Czy Ukrainie uda się obronić?
#1

Czy Ukrainie uda się obronić? 
Wieża, 10 mieczy, Sprawiedliwość 
Myślę, że nie. Polegnie szybko, nagle. Będzie szybki atak, któremu nie dadzą rady. Sprawiedliwość i Wieża mogą oznaczać nowy ład. Być może pozostanie podpisane porozumienie.

Mam nadzieję, że karty się mylą.
Odpowiedz
#2

Zapytałem jeszcze co się stanie z Ukrainą po wojnie?
4 buław, Wieża, 5 monet 
Kolejny raz pojawiła się Wieża. Tak jakby kraj legnął w gruzach i w 5 denarów nie byłoby już czego odbudowywać. 
Myślę, że 4 buław działa ochronnie. Ukraina przegra wojnę, ale coś uda się jej ugrać nie będzie stracona. Jednak będzie musiała zrestrukturyzować kraj, budować go od nowa. Może zapanować bieda.
Odpowiedz
#3

Ciekawa jest Sprawiedliwość. Gdy Agata Iwona pytała czy będzie wojna była: Sprawiedliwość, As monet, Głupiec. 

Teraz pytasz czy Ukraina obroni się znów mamy Sprawiedliwość, ale teraz ona zamyka układ. Tak jakby karty pokazały, że walka nie skończy się. 
- Od Wieży wychodzimy - zagłada kraju, Wieża to zburzony dom, czyli zniszczone miasta, ludzie wypadający z Wieży to ofiary w cywilach. 
- Potem jest 10 mieczy - cierpienie, ból, chyba ta karta ma pokazać śmierć cywilów - może zaczną ich zabijać, bo Putin jest do tego zdolny. Sama karta zapowiada katastrofę, ale ona jest początkiem nowego - nowy początek już bez złudzeń.
- I Sprawiedliwość, która zamyka to. Moim zdaniem karty mówią, że Ukraina bardzo ucierpi, umrze wiele osób, 10 mieczy pokazuje miecze wbite w ludzi - ofiary ataków, bombardowań. Ale Sprawiedliwość dla mnie zostawia tę kwestię otwartą - walki nie skończą się. Karty nie chcą pokazać co dalej w tym pytaniu...
"Zapytałem jeszcze co się stanie z Ukrainą po wojnie?
4 buław, Wieża, 5 monet "

Wychodząc ze Sprawiedliwości można założyć, że na ruinach i zgliszczach zaczną budowac nową Ukrainę. 4 buław jest tu pozytywna. Karta bram otwiera nowe możliwości - wysiłki dały rezultat, ofiara opłaciła się. Na zgliszczach buduje się nowa Ukraina, fundamenty, które powstają się trwałe i dają nadzieję na dobrą przyszłość. Czyżby Ukraina pokonała Rosję lub uwolniła się od jej wpływów?
Można przypuszczać, że w razie odparcia ataku, nawet gdy Ukraina zostanie zniszczona, euforia byłaby ogromna. Budowa, odbudowa kraju mogłaby odbyć się z pomocą Zachodu i być nadzieją na nowy rozdział dla Ukrainy.
5 monet to karta w opozycji do Wieży - nie nagłę wydarzenia ale żniwa. To karta żebraka - po wojnie w zniszczonej Ukrainie brakuje wszystkiego, a gdy entuzjazm upadnie trzeba budować i żebrać od UE, prosić o pieniądze bo nie ma ich w kraju. To ta przykra strona, zniszczona gospodarka a nawet bieda, głód w kraju zniszczonym w wyniku wojny.
Jak dla mnie to tak to wygląda.
Bardzo chcę w to wierzyć...
Odpowiedz
#4

Nie chcę nikogo straszyć, ale oba rozkłady się uzupełniają i są - delikatnie mówiąc - bardzo bardzo złe.

Czy Ukrainie uda się obronić?
Wieża, 10 mieczy, Sprawiedliwość
Wieża na pierwszej pozycji już mówi nam że nie, nie uda się. Ponad to te karty oznaczają krach i koniec takiej Ukrainy jaka dotąd istniała, oraz zaprowadzenie nowych porządków wbrew jakimkolwiek prawom, układom czy ustawom. Oznaczają nieliczenie się z nikim i z niczym. 

Sprawiedliwość, As monet, Głupiec ( Czy dojdzie do wojny? (dobrytarot.pl) )
Karty pokazują bezwzględność w dążeniu do zysków, działanie nieodpowiedzialne, takie gdzie nie słuchamy niczyich rad, postępujemy emocjonalnie, impulsywnie, bo wierzymy że to co posiadamy ma ogromną wartość. Porównać to można do myślenia pewnego siebie nastolatka, który jest tak ufny w swoją siłę że wierzy że może zawojować cały świat. Tylko że tutaj za tym "nieodpowiedzialnym nastolatkiem" stoi niewzruszona Sprawiedliwość ze swoim mieczem i możliwościami. Głupiec na tak zadane pytanie i w tym rozkładzie bynajmniej nie jest kartą pozytywną, bo w połączeniu z kartą Sprawiedliwości trzymającą miecz, oraz pieniędzmi z Asa monet oznacza człowieka nieobliczalnego, który nie słucha żadnych doradców, dąży do konfrontacji, chciałby więcej, a przy tym ma zaplecze i środki (lub uważa że je ma) by tę wojnę prowadzić. Czy to nam kogoś nie przypomina, kogoś z tat 30-tych? Z drugiej strony... tarotowy Głupiec jest tak nieprzewidywalny, że trudno tu cokolwiek wyrokować.

Głupiec jest to karta rozpoczynająca cykl Wielkich Arkan i jest związana z kończącą ten cykl kartą Świata. (Nowy porządek Świata... być może jego części, a być może całego). Pluton wiążący się z Głupcem zwany jest planetą życia i śmierci, to planeta skrajnych emocji, siły, zmian i przemian. Uran, także powiązany z tą kartą, to - w swojej ciemnej stronie - planeta gwałtownego i bezmyślnego działania, niosąca ze sobą chaos, anarchię i niszcząca całkowicie dotychczasowy porządek, nie stosująca się do żadnych reguł i ograniczeń. Czy jakiekolwiek układy, rozejmy, pokojowe ustalenia, powrót do wcześniejszej sytuacji są w takiej energi możliwe?

Z kartą Sprawiedliwości wiąże się z kolei Saturn - planeta wypełniania się tego na co zbierało się od dłuższego czasu. Putin od wielu lat dawał do zrozumienia jakie są jego zamiary, nie działał wcale w białych rękawiczkach i nigdy nie krył się z tym że jego celem jest odbudowa imperialistycznej Rosji. Dodatkowo Saturn zapowiada działania długofalowe, a także bezwzględność i niemożność jakiegokolwiek "dogadania się".

Tak więc moje zdanie jest takie - i naprawdę chciałabym się mylić - że nie ma (i nie będzie) mowy o jakichkolwiek układach pokojowych czy rozejmie z Putinem. Zachód nigdy nie rozumiał Rosji i w tym względzie chyba nic się niestety nie zmieniło. W poniedziałek pojawiło się w necie nagranie ze spotkania Putina z rosyjskimi najwyższymi urzędnikami w sprawie uznania niepodległości dwóch republik separatystycznych. Spotkanie odbyło się w ogromnej sali, Putin siedział w niezwykle dużej odległości od nich, samotny, przy pojedynczym, bogato złoconym biurku. Podczas swojej wypowiedzi jeden z nich się pomylił co spowodowało że jego wypowiedź miała inny wydźwięk, na co Putin ze złowieszczym uśmiechem zaczął go dopytywać co miał na myśli, wręcz łajając go jak uczniaka... ten człowiek - nie pamiętam dokładnie jego funkcji, w każdym razie wysoki urzędnik, doradca, człowiek nieco starszy od Putina - zaczął sie jąkać, zacinać, zgubił wątek, widać po nim było tak ogromny strach, że można sobie tylko wyobrażać czego się tak obawiał.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Głupiec w tym rozkładzie Iwony Agaty pokazał bardzo dosłownie (!) to, w jakiej sytuacji postawił cywilizowany świat rosyjski reżim. Tak, do końca Zachód nie dowierzał, a może nie chciał widzieć, do czego P. jest zdolny. Przez ostatnie lata zaklinaliśmy rzeczywistość i pozwoliliśmy się okpić tyranowi. Cytując Miłosza: "nikt nie wierzył, że staje się JUŻ"...

Wszyscy oniemieliśmy ze zdumienia i trwogi, a wszelkie działania zewnętrzne na Zachodzie niosą znamiona chaosu i prowizorki, stwarzania jakichś pozorów - i tutaj znów ten Głupiec mi pasuje. Cywilizacja, jaką znamy, stanęła nad przepaścią...  Bezradny Beczy
Odpowiedz
#6

Ja polozylam karty czy NATO pomoze Polsce w przypadku ewentualnej agresji Putina na Polske:
Kochankowie VI + Krolowa pucharow + 10 mieczy + 6 pucharow - Niestety wedlug mnie pomoc bylaby polowiczna i niewystarczajaca ( Kochankowie). Niestety wrocilibysmy do przeszlosci (6 pucharow) Polska zostaje sama, mozliwe, ze jako czesc ZSRR. Oby sie nie sprawdzilo.
Odpowiedz
#7

Seleno, piszesz, że może zaczną zabijać cywilów...posunęli się jeszcze dalej. Dziś ostrzeliwali przedszkole, ranne są dzieci. 
Myślę, że w Sprawiedliwości jest szansa na dogadanie się. Z wielką strata dla Ukrainy, ale może uda się to wszystko załagodzić. Wszystko też zależy od Europy, NATO...

Tarot5557, najpierw chyba należałoby zadać pytanie, czy Rosja w ogóle zaatakuje Polskę.
Kochankowie to partnerzy, więc nie zostalibyśmy sami. Myślę, że jakaś kobieta by się wstawiła za tą Polską. Jednak jak mówisz pomoc mogłaby być za mała.
Myślę, że jakiś kraj przybył by z pomocą, ale niekoniecznie NATO.
Odpowiedz
#8

Ja w tych kartach zobaczyłam zdobycie wieży telewizyjnej , które będzie kluczowe dla Rosjii w celu rozpowszechniania propagandy... Tak to zobaczyłam... czasami tak mam, że widzę pewne wycinki a nie wynik...
Odpowiedz
#9

Lady, może zajmiesz się w przyszłości jasnowidzeniem?
Kama, bardzo szlachetnie z waszej strony, że staracie się pomóc innym osobom. Czytałem, że w innych miastach ludzie robią tak samo. Jeśli znajdzie się tyle dobrych osób to każdy znajdzie u nas schronienie.
Katastrofą jest to, że ludzie zabijają się o garstkę ziemi. New_vision mówiła, że rosyjscy żołnierze zostali siłą wcieleni do armii i wmówiono im, że Ukraina zaatakowała Rosję. To nieludzkie...
Odpowiedz
#10

Dzisiaj dowiadujemy się o zbombardowaniu wieży telewizyjnej...Ukraińcy mają ją naprawiać. Zginęło 5 osób.
Odpowiedz
#11

(24-02-2022, 23:29)nastek96 napisał(a):  Czy Ukrainie uda się obronić? 
Wieża, 10 mieczy, Sprawiedliwość 
Wieża, 10 mieczy- zniszczenie,zgliszcza, pustka. 
Sprawiedliwość jest tu kluczowa- zostanie zawarte porozumienie. Nikt na nim nie zyska.
(24-02-2022, 23:51)nastek96 napisał(a):  Zapytałem jeszcze co się stanie z Ukrainą po wojnie?
4 buław, Wieża, 5 monet 
4 Buławy, Wieża-  wielka radość świętowanie w zgliszczach
5 Monet- wielka bieda, niemożność odbudowy. Będą mieć wszystko w swopich rękach, ale niebęda umieli tego wykorzystać.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości