramidy to nie musi być to fantastyka. Już od dawna się mówi, że nigdy nie były one grobowcami. Zostały tak użyte dopiero potem.
Odpowiedz
#7

Apokryfy... ostatnio nawet sluchalam koskicznych opowiesci w ktorych byla sugestia ze bog to ufo. Pojazd aniol -statek ufo. I takie tam... warto przypomniec ze apokryfy zostaly spisane setkia lbo i tysiace lat po starym testamencie...  wiec skad mieli takie newsy?

Co do wed to niezle jazdy... nieslyszalam o czyms takim.

C
Co do bardziej rozwinetych cywilizacjo to fakt napewno te ktore wyginely byly bardziej rozwiniete niz sadzimy. Np kultura adena lub egipcjanie.wielu nie znamy albo poznac nie chxemy bo to zburzyloby obraz znanej nam historii Smutny
Odpowiedz
#8

W ogóle Biblia to zbiór wielu tekstów spisanych w różnych okresach czasowych, a nie jednolity tekst, jak wielu sądzi. 

Mnie dalej zadziwia, że w Egipcie potrafiono operować zaćmę, albo robić różne trepanacje czaszki...im bliżej naszych czasów tym tej wiedzy mieli mniej. Można przypuścić, że kiedyś żyła tam zaawansowana cywilizacja, ale upadła i wiedza powoli ginęła ze stulecia na stulecie. 

Nie poznamy wielu zagadek historii. Ponieważ trzeba by rozsypać cała znaną nam historię i ułożyć ją na nowo, a raczej naukowcy i inne ,,mądre" głowy tego nie chcą. Choć i tak środowisko naukowe w końcu dopuszcza coraz więcej zmian. Już wiemy, że wikingowie byli w Ameryce przed Kolumbem. 

Oni mieli te newsy z podań ustnych, mity, legendy, folklor, wszystko przekazywane drogą ustną i częściowo wypaczone. Ciekawe ile w Biblii jest nauki Jezusa, a ile ludzkich dopowiedzeń.
Odpowiedz
#9

Z tego ze wikingowie byli w ameryce przed kolumbem robi sie wielkie wydarzenie kiedy oni nie odkryli ameryki dla calego swiata i nie zmienili tym losow ludzkosci. Fajnie znac historie ale mysle ze nie mzona odkrycia wikingow przedkladac nad odkrycie kolumba.

Stary testament jest zerzniety z historii sumeru i egiptu i pewnie wielu innych. Pojawia sie te same motywy. Tylko jaka mieli wiedze piszacy apokryfy nt zdarzen ze ST skoro pisali je wiele lat po napisaniu St? O to mi chodzi.
Odpowiedz
#10

Prawda nastek96, miejsca takie jak Stonehange czy piramidy (budowle megalityczne), były i nadal są wskazywane na miejsca w których dość często występowały zjawiska niezidentyfikowanych obiektów na niebie. Tak
Jestem częstym obserwatorem nieba (obecnie Irlandzkiego), i widziałem kilka dziwnych zjawisk na niebie. Myśli
Prawda, ostatni bardzo rzadko stykamy się z informacjami nt. UFO, lecz w telewizji, czy necie dość często jest podejmowany ten temat, ostatnio zwłaszcza o filmach udostępnionych publicznie przez Pentagon z kamer z samolotów wojskowych.
Co do miejsc megalitycznych, które odwiedzałem, jest po części nutka w głowie, kto i po co je wybudował i w jaki sposób, skoro nie mieli takiego sprzętu jak my dzisiaj?
Czyżby faktycznie ktoś pomagał? Oczko
Temat rzeka ale bardzo ciekawy. Oczko
Odpowiedz
#11

New vision nie wiadomo jak to było. Istnieją mapy, na których jest narysowany dodatkowy ład - Ameryka. Nie wiemy ile wiedziano przed tym Kolumbem. 

Jeśli chodzi o Stary Testament to źródłami są źródła ustne, które mogą być przekazywane przez setki lat. Podróżnicy, uczeni...o i wszyscy te teksty popularyzowali. 

bogdanek, jakie zjawiska widziałeś? 
Możliwe, że przed nami istniały inne cywilizacje, które.mialy jakąś technologie. Spójrz ile, że Starożytnej Grecji i Egipcie potrafili transportować ogromne bloki skalne do budowania świątyń, czy piramid. Przy odpowiedniej ilości ludzi wszystko jest możliwe.
Odpowiedz
#12

Owszem w ludziach siła ale jak wytłumaczyć rysunki z Nasca, które są widoczne tylko z powietrza, mało tego, liczne pasy wielokilometrowe, nawet na zaciętej górze przypominająrce do złudzenia nasze lotniska a w dodatku kamienny blok z kosmonautą z przed setek lat , ciekawe i zastanawiające czy takie "anomalia zjawisk na niebie również występowały tysiące lat temu, przypomnieć warto obrazy z Chin czy Indii.

P.S. Opiszę swoje doświadczenia po powrocie z pracy.
Jak pisałem, temat rzeka ale warto się zagłębiać w temat bo bardzo ciekawy. UFO interesuje się od dziecka, jakieś ponad 40 lat ?
Odpowiedz
#13

Witam! Uśmiech
Postaram się dokładnie opisać zjawiska które mi się przytrafiły, było ich 3.
Pierwsze dziwne zjawisko na niebie zobaczyłem w wieku około 12 lat a było to zimą 1978 na Narciarskim Zimowym Obozie Harcerskim w Zębie kolo Gubałówki, wchodzą z czwórka harcerzy do izby góralskiej na pietrze zobaczyłem przez okno nad Tatrami mocno świecącą gwiazdę, a że było zaraz po zachodzie słońca, pomyślałem że to Wenus tak świeci lecz blask był tak mocny że rzucało sie w oczy.
Kiedy zawołałem chłopaków i przyglądaliśmy się temu czemuś, gwiazda naglę ruszyła z wielkim impetem w stronę zachodnią, był to tak mocny zryw i prędkość, że można byłoby porównać ze spadającym meteorem.  Myśli
Żaden z nas nie chciał nikomu opowiedzieć o tej historii więc nie poruszaliśmy tego tematu poza naszą czwórką. 
Drugie zjawisko miało miejsce w Irlandii, w 2008 r. na jej południu, w czasie przerwy w pracy około 00:30. 
Księżyc był chyba wtedy w pełni, ponieważ było wyjątkowo jasno i chmury oświetlone wręcz magicznie i pomiędzy dwiema chmurami zobaczyłem ciemny dysk, jakby odbijający światło księżyca od siebie, jakby był z metalu, po czym błyskawicznie zawrócił i zniknął w chmurach, nie był to obiekt świecący lecz wręcz ciemny, tylko odbłysk księżyca spowodował że go ujrzałem.
Trzecie zjawisko, również w Irlandii w roku 2015 r., będąc na ogrodzie późnym wieczorem, spoglądając na nie zbyt zachmurzone niebo przy dość mocnym wietrze ujrzałem grupę, dokładnie 10 obiektów w kształcie kuli lub dyski widziane od spodu w kolorze blado pomarańczowym z delikatnym światłem pastelowym, przelatującym nad miastem Waterford od strony północno-zachodnim w stronę południowo-wschodnim w szyku lini poziomej. 
Prędkość, przyjmując że leciały na wysokości, jak samoloty pasażerskie z prędkością 800 km/h, spokojnie można było przyjąć 3 krotną prędkość.
Owszem, poczułem się w pierwszej chwili jakbym śnił, byłem w szoku, widok dosłownie zapierał dech, nic tak nie wyglada i nie leci z taka prędkością stworzoną przez człowieka, no chyba że o czymś nie wiemy. Bezradny

Pozdrawiam. Uśmiech
Odpowiedz
#14

Bogdanek niesamowite zdarzrnia
 Moglbys napisac relacje do radia paranormalium.
Ciekawe ze  w 2015 widziales dyski bo podobno teraz widzi sie trojkaty .

A czy slyszales jakies dzwieki lub cisze( wzzystko wokol ucichlo)
Odpowiedz
#15

(15-02-2022, 20:29)New_vision napisał(a):  Bogdanek niesamowite zdarzrnia
 Moglbys napisac relacje do radia paranormalium.
Ciekawe ze  w 2015 widziales dyski bo podobno teraz widzi sie trojkaty .

A czy slyszales jakies dzwieki lub cisze( wzzystko wokol ucichlo)
Owszem, cisza była wyraźna, lecz wydaje mi się że spowodowana tym, że widząc na co dzień pojazdy wydają one dźwięk, dlatego dziwi fakt że wtedy ich nie było i cisza wydaje nam się czymś nie naturalnym.
Co do kształtów, wielu naocznych świadków widziało ich różne,  od kul, dysków po trójkąty czy cygara, nawet w kształcie tick tacka Oczko
Odpowiedz
#16

(16-02-2022, 10:13)bogdanek napisał(a):  
(15-02-2022, 20:29)New_vision napisał(a):  Bogdanek niesamowite zdarzrnia
 Moglbys napisac relacje do radia paranormalium.
Ciekawe ze  w 2015 widziales dyski bo podobno teraz widzi sie trojkaty .

A czy slyszales jakies dzwieki lub cisze( wzzystko wokol ucichlo)
Owszem, cisza była wyraźna, lecz wydaje mi się że spowodowana tym, że widząc na co dzień pojazdy wydają one dźwięk, dlatego dziwi fakt że wtedy ich nie było i cisza wydaje nam się czymś nie naturalnym.
Co do kształtów, wielu naocznych świadków widziało ich różne,  od kul, dysków po trójkąty czy cygara, nawet w kształcie tick tacka Oczko

No tak ale w kazdym dzisiecioleciu widziano co innego. Cygar czy autobusow jak u Jana Wolskiego juz sie od dawien dawna nie widuje. To tak jakby oni ewoluowali technologicznie.
Wogole to zadalam glupie pytajie kartom az sama sie smieje. Czy ufo -szzaraki istnieja naprawde. Wyszlo XV Diabel Rycerz kielichow 8 bulae.
Ja interpretuje ze nie. Diabel moze oznaczac klamstwo intryge i manipulacje ktore poszly w eter.
Odpowiedz
#17

[quote pid="255062" dateline="1645003894"]
No tak ale w kazdym dzisiecioleciu widziano co innego. Cygar czy autobusow jak u Jana Wolskiego juz sie od dawien dawna nie widuje. To tak jakby oni ewoluowali technologicznie.
Wogole to zadalam glupie pytajie kartom az sama sie smieje. Czy ufo -szzaraki istnieja naprawde. Wyszlo XV Diabel Rycerz kielichow 8 bulae.
Ja interpretuje ze nie. Diabel moze oznaczac klamstwo intryge i manipulacje ktore poszly w eter.
[/quote]

Może być,  ale coś lata po naszym niebie i nikt na to nie kwapi się odpowiedzieć, wręcz ludzie się boją mówić innym o tym aby nie zostać wyśmianym.
Pentagon nie komentuje ale potwierdza że coś lata, francuzi mają od tego departament i nic nie ukrywa.
Kiedyś słyszałem taką wypowiedź, "jeśli obce państwo stworzyło by broń lub pojazd z zaawansowaną technologią, to przy dzisiejszej wymianie informacji, kiedyś by wypłynęła", coś w tym jest,  wystarczy poczytać lub pooglądać wypowiedzi Boba Lazara.
Odpowiedz
#18

Bogdanek... WOW! 

Niesamowite te opowieści, to musiało być coś fascynującego. Co wtedy czułeś? Zwłaszcza za pierwszym razem? Bałeś się? Byłeś zdumiony? Bo zaintrygowany na pewno.
Odpowiedz
#19

Miales efekt Oz? Czyli uczucie ze zniknela Ci godzinka  z zycia? ;p
Odpowiedz
#20

(16-02-2022, 11:38)Kama napisał(a):  Bogdanek... WOW! 

Niesamowite te opowieści, to musiało być coś fascynującego. Co wtedy czułeś? Zwłaszcza za pierwszym razem? Bałeś się? Byłeś zdumiony? Bo zaintrygowany na pewno.
Niedowierzanie i uczucie jakbym był malutki.
Od dziecka interesuję się astronomią i zawsze byłem ciekaw czy jest ta druga ziemia.
Z czasem, powiększając swoją wiedzę nt.  kosmosu, zrozumiałem że jest tak potężny że nie jesteśmy sobie tego uświadomić. 
Uważam że jeśli my jesteśmy, to są inni.
Są słońca i są planety, więc.....?
Odpowiedz
#21

(16-02-2022, 11:43)New_vision napisał(a):  Miales efekt Oz? Czyli uczucie ze zniknela Ci godzinka  z zycia? ;p

Nie, nie miałem tej przyjemności. Oczko
Choć kiedyś zniknął mi dzień, ciekawe jak? Myśli
Odpowiedz
#22

(16-02-2022, 14:31)bogdanek napisał(a):  
(16-02-2022, 11:43)New_vision napisał(a):  Miales efekt Oz? Czyli uczucie ze zniknela Ci godzinka  z zycia? ;p

Nie, nie miałem tej przyjemności. Oczko
Choć kiedyś zniknął mi dzień, ciekawe jak? Myśli

Dobra impreza ? Wyśmiewacz 

Dla zainteresowanych dzis o polnocy w radio paranormalium bedzie relacja swiadka ktory widzial to i owo.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości