Warsztat 259 - Miejsce
#1

Witajcie w nowym warsztacie,
warsztat dot. miejsca, które często mijam. Jest to ruina. 

Pytania:
1. Co tam było?
2. Jaki numer nosi ten budynek?

Abyście mogli wczuć się w klimat tego miejsca wrzucam kilka zdjęć:
   
   
   
   


Rozwiązanie za tydzień w niedzielę. Powodzenia!
Odpowiedz
#2

Zagadka bardzo ciekawa, ale numer kartami tarota to nwm, czy da się odczytać Uśmiech
Odpowiedz
#3
Wink 

Jak najbardziej da się odczytać cyfry, w tym wiek, kwoty, lata, daty, a także numery totka.
Trzeba wypracować swoją metodę ;--) W tym ćwiczeniu możesz się sprawdzić. Do dzieła!
Odpowiedz
#4

Co bylo w tym buxynku
9 mieczy rycerz denarow
Moze jakies miejsce gdzie ludzie sie leczyli na depresje niestabilnosc emocjonalna lbo jakies inne choroby? Albo znalezli w trudnej sytuacji zyciowej i otrzymywali tu pomoc? Moze dzieci i mlodziez no nie wiem.
Jaki numer?
Paz mieczy krolowa mieczy-tu nic nie odczytalam wiec dociagam: 5 bulaw 9 denarow: 5 aalbo 59. W gre wchodzi jeszcze liczba 20 albo 21 z liczb ktore wypadly podczas tasowania czyli XX Sad bozy i I Mag
Odpowiedz
#5

Mag, niełatwy ten warsztatUśmiech Ale spróbujmy.

1. IX Pustelnik, 5 mieczy

Mam skojarzenie z jakąś poradnią, przychodnią. Jeśli tak, to możliwe, że leczono tam problemy psychiczne albo neurologiczne.... Pustelnik może wskazywać też, że to miejsce jest oddalone, na uboczu (albo właśnie po prostu opuszczone - jak widać na zdjęciu - tego akurat karty nie musiały potwierdzać Oczko)
Druga myśl, to coś związanego z emeryturami, rentami - jakiś oddział ZUS? A może dom/zakład opieki dla seniorów lub bezdomnych? 

2. Uuuuu, to już bardzo trudneOczko
As Mieczy, 3 puchary.

Typuję cyfry 1 i 3, także razem jako liczby: 13, 31. Inna możliwość to 9.
Odpowiedz
#6

Czekamy na kolejnych chętnych Uśmiech
Odpowiedz
#7

Ja wezmę udział Uśmiech
Odpowiedz
#8

Podczas tasowania wypadły mi 4 karty

Księżyc 8 mieczy 10 mieczy 8 pucharow

W talii Księżyc mam dwie Wieżę jakby 2baszty Skojarzyło mi się z najpierw z zamkiem albo miejscem gdzie wieziono ludzi byc może i torturowano widzę cierpienie generalniej kojarzy mi się z zamkiem


Jaki numer budynku

Koło Fortuny czyli 10
Odpowiedz
#9

Mag, po wypowiedzi Czarnuli zorientowałam się, że coś jest nie tak... No i faktycznie, nie ma już zdjęć, które wcześniej tutaj były. Co się stało? Usunęłaś, czy po prostu się nie otwierają?
Odpowiedz
#10

Ja zdjęć tez nie widziałam
Odpowiedz
#11

New_vision, Kama, czarnula44 dziękuję za udział!
Zdjęcia są widoczne, ja je widzę. Nic nie robiłam, może jakieś problemy na forum?
Uważam, że warsztat dot. miejsca nie jest trudny. Niecodzienne, ale może być potrzebne, jest poszukiwanie liczb za pomocą tarota. To dobre ćwiczenie. Zachęcam do sprawdzenia się w tym temacie.
Odpowiedz
#12

Co było w tym budynku?

4 kielichy, 10 kielichów p.o.

Szkoła, przedszkole, ochronka dla dzieci, lub dom dziecka - właśnie ten dom dziecka tak mi się skojarzył. Miejsce, gdzie dzieci czekają aż ktoś je weźmie pod opiekę, zabierze stamtąd, dzieci porzucone. Lub szpital, który jest teraz opuszczony, wówczas 4 kielichów byłaby związana z ludźmi czekającymi w kolejce.

Jaki numer nosi ten budynek?

Walet monet, 3 puchary

Numer 3, 30, 13 albo 68 lub 86
Odpowiedz
#13

MAG, zdjęć faktycznie nie ma - nie zostały po nich żadne linki, znaczki, czy tym podobne - po prostu puste miejsce, jakby nic tam wcześniej nie było. Może spróbuj wrzucić zdjęcia jeszcze raz.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#14

Mam Square i  cały czas widzę zdjęcia budynków...
Odpowiedz
#15

Ja widze jedno zdjecie a wczesniej bylo kilka. Jeszcze jak wrozylam byly 3-4.
Odpowiedz
#16

Co tam było? 
Świat, 5 mieczy, Arcykapłan 
Szkoła językowa, coś dla obcokrajowców.Uczono tam czegoś. Albo może jakaś świątynia, ale nie katolicka tylko obcego wyznania, jakaś sekta? 
5 mieczy, więc jakaś przykra sytuacja miała tam miejsce. Może szkoła dla dzieci z problemami? 

Numer budynku? 
Paź buław, 6 monet
Do głowy mi przychodzi 46. Poza tym 6, 16, 33 lub 14.
Odpowiedz
#17

(19-02-2022, 18:31)Selena napisał(a):  Mam Square i  cały czas widzę zdjęcia budynków...

Próbowałam na innych sytylach - na żadnym zdjęcia się nie pokazują... teraz zauważyłam że w miejscu zdjęć są jednak bardzo malutkie puste kwadraciki.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

Dziwne, u mnie cały czas widać 4 zdjęcia budynków. 
Z jakiej przeglądarki korzystacie?

Na Chromie nie działa mi strona, nie widac nic, ale mam teraz Microsoft Edge i widac wszystko.
Odpowiedz
#19

Witajcie,
bardzo mi przykro, że niektórzy z Was nie mogli zobaczyć zdjęć. Ja nic nie zmieniałam, nie mam na to wpływu. Na forum wchodzę z przeglądarki Chrom, skórka Taro i widzę zdjęcia, lecz wiedząc, że coś jest nie tak zweryfikowałam to z telefonu również przeglądarki Chrom i tu zdjęć nie widać. Nie tylko moich zdjęć nie widać, zdjęcia zniknęły we wszystkich wątkach. Zdjęcia umieszczone na serwerach zewnętrznych są widoczne. Tu zgłoszenie należy kierować do administratora nie do mnie.


Dziękuję za udział w warsztacie.

Rozwiązanie:
Te ruiny to zgliszcza słynnego klubu nocnego Maxim w Gdyni przy ul. Orłowskiej 13

Prawda i mity o klubie:
- w latach '80 podobno drink tu kosztował przeciętną pensję, płacono w dolarach,
- klub gromadził największe szyszunie ;--), aktorów, biznesmenów, gangsterów,
- z tarasu widać morze i molo orłowskie,
- wnętrze było pokryte mozaikami, na ścianach wisiały obrazy, 
- na środku głównej sali tanecznej wyrastało/ wyrasta drzewo, a jego korona góruje nad dachem budynku,
- w latach '70 Nikoś był tam ochroniarzem,
- wnętrze lokalu wykorzystano w kilku filmach min. 007 zgłoś się,
- o lokalu śpiewa Lady Pank "Tańcz, głupa tańcz",
- dziś jest wystawiony do licytacja za cenę wywoławczą 30 mln.

To miejsce to temat rzeka i miałam wiele pytań odnośnie tego obiektu, mogłam zdać tylko dwa.

Moje kadry były zawoalowane, a fasada wygląda tak:
[Obrazek: 6003cf3142ac7_o_large.jpg]

[Obrazek: 6003cf9a12b71_o_large.jpg]

[Obrazek: 6003cf405c541_o_large.jpg]

Na bazie Waszych wypowiedzi, zobaczyłam, że bardzo wczuliście się nie w energię budynku, ale chyba moją energię.

Nawet chciałam zadać takie pytanie, dlaczego tak często tam bywam? Nie dla morza, nie dla mola, ale przed tym klubem, na zdjęciu wyżej tego nie widać, jest plac zabaw, a ja właśnie tam chodzę na plac zabaw :--)) Kilka osób widziało w kartach dzieci.


(16-02-2022, 08:01)New_vision napisał(a):  Co bylo w tym buxynku
9 mieczy rycerz denarow
Moze jakies miejsce gdzie ludzie sie leczyli na depresje niestabilnosc emocjonalna lbo jakies inne choroby? Albo znalezli w trudnej sytuacji zyciowej i otrzymywali tu pomoc? Moze dzieci i mlodziez no nie wiem.
Jaki numer?
Paz mieczy krolowa mieczy-tu nic nie odczytalam wiec dociagam: 5 bulaw 9 denarow: 5 aalbo 59. W gre wchodzi jeszcze liczba 20 albo 21 z liczb ktore wypadly podczas tasowania czyli XX Sad bozy i I Mag
Tak, wydaje mi się, że w klubie nocnym można szukać pomocy... ;--)


(16-02-2022, 22:28)Kama napisał(a):  Mag, niełatwy ten warsztatUśmiech Ale spróbujmy.

1. IX Pustelnik, 5 mieczy

Mam skojarzenie z jakąś poradnią, przychodnią. Jeśli tak, to możliwe, że leczono tam problemy psychiczne albo neurologiczne.... Pustelnik może wskazywać też, że to miejsce jest oddalone, na uboczu (albo właśnie po prostu opuszczone - jak widać na zdjęciu - tego akurat karty nie musiały potwierdzać Oczko)
Druga myśl, to coś związanego z emeryturami, rentami - jakiś oddział ZUS? A może dom/zakład opieki dla seniorów lub bezdomnych? 

2. Uuuuu, to już bardzo trudneOczko
As Mieczy, 3 puchary.

Typuję cyfry 1 i 3, także razem jako liczby: 13, 31. Inna możliwość to 9.
Niektórzy problemy zapijają lub chcą o nich zapomnieć w zabawie.

Świetne typowanie numeru! Brawo


(18-02-2022, 11:28)czarnula44 napisał(a):  Podczas tasowania wypadły mi 4 karty

Księżyc 8 mieczy 10 mieczy 8 pucharow

W talii Księżyc mam dwie Wieżę jakby 2baszty Skojarzyło mi się z najpierw z zamkiem albo miejscem gdzie wieziono ludzi byc może i torturowano widzę cierpienie generalniej kojarzy mi się z zamkiem


Jaki numer budynku

Koło Fortuny czyli 10
Myślę, że mogło tam dochodzić do bijatyk, zemsty i innych tego typu.


(19-02-2022, 01:11)Selena napisał(a):  Co było w tym budynku?

4 kielichy, 10 kielichów p.o.

Szkoła, przedszkole, ochronka dla dzieci, lub dom dziecka - właśnie ten dom dziecka tak mi się skojarzył. Miejsce, gdzie dzieci czekają aż ktoś je weźmie pod opiekę, zabierze stamtąd, dzieci porzucone. Lub szpital, który jest teraz opuszczony, wówczas 4 kielichów byłaby związana z ludźmi czekającymi w kolejce.

Jaki numer nosi ten budynek?

Walet monet, 3 puchary

Numer 3, 30, 13 albo 68 lub 86
W pobliżu jest plac zabaw :--)

Dobre typowanie liczb.

(19-02-2022, 23:10)nastek96 napisał(a):  Co tam było? 
Świat, 5 mieczy, Arcykapłan 
Szkoła językowa, coś dla obcokrajowców. Uczono tam czegoś. Albo może jakaś świątynia, ale nie katolicka tylko obcego wyznania, jakaś sekta
5 mieczy, więc jakaś przykra sytuacja miała tam miejsce. Może szkoła dla dzieci z problemami? 

Numer budynku? 
Paź buław, 6 monet
Do głowy mi przychodzi 46. Poza tym 6, 16, 33 lub 14.
Klub odwiedzało wiele obcokrajowców, marynarzy. To był słynny klub, każdy chciał tam być, ale nie był dla każdego. Myślę, że było tam wiele niefajnych sytuacji.


Niestety nikt nie zobaczył tańców, alkoholu, zabawy. 

Komu należy się wygrana? Szczerze mam problem.
Każdy wskazał jakąś informację.
Już wiemy kto może mam wytypować numery totka ;--)
Proponuję, aby kolejny warsztat poprowadził nastek96
Dziękuję wszystkim za udział!
Odpowiedz
#20

WOW!  Rotfl

Mag, dałaś czadu z tą ruiną!Uśmiech
Kto by się spodziewał, że tam był TAKI KLUB  Oklaski

Ja myślę, że myśmy bardziej odebrali to miejsce właśnie jako opuszczone, dzisiaj już smutne, puste. Taka energia od tego "szła".

Cieszę się, że odczytałam numer. Asa potraktowałam jak jedynkę, dlatego z 3 pucharów wyszła mi 13Oczko

Dzięki za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#21

Dziękuję za przekazanie pałeczki. 

Chciałem wybrać się do tego klubu, ale nie wiedziałem, czy jest tam bezpiecznie. Wnioskuję, że mieszkamy dość blisko siebie Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości