Warsztat 260 - Prezent
#1

Witajcie, bardzo się cieszę, że mogę poprowadzić warsztat. Miałem pomysł na warsztat o książce, jednak ostatnio już było o literaturze, więc postanowiłem, że zrobię o czym innym.

Jakiś czas temu dostałem zielono-czarny prezent z metalu.

1.Od kogo to dostałem? (Od kogo, okazja...)
2.Co konkretnie dostałem?(Co to, do czego służy...)

Zapraszam wszystkich do udziału w warsztacie Uśmiech
Odpowiedz
#2

Rzucam się na pierwszy ogień ;--)

1. Od kogo?
Królowa mieczy
Prezent jest od kobiety. Jest ona dość szorstka w obyciu, ale mądra i oczytana, pięknie się wypowiada, choć może mieć wadę wymowy. (Może też operować intersującą tonacją głosu, śpiewać - ukryty talent.) Waszym wspólnym tematem może być ezoteryka. Relacja obecnie jest w zastoju lub bardzo sporadycznie się kontaktujecie. Myślę, że był to prezent z okazji dużej przerwy, wznowienia kontaktu lub po prostu kontaktu.

2. Co było prezentem?
7 kielichów/ VII Rydwan/ IX Pustelnik
Luźne myśli:
- działa na wyobraźnię, tworzy myśli, wizję, szaleje,
- może uzależnić,
- służy do mierzenia czasu/ prędkości,
- jest na sznureczku/ łańcuszku,
- może błyszczeć/ świecić.

Jest to wahadełko lub lampka, latarka, kamień, amulet, ewentualnie zegarek (ale takich prezentów się nie daje ;--)).

Czekam na rozwiązanie.
Odpowiedz
#3

Dziękuję Mag   Uśmiech
Odpowiedz
#4

(21-02-2022, 11:47)nastek96 napisał(a):  Witajcie, bardzo się cieszę, że mogę poprowadzić warsztat. Miałem pomysł na warsztat o książce, jednak ostatnio już było o literaturze, więc postanowiłem, że zrobię o czym innym.

Jakiś czas temu dostałem zielono-czarny prezent z metalu.

1.Od kogo to dostałem? (Od kogo, okazja...)
2.Co konkretnie dostałem?(Co to, do czego służy...)

Zapraszam wszystkich do udziału w warsztacie Uśmiech

Od kogo i z jakiej okazji?

6 mieczy, 0 Głupiec odwrócony

Od mężczyzny, w miarę młodego albo starszego ale młodego duchem Uśmiech To osoba znajoma, bliska Ci, kolega itp.
To prezent z ważnej okazji, jakaś zmiana w Twoim życiu, na podróż, wyjazd, zmiana mieszkania, remont mieszkania, pokoju itp. 

Co dostałeś?

XII Wisielec p.o., 8 kielichów

Coś do postawienia, również do powieszenia. Na karcie widać jakby dwie gałązki, więc moga być dwa elementy, ciemne, pasują tu stalowe. Po środku coś jest. Może to jakieś kadzidełko, świecznik, makrama ze zdobieniami. Ma elementy szklane również, takie jakby miseczki/kubeczki, miejsce na świeczkę może.
Odpowiedz
#5

Dziękuję Selena Uśmiech
Odpowiedz
#6

Zapraszam kolejne osoby Uśmiech
Odpowiedz
#7

Witaj Nastek 96 !
 
 
I ja spróbuje moich sił .
 
1-Od kogo prezent i z jakiej okazji ?
Diabeł ,Głupiec,10 Monet.
Ja bym tutaj powiedziała ,ze od osoby młodszej od Ciebie ,spokrewnionej z Tobą ,ale ta osoba ma wysokie swoje ego ,może mieć jakieś małe nałogi,czuje się lepszy od innych.
Ja bym tutaj obstawiła mlodszego mężczyznę, 
A z okazji jakiś rodzinnych.
 
2.-Co konkretnie dostałeś i do czego to służy ?
Królowa Mieczy ,6 kielichów,Rydwan .
Hmmm. ja bym obstawiała jakąś książke,może o tematyce do której masz zamiłowanie....ma Cie to przenieść w inny wymiar czasu....ewentualne druga opcja to coś ostrego typu biała broń ,coś co Cie zaciekawiło od dawna (typu scyzoryk od dziadka ) ,ma to tez przenieść Cię do czasów dzieciństwa.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#8

1.Od kogo to dostałem? (Od kogo, okazja...)- 10 Monet(-) As Pucharów Gwiazda

Prezent dostałeś od kogoś, kto Ci bardzo sprzyja, karty pokazują kobietę przyjaciółkę, koleżankę . Okazja to urodziny

2.Co konkretnie dostałem?(Co to, do czego służy...- Królowa Monet 2Puchary 2Mieczy

To coś składające się z dwóch części lub ma podwójne działanie... Przychodzą mi do głowy buty, rękawiczki, jakiś gadżet elektroniczny.
Odpowiedz
#9

Dagmara, Iwona dziękuję Uśmiech
Odpowiedz
#10

Jakiś czas temu dostałem zielono-czarny prezent z metalu.

1.Od kogo to dostałem? (Od kogo, okazja...)
V Kapłan, XII Wisielec, 6 buław

2.Co konkretnie dostałem?(Co to, do czego służy...)
Królowa buław, XI Sprawiedliwość, VI Rydwan

Bardzo dużo WA, więc zgaduję że to była ważna dla Ciebie okazja. Mogła mieć związek z nauką, zdobywaniem jakiejś umiejętności, świętowaniem sukcesu, albo zrobieniem jakiegoś ruchu w nowym kierunku, podpisaniem czegoś, nawet wyjazdem, podróżą... sam przedmiot mógł być kupiony w podróży lub przez internet.
Prezent dostałeś od młodej duchem, bardzo energicznej kobiety, ale wiekowo starszej od Ciebie, trochę wścibskiej, apodyktycznej, która odgrywa dużą rolę w Twoim życiu, lub od dużo starszego mężczyzny, który jest dla Ciebie pewnego rodzaju autorytetem, skromnie się ubierającego, posiadającego swoje zasady, małomównego, możliwe że łysego/łysawego. 
Co dostałeś... 
Może to być przedmiot, który wisi, przywiązuje się go, zawiązuje, zawiesza, ale jednocześnie może on jakoś się ruszać, kołysać czy zmieniać (np. odbijać światło, błyszczeć), bo w kartach jest i bezruch i ruch - a więc medalion, wisiorek, wahadełko, breloczek, różaniec (coś związanego z wiarą). Może to być też zegarek, bransoletka, waga, lustro lub kula, globus, klepsydra. Nie wykluczam że barwy które wymieniłeś są w nim rozmieszczone symetrycznie czy naprzemiennie (np jak w symbolu jin-jang).

Pozdrawiam. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Dziękuję LeCaro Uśmiech

Dziś wieczorem podam rozwiązanie
Odpowiedz
#12

Czekamy Uśmiech
Odpowiedz
#13

Weryfikacja: 


Mag: Prezent był między innymi od kobiety. Może nie był z okazji rzadkiego kontaktu, ale taka okazja zdarza się raz w roku. Kiedy go używam mierze czas.

Selena: Prezent między innymi od starszego mężczyzny, który jest mi bliski. To jest prezent z ważnej okazji i zgadłaś, że są jakby dwa elementy. I pośrodku coś jest. 

Dagmara: Prezent od osoby spokrewnionej z okazji rodzinnej i chciałem mieć to od dawna. 

Iwona: Prezent od osób, które mi sprzyjają. To coś składa się z dwóch części. 

LeCaro: To była ważna okazja. Przedmiot był kupiony przez internet. Prezent od kobiety i mężczyzny. Kobieta starsza ode mnie, a mężczyzna łysawy. Barwy są rozmieszczone symetrycznie. Sam prezent stoi bez ruchu, ale ja się na nim ruszam. 

Uwaga: Prezent był z okazji Świąt Bożonarodzeniowych od moich rodziców. 
Dostałem poręcze do ćwiczeń gimnastycznych, można na nich ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej i nogi. Mają czarne nogi i pomiędzy nimi jest zielony drążek. 

Szczerze mówiąc nikt nie zgadł, więc nwm jak wyłonić zwycięzcę. Każdy coś zobaczył, ale nikt nie odkrył co to, ani na jaką okazję.
Może niech warsztat poprowadzi chętna osoba? 
A ja wszystkim gratuluję, bo każdy coś uchwycił  Oklaski
Odpowiedz
#14

To była ciekawa zagadka...
Moje karty dobrze mnie naprowadziły, ale ja je inaczej zinterpretowałam, hehe
Teraz to widzę tak:
7 kielichów - różne pozycje ćwiczeń lub prezent marzeń ;--)
VII Rydwan - ćwiczenia lub jak wskazałeś gdy ćwiczysz mierzysz czas
IX Pustelnik - pracujesz nad sobą, dobrą kondycją, choć tego nie rozumiem, jako atletę widziałabym inna kartę.

Czekamy na kolejny warsztat.
Poprowadź drugi lub wskaż osobę, bo chętnego może nie być i warsztaty się zastopują.
Odpowiedz
#15

Poczekajmy dzień, może.ktos się zgłosi. 
Pustelnik to mogą być ćwiczenia w samotności. Coś co się robi pojedyńczo. Kalistenike nie jest sportem grupowym Uśmiech
Odpowiedz
#16

Nikt się nie zgłosił, więc na następny warsztat wyznaczam Selene, ponieważ trafnie opisała, że są to dwa elementy pomiędzy, którymi coś jest.  Oklaski
Odpowiedz
#17

Dziękuję Uśmiech

No nie było to trafienie w punkt Oczko
Pomyślę nad warsztatem Uśmiech
Odpowiedz
#18

W moich kartach też wyszło , że to coś składa się z dwóch elementów , więc cieszę się, że chociaż tyle odczytałam. Ten warsztat znowu mnie rozwinął. Dziękuję,
Seleno- gratuluję!
Odpowiedz
#19

Tak, również odczytałaś dwa elementy i dlatego miałem problem kogo wyznaczyć. Ale Selena dodatkowo powiedziała, że między nimi coś jest. Między nimi jest drążek i stąd taki wybór Uśmiech
Odpowiedz
#20

Jasne jasne.. ja to napisałam z uśmiechem. Jest ok. Oczko
Odpowiedz
#21

Ja z tego Wisielca mogłam odczytać więcej, tak teraz myślę... Oczko

Iwonko chodź teraz na mój warsztat - zapraszam do zabawy Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości