Doświadczenia z rozkładów na miłość
#1

Witam, nie znalazłam tematu podobnego, a chciałabym żebyście podzieliły się swoimi doświadczeniami. Jakie znaczenie mają lub mieli dla was poszczególne karty Tarota w rozkładach na miłość? Wiadomo literatura swoje, a praktyka swoje. Luzik

Może od wielkich zaczniemy? Proszę was bardzo o udział!!!

GŁUPIEC - dążenie do miłości bez zobowiązań, biseksualność, próba zacząć wszystko z czystej karty, od nowa. Pragnienie niezwykłej scenerii, zawirowań i niedojrzałość, nieprzemyślane działania.

odwrócona karta - flirt, romans wakacyjny, przygodowy seks.
Odpowiedz
#2

MAG - flirty
KAPŁANKA - kochanka
KOCHANKOWIE - dosłownie kochankowie Rotfl w sensie że pytający ma romans, a nie w sensie - zdrada
SIŁA - przetrwanie problemów krótkodystansowych
WISIELEC - to prawie zawsze jakieś rozdzielenie - albo dają sobie czas na przemyślenie, albo następuje wyjazd jednego partnera
ŚMIERĆ - kiedyś pokazała mi zaręczyny
SPRAWIEDLIWOŚĆ - rozwód, mógł być w przeszłości
DIABEŁ - nieuczciwość we wszystkich formach - kłamstwo, zatajenie prawdy, zdrada itp.
WIEŻA - rozpad związku i niemożliwe jego naprawienie
GWIAZDA - początek relacji, pierwsze randki
KSIĘŻYC - romans ale i podejrzenia o romans
SŁOŃCE - w zależności od towarzyszących kart, ale często pokazuje mi przyjaźń
SĄD - odnowienie znajomości
Odpowiedz
#3

Dziękuję Helge!

Mi Sprawiedliwość pokazała też związek małżeński.
MAG - pokazuje nieraz relacje bardziej przyjacielskie, niż namiętne. Również dominacje jednego z partnerów. Odwrócony może sugerować manipulacje.

KAPŁANKA - zaskoczyłaś mnie!!!!Uśmiech
Odpowiedz
#4

wiesz co mnie też Kapłanka zaskoczyła - i wtedy w rozkładzie ją źle zinterpretowałam... ale potem jak wyszło szydło z worka, znaczy się Pani zrobiła weryfikację wróżby - to skumałam, że to tak się pokazało.
więc przetłumaczyłam sobie, że to jest jakby kobieta związana z tajemnicą, albo trzymająca się na uboczu, czyli kochanka pasuje. ale oczywiście tylko w kontekście wróżb miłosnych i związkowych, bo w pozostałych przypadkach to raczej nie Oczko
Odpowiedz
#5

Ano własnie, z tą kapłanką to są rózne teorie. Mnie też w rozkładach na miłosc, partnerskich itp pokazuje kochankę i romans w tajemnicy. Długo nie mogło mi się to zgodzić z archetypem kapłanki, ale w końcu podobnie sobie to wytłumaczyłam, jak Helge i jest ok.
MUśmiech
Odpowiedz
#6

Kapłanka to mądra kobieta, więc pokazuje kochankę, to też taką kobietę, która bardzo dba, żeby romans się nie wydał...
Odpowiedz
#7

Mnie Kapłanka pokazuje tajemnicę, coś jest ukryte, to może być uczucie do danej osoby, do kogoś innego lub zwyczajnie chęć podjęcia decyzji, to może być jak dla mnie kobieta mądra, która coś skrywa lub osoba, która zna tajemnice innych, ktoś komu możemy wyjawić sekret i wiadomo, że trafi jak do studni.
W uczuciach dla mnie to związek lub romans z kobietą o wielkiej intuicji, rozsądnej i takiej, która nie poleci do mięsnego chwalić się koleżankom co robiliśmy w nocy Uśmiech
Odpowiedz
#8

u mnie tez w ukladach na uczucia Kaplanka wskazuje na romans na boku, kochanke Bezradny
Odpowiedz
#9

Hmmm, u mnie trafiała się Kapłanka, ale nie kojarzyłam ją w ten sposób właśnie ze względu na archetyp. Ale świetnie pasuje ze względu na tajemnicę!

A co powiecie na Cesarza? Jedna z kart która rzadko mi coś mówi. Na pewno nie wielka miłość. Może oznaczać związek ze starszym partnerem, związek oparty na korzyściach materialnych. Zazdrośnik. Odwrócony raz wskazał na kłopoty z potencją.
Odpowiedz
#10

zalezy od pytania i ukladu
to np. facet zonaty badz zajety
niekoniecznie starszy
moze byc calkiem mlody (20-cia pare lat), ale za to bardzo przystojny =niezwykle podoba sie osobie pytajacej
znamienna jest takze roznica "wysokosci" kart - jes;i jest Kolowa i Cesarz a nie Krol, to oznacza, ze pani stawia pana wyzej od siebie/ ocenia bardzo wysoko/ ze on w tym zwiazku decyduje o tym, co sie dzieje
Odpowiedz
#11

Cesarz dla mnie to mąż, małżonek - podobnie jak Cesarzowa - żona, mężatka. zależnie od rozkładu może znaczyć naszego męża przyszłego, obecnego, a nawet w odpowiednim układzie przeszłego, lub że właśnie jak napisała Ania, że dana osoba jest zajęta a nam np. nie mówi.
przy czym Cesarz to jednak dla mnie zawsze stabilność, czyli raczej taki facet niechętnie będzie się rozwodził (ale podkreślam, zależy jakie karty oprócz tego się pojawią).
z Cesarzową to nie wiadomo na czym człowiek stoi Oczko
Odpowiedz
#12

No to zaskoczyłyście mnie dziewczyny . U mnie Cesarzowa to kochanka całą gęba (i matka ) Rotfl Żona to Królowa Kielichów i Kapłanka
Odpowiedz
#13

U mnie Cesarzowa, kobieta która ma duże znaczenie w życiu osoby na którą wróżę. Może być matką, żoną, kochanką... Namiętność i seksualność. Może też oznaczać narodziny dziecka. Odwrócona może sugerować problemy z zajściem w ciążę. Zdrada, rozwód, manipulacje.
Odpowiedz
#14

miriam napisał(a):No to zaskoczyłyście mnie dziewczyny . U mnie Cesarzowa to kochanka całą gęba (i matka ) Rotfl Żona to Królowa Kielichów i Kapłanka
Wiesz, Miriam, ja też tak miałam-wydawało mi się to bardzo logiczne. Ale Tarot "gadał" inaczej i musiałam się podporządkować - kilkakrotnie pokazał Kapłankę, jako kogoś na boku. I tak już mi zostało Bezradny
Pozdr
MUśmiech
Odpowiedz
#15

Kapłanka - kochanka: potwierdziły to i moje karty Rotfl I ja na początku nie łączyłam tej karty tak bezpośrednio z tą sferą życia, ale Kapłanka to także tajemnica i o tym nie wolno zapomnieć...

Helge, napisałaś jeszcze, że Wieża pokazała Ci się jako karta rozpadu związku, którego nie można uratować. Mnie także parę razy wyszła Wieża na związki, które były obrośnięte zaszłościami z przeszłości, jakimiś żalami i w końcu musiały się rozwalić, aby te toksyczne mury pękły na dobre... Później była cisza... wiele, wiele miesięcy i dopiero około rok później okazało się, że te osoby są w stanie znowu ze sobą rozmawiać, więcej! Są w stanie przyjaźnić się, wybaczyć sobie i... kto wie, co będzie dalej Rotfl Oczywiście tak stać się wcale nie musiało, bo równie dobrze Wieża mogła się rozwalić, a wraz z tym z dymem mogła pójść cała energia, która te osoby łączyła. Dla mnie Wieża nie jest bez szans - szansy nie daje raczej karta Śmierć, ale, jak mówię - może to kwestia indywidualnych rozwiązań Oczko
Odpowiedz
#16

o widzisz, Maralee, to mamy trochę inną umowę z kartami Rotfl
u mnie Śmierć to niekoniecznie w ogóle rozpad - to transformacja jednej rzeczy na inny poziom. czyli może być to zarówno zerwanie, ale też jak napisałam, pokazała mi zaręczyny. nie jest to dla mnie karta zła, wręcz przeciwnie, to jest coś co ostatecznie w rachunku wychodzi nam na dobre (choć to nie koniecznie widać od razu).

przykład przejaskrawiony, pytamy jak potoczy się "relacja" Helge i miski truskawek... i wypada nam Śmierć. to nie znaczy, że Helge bezwzględnie zamorduje truskawy (czytaj, zje szybko i po cichu, żeby jej ktoś nie zabrał) Oczko to znaczy dla mnie prędzej, że zrobi z nich dżem na zimę lub upiecze z nimi ciasto. Wieża by dla mnie znaczyła w tym kontekście, że ktoś mi je zje wcześniej, albo zgniją.
Odpowiedz
#17

Helge napisał(a):DIABEŁ - nieuczciwość we wszystkich formach - kłamstwo, zatajenie prawdy, zdrada itp.

Diabeł to także uzależnienie seksulane od partnera. Osoba jest swiadoma uzaleznienia, ale trudno jej sie uwolnić.
Odpowiedz
#18

nie musi byc wylacznie seksualne - ale za to nie da sie wypchnac z mysli... jak wieczny ogien, drazy - takze mysli, ktore wciaz powracaja do tej drugiej osoby
Odpowiedz
#19

... czyli obsesja..
MUśmiech
Odpowiedz
#20

Diabeł namietność , ale i toksyczna miłość.
Odpowiedz
#21

Zastanawiam się, czy Djabel nie może pokazywać też związku w ogólnym sensie nieaprobowanego np z zajętą osobą, z księdzem, z nieletnią, z prostytutką itp
Odpowiedz
#22

Z księdzem diabeł raczej mi się nie kojarzy Oczko ale prostytutka jak najbardziej, może jeszcze uzależnienie od seksu. Mi diabeł świetnie (jak się później okazało) pokazało liczne zdrady z prostytutkami. Dodatkowo Rycerz Mieczy przy tej karcie okazał się być facetem, który żyje kłamstwami, egoistą i mającego złe zamiary manipulatorem.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości