Warsztat 261 - Zgadnij co to
#1

Dziękuję Nastek za nominację do warsztatu Uśmiech 

Moja zagadka jest następująca: ostatnio zrobiliśmy małe przemeblowanie i remont w naszej kuchni połączonej z salonem i jadalnią. Bardzo chciałam mieć nowe miejsce/rzecz/przedmiot w tym pomieszczeniu i udało się Uśmiech A zatem pytania:

1. Co nowego typu miejsce/rzecz/przedmiot udało nam się wygospodarować w kuchni i salonie? (Napiszcie konkretnie co to za miejsce/rzecz/przedmiot jakie ma przeznaczenie, do czego służy. Nie napisze czy to miejsce, rzeczy czy przedmiot bo byłoby to zbyt proste);
2. Jak to miejsce zaaranżowaliście? (Może konkretnie czym, jakie dodatki, rzeczy, jakie widzicie materiały, kolory itp.)
Zapraszam Uśmiech
Rozwiązanie podam 10 marca wieczorem Uśmiech
Odpowiedz
#2

Ad1.8 Pucharów, 6 Pucharów

Jest to miejsce lub rzecz związana z wodą lub waszymi emocjami. Być może w przeszłości już o tym myśleliście ale nie było okazji  aby to zrobić. Ja widzę w kartach jakiś murek, stół na którym coś stoi (naczynia, kwiat, akwarium)? Jeśli to miałaby być rzecz to może lampa, wazon, barek na alkohol?

Ad2. 7 Monet Siła

Jest jakaś część tego ze szkła, metalu. Może zdarzyć się  motyw zwierzęcy lub są tam zwierzęta (rybki), kolor zieleni jest widoczny,(rośliny),oraz brązu. Dodatki mogą mieć kształt okrągły (uchwyt np.) To miejsce jest gustownie zaaranżowane, może przez projektantkę wnętrz?
Inna możliwość to jakaś skrytka, sejf? Oczko
Odpowiedz
#3

1. Co nowego typu miejsce/rzecz/przedmiot udało nam się wygospodarować w kuchni i salonie? 
XVII Gwiazda/ rycerz pałek/ 8 denarów
Gwiazda mówi o tym, że jest to związane z wodą, dlatego typuję na nowy zlew, kran, większą lodówkę, kostkarkę.
A także jest to miejsce estetyczne, ładne, a nawet artystyczne. I tu zobaczyłam ścianę zieleni, która jest nawadniana kropelkowo, takie mini azyle ogrodowe są teraz modne, dają ukojenie i odpoczynek, relaksację, oczyszczają powietrze.
By to zrobić był potrzebny fizyczny stąd rycerz pałek.
8 denarów wskazuje na rytm, pracę rytmiczną tego przedmiotu/ urządzenia.

Najbardziej pasuje mi tu przestawienie (rycerz pałek) lodówki (gwiazda). Ale mam wrażenie, że nie chodzi tu o tak pragmatyczną rzecz.


2. Jak to miejsce zaaranżowaliście? 
2 puchary/ 4 puchary/ XIX Słońce
Jest więcej przestrzeni, więcej miejsca dla dzieci, ruch, mogą pracować dwie osoby lub siedzieć dwie osoby face to face.
Jest romantyczniej? Jest jaśniej w pomieszczeniu a także duży element jest przestawiony daleko i nie jest wyeksponowany, nie rzuca się w oczy (i tu znów widzę lodówkę ;--)). Na środku między kuchnią a salonem jest teraz miejsce na wspólne spędzanie czasu (stół, wyspa lub sofa). Ma kolor jasny lub żółty, jest kwadratowe, prostokątne.

Teraz czekam na zdjęcie jak było przed i jak jest po ;--)
Odpowiedz
#4

Dziękuję Wam za odpowiedzi Uśmiech
Zapraszam kolejne, chętne osoby Uśmiech
Odpowiedz
#5

Sama wypadła mi karta 6 mieczy. Czyżbyś sprowadzała to z zagranicy, odległego miasta? Albo może zainspirowała się stylem z innego kraju, regionu?

1.Co nowego wygospodarowaliście? 
Król Kielichów, Moc, 9 buław 

Na początku Król kielichów, więc stawiam na barek z alkoholem, albo wysoki stół w stylu barku z wysokimi krzesłami. Może też pianino? Moc też mi pasuje do takiego wysokiego barku. 9 buław jako miejsce gdzie goście będą próbować dotrwać trzeźwi  Uśmiech
Taki imprezowy kącik na wieczorki.

2.Jak to zaaranżowaliscie? 
V Arcykapłan, 9 kielichów, XXII Głupiec

Zdecydowanie styl klasyczny. Proste formy. Na karcie jest kamienna rama od drzwi. Może użyliście naturalnych materiałów jak kamień lub takich, które naturalne materiały przypominają. 
9 kielichów, znów jedzenie i picie. Myślę, że kącik mimo swojej prostoty jest bardzo przytulny, jasny, naturalne barwy, nic pstrokatego. 
Głupiec coś nowatorskiego. Nie ma takich rzeczy, kącików u twoich sąsiadów, ani u znajomych. Nie jest to nic w stylu przeciętnych polskich mieszkań. 

Aż jestem ciekawy co takiego zrobiłaś Uśmiech
Odpowiedz
#6

Dziękuję Nastek Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#7

Seleno, widzę że i ty postanowiłaś pokazać prawdziwą twarz Uśmiech
Wróżki na dobrytarot są coraz odważniejsze  Oklaski
Odpowiedz
#8

Czekamy na Ciebie Nastku.
Odpowiedz
#9

To tendencja u wróżek, ja jeszcze jestem zwykłym użytkownikiem  Uśmiech
Odpowiedz
#10

To zaproszenie dla wszystkich bez wyjątku uczestników forum. Uważam, że to fair pokazać się w końcu i nie być anonimowym. To akt pewnej odwagi a przez to szczerosci. Nie chciałabym być oceniana przez kogoś , kogo nawet nie widzę a widzę tylko avatar, pod którym się ktoś ukrywa.
Odpowiedz
#11

Myślę, że wszyscy tu starają się nie oceniać innych osób Uśmiech
Odpowiedz
#12

Nastku, pokaż się, bo nie wiem z kim dyskutuję Oczko
Odpowiedz
#13

(03-03-2022, 23:54)Selena napisał(a):  zrobiliśmy małe przemeblowanie i remont w naszej kuchni połączonej z salonem i jadalnią. Bardzo chciałam mieć nowe miejsce/rzecz/przedmiot w tym pomieszczeniu i udało się Uśmiech A zatem pytania:

1. Co nowego typu miejsce/rzecz/przedmiot udało nam się wygospodarować w kuchni i salonie? (Napiszcie konkretnie co to za miejsce/rzecz/przedmiot jakie ma przeznaczenie, do czego służy. Nie napisze czy to miejsce, rzeczy czy przedmiot bo byłoby to zbyt proste);
2. Jak to miejsce zaaranżowaliście? (Może konkretnie czym, jakie dodatki, rzeczy, jakie widzicie materiały, kolory itp.)
Zapraszam Uśmiech
Rozwiązanie podam 10 marca wieczorem Uśmiech

1. Rycerz kielichów, Paź kielichów, IX Sprawiedliwość
2. 9 kielichów, Rycerz buław, Król kielichów

Jest to związane ze spotkaniami towarzyskimi, miłym spędzaniem czasu, ogólnie służy uprzyjemnianiu sobie życia. Powiedziałabym że nie jest to rzecz niezbędna ale taki "bajer" jak bym to określiła - czyli można na pewno bez tego funkcjonować, ale jest to fajne, przyjemne... miło sie przy tym spędza czas. Oczko Jest to coś stojącego ("przytwierdzonego" do jednego miejsca), jednak jest tam światło (podświetlenie), jest jasno, stabilnie, solidne... coś się tam dzieje (jest jakiś ruch... migotanie... zmieniające się obrazy... na coś tam można spoglądać). Dużo niebieskiego i trochę zielonego, żółte/złote i czerwone akcenty - to mam na kartach.
Multum kart kielichowych, kielichy aż krzyczą - czyli: woda, może alkohol... towarzystwo, przyjemność, emocje, zabawa.
Jest to coś przy ścianie, oparte o ścianę, być może "tło" jest wyłożone drewnem, kamieniem lub innym naturalnym surowcem... mogą być rośliny... jest oświetlenie, mogą być jakieś kotary, zasłony, obrus... jakieś przytulne tworzące atmosferę materiały... Coś jakby "pstrykało", jakiś ogienek, żar? Miło na to popatrzeć, służy uspokojeniu, w pobiżu tego jest przyjemnie... może wydawać ciche, uspokajające dźwięki (bulgotanie, trzaskanie, szum).

Najprostsze skojarzenia: kominek, akwarium.
Pozdrawiam, Seleno. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#14

Dziękuję Le Caro Uśmiech
Odpowiedz
#15

Cześć i wybaczcie, że dopiero dziś podaję rozwiązanie, bo miało być wczoraj, ale wróciłam późno z pracy i była dosłownie padnięta. A dziś już czeka nas malowanie i remontu Cd. Ale mam już siły i nadrabiam zaległości.

1. Co nowego typu miejsce/rzecz/przedmiot udało nam się wygospodarować w kuchni i salonie?
Jest to biblioteczka.
A dokładnie regał w białym kolorze zrobiony na wymiar, żeby wpasował się w przestrzeń między kuchnią a salonem. Mój mąż zrobił to razem z kolegą i montował ostatnio.
Niestety nie pokażę Wam efektów, bo choć prace już skończone, to teraz jesteśmy na etapie malowania i właśnie wszystko jest nakryte foliami a ja za chwilę idę pakować resztę rzeczy w pudełka.

Ale wiele zauważyliście jeśli chodzi o drugie pytanie – tj. aranżację tego miejsca i za to dla Was brawa  Oklaski

Iwona Agata

„8 pucharów 6 pucharów
„Jest to miejsce lub rzecz związana z wodą lub waszymi emocjami. Być może w przeszłości już o tym myśleliście ale nie było okazji  aby to zrobić. Ja widzę w kartach jakiś murek, stół na którym coś stoi (naczynia, kwiat, akwarium)? Jeśli to miałaby być rzecz to może lampa, wazon, barek na alkohol?”

Tak, wiele razy o tym myślałam. Ta karta 6 pucharów ładnie tu pasuje, bo chcę żeby w biblioteczce były też książeczki dziecięce, jakieś kulinarne, bo mój mąż próbuje teraz nowych przepisów i ogółem rodzinnie. Jest regał i na nim stoją oprócz książek też naczynia – dokładnie wazoniki i świece w szklanych naczyniach, które uwielbiam, bo tworzą super nastrój. Jest to rodzinne miejsce też. Moja córka postawiła tu kwiaty z papieru i bibułki, które dała mi w prezencie na Dzień Kobiet, żebym, jak powiedziała: „Widziała je zawsze jak wejdę do domu i do salonu”.

„Ad2. 7 Monet Siła
Jest jakaś część tego ze szkła, metalu. Może zdarzyć się  motyw zwierzęcy lub są tam zwierzęta (rybki), kolor zieleni jest widoczny,(rośliny),oraz brązu. Dodatki mogą mieć kształt okrągły (uchwyt np.) To miejsce jest gustownie zaaranżowane, może przez projektantkę wnętrz?
Inna możliwość to jakaś skrytka, sejf?”

Tak, jest tu sporo szkła, są szklane świeczniki przypominające kształtem kielichy. Jest kolor zielony – są książki kulinarne na ostatniej półce i to się rzuca w oczy bo jest na nich sporo zieleni. Dodatki są okrągłe – są ozdobne, szklane pojemniki wewnątrz z figurkami ptaków.
7 monet pasuje tu jako chwila przerwy dla nas, domowników, żeby usiąść, poczytać, zapalić świece. Tak spokojnie.

MAG

„1. Co nowego typu miejsce/rzecz/przedmiot udało nam się wygospodarować w kuchni i salonie?
XVII Gwiazda/ rycerz pałek/ 8 denarów
Gwiazda mówi o tym, że jest to związane z wodą, dlatego typuję na nowy zlew, kran, większą lodówkę, kostkarkę.
A także jest to miejsce estetyczne, ładne, a nawet artystyczne. I tu zobaczyłam ścianę zieleni, która jest nawadniana kropelkowo, takie mini azyle ogrodowe są teraz modne, dają ukojenie i odpoczynek, relaksację, oczyszczają powietrze.
By to zrobić był potrzebny fizyczny stąd rycerz pałek.
8 denarów wskazuje na rytm, pracę rytmiczną tego przedmiotu/ urządzenia.
Najbardziej pasuje mi tu przestawienie (rycerz pałek) lodówki (gwiazda). Ale mam wrażenie, że nie chodzi tu o tak pragmatyczną rzecz.

Gwiazda jako synonim spokoju, subtelności, odpłynięcia Oczko Przez okna tarasowe widać niebo wieczorem. Gwiazda to talent i ja sama aranżowałam to miejsce, a mąż mnie pochwalił, że z talentem.
8 denarów to karta mojego męża – rzemieślnika, który robił to razem z kolegą, mozolnie, bo oni są bardzo tacy drobiazgowi, każda śrubka musiała pasować. 8 denarów to też jako miejsce w domu w którym często się bywa, wchodzi i wychodzi – u nas właśnie salon z kuchnią i jadalnią jest miejsce gdzie spędzamy większość dnia.

„2. Jak to miejsce zaaranżowaliście?
2 puchary/ 4 puchary/ XIX Słońce
Jest więcej przestrzeni, więcej miejsca dla dzieci, ruch, mogą pracować dwie osoby lub siedzieć dwie osoby face to face.
Jest romantyczniej? Jest jaśniej w pomieszczeniu a także duży element jest przestawiony daleko i nie jest wyeksponowany, nie rzuca się w oczy (i tu znów widzę lodówkę ;--)). Na środku między kuchnią a salonem jest teraz miejsce na wspólne spędzanie czasu (stół, wyspa lub sofa). Ma kolor jasny lub żółty, jest kwadratowe, prostokątne”

Puchary pasują do tych szklanych ozdób, o których pisałam wyżej. Słońce – bo cieszę się na to miejsce, bo salon jest w części nasłonecznionej domu, bo jest tu jasno i przyjemnie. Jest romantycznie z uwagi na szklane wazoniki, świece w ozdobnych szkłach – lubię takie drobnostki
Póki są prostokątne, a kolor jest biały – zgadza się.

Nastek

„Sama wypadła mi karta 6 mieczy. Czyżbyś sprowadzała to z zagranicy, odległego miasta? Albo może zainspirowała się stylem z innego kraju, regionu?

Tak, 6 mieczy pasuje.
Biblioteczka była robiona w warsztacie u kolegi. Zamawiał materiały zza granicy. Dokładnie drewno i płyty, które chcieliśmy żeby był lepszej jakości. Potem przywieźli wszystko do nas do domu i na miejscu montowali.

1.Co nowego wygospodarowaliście?
Król Kielichów, Moc, 9 buław
Na początku Król kielichów, więc stawiam na barek z alkoholem, albo wysoki stół w stylu barku z wysokimi krzesłami. Może też pianino? Moc też mi pasuje do takiego wysokiego barku. 9 buław jako miejsce gdzie goście będą próbować dotrwać trzeźwi  Uśmiech
Taki imprezowy kącik na wieczorki.

Alkoholu nie ma, ale biblioteczka jest wysoka – pod sufit. 9 buław jako efekt ciężkiej pracy, a teraz czekamy na efekty. Moc – bo wiele siły w to wkładałam, a mąż i kolega dosłownie wiele potu. Trochę poskromiliśmy lwa jak na karcie, bo trudno było o takie drewno jakie chcieliśmy i kolega zdobył je za granicą, podobnie jak płyty do wykończenia. Ale udało się Uśmiech 

„2.Jak to zaaranżowaliscie?
V Arcykapłan, 9 kielichów, XXII Głupiec

Zdecydowanie styl klasyczny. Proste formy. Na karcie jest kamienna rama od drzwi. Może użyliście naturalnych materiałów jak kamień lub takich, które naturalne materiały przypominają.
9 kielichów, znów jedzenie i picie. Myślę, że kącik mimo swojej prostoty jest bardzo przytulny, jasny, naturalne barwy, nic pstrokatego.
Głupiec coś nowatorskiego. Nie ma takich rzeczy, kącików u twoich sąsiadów, ani u znajomych. Nie jest to nic w stylu przeciętnych polskich mieszkań.”

Kapłan – może sygnalizować, że tu są książki, więc rozwój duchowy. Choć religijnych nie mam. Ale sama nauka, inwencja twórcza – moja gdy wymyślałam aranżację – zgadza się. To też kącik rodzinny, dobry by się uczyć i moja córka już mówi, że tu będzie uczyć się teraz zamiast w swoim pokoju.
Tak, są proste formy, są prostokąty głównie. Kamień jest z tyłu, jako tło, bo nie ma „pleców” jako tako w biblioteczce, jest ona przymocowana do ściany wyłożonej kamieniem.
U sąsiadów nie ma takich rzeczy – to fakt. Sąsiedzi zrobili wielkie oczy, a sąsiad powiedział: „Po co Ci to? Baber na wódkę sobie zrób Głupek ” Sąsiad jest z tych pijących zawsze i chętnie  Bezradny

LeCaro

„1. Rycerz kielichów, Paź kielichów, IX Sprawiedliwość
2. 9 kielichów, Rycerz buław, Król kielichów

Jest to związane ze spotkaniami towarzyskimi, miłym spędzaniem czasu, ogólnie służy uprzyjemnianiu sobie życia. Powiedziałabym że nie jest to rzecz niezbędna ale taki "bajer" jak bym to określiła - czyli można na pewno bez tego funkcjonować, ale jest to fajne, przyjemne... miło sie przy tym spędza czas. Oczko Jest to coś stojącego ("przytwierdzonego" do jednego miejsca), jednak jest tam światło (podświetlenie), jest jasno, stabilnie, solidne... coś się tam dzieje (jest jakiś ruch... migotanie... zmieniające się obrazy... na coś tam można spoglądać). Dużo niebieskiego i trochę zielonego, żółte/złote i czerwone akcenty - to mam na kartach.
Multum kart kielichowych, kielichy aż krzyczą - czyli: woda, może alkohol... towarzystwo, przyjemność, emocje, zabawa.
Jest to coś przy ścianie, oparte o ścianę, być może "tło" jest wyłożone drewnem, kamieniem lub innym naturalnym surowcem... mogą być rośliny... jest oświetlenie, mogą być jakieś kotary, zasłony, obrus... jakieś przytulne tworzące atmosferę materiały... Coś jakby "pstrykało", jakiś ogienek, żar? Miło na to popatrzeć, służy uspokojeniu, w pobiżu tego jest przyjemnie... może wydawać ciche, uspokajające dźwięki (bulgotanie, trzaskanie, szum).”

Tak, zgadza się. Nie jest to niezbędne, ale miłe i pozwala miło spędzić czas, otaczać się pięknymi dodatkami, a ja je lubię. Rycerz i paź – dla mnie to oznaczenia osób w kartach. Tu mąż i jego kolega. Akurat w kwestii robienia tego typu mebli mój mąż stawiał pierwsze kroki bo do tej pory zajmował się innymi i nie miał do czynienia z takim drewnem. Taki pazik właśnie i kielichy pasują, bo mój mąż lubi pracować i emocjonalnie podchodzi też do kwestii domu, chce dbać o niego, upiększać. Gdyby tu był paź monet to by bardziej pokazywało zdobywanie nowej wiedzy, ale nie oddawałoby jego emocji, nastawienia. Kielichy pasują.
Również jego znajomy to taki rycerz kielichów. W kwestii pracy oczywiście. To człowiek, który chce mieć własną firmę, teraz traktuje zlecenia jako rozwój, okazję do promowania się, bycia sławnym w okolicy. Dość emocjonalny jest w pracy, kapryśny, nerwowy, musi być wszystko idealnie, co do centymetra. Ale mnie to pasuje.

LeCaro masz rację, że to coś stojącego i przymocowanego do jednego miejsca, co biblioteczka jest umocowana do ściany. Jest światło, ponieważ nad nią są lampki sufitowe małe, właśnie ostatnio nam migoczą bo była awaria jak sąsiad spawał i nie zmienili jeszcze na słupie jakiś korków czy czegoś. I tak nam mrugają.
Jest kolor niebieski, wiele zielonego, jest duży kwiatek. Dużo złota.

Te karty kielichowe trochę Was wszystkich zwodzą, bo nie chodzi o alkohol ale o świeczniki, które są wysokie, błyszczące i trochę podobne kształtemdo kielichów.
Kamień jest z tyłu – taki naturalny jako dekoracja ściany, bo biblioteczka nie ma jako tako „pleców”. Ogień jest ze świec. Teraz mąż kupił piękne świeczniki, w złotych kolorach, pudrowych i ładnie w nich miga ogień.

Le Caro wygrywa Uśmiech
Pięknie odczytałaś kartami i opisałaś to miejsce  Oklaski  Uśmiech Kwiatek

Pokażę Wam je już po malowaniu i zakończeniu remontu.

Ale brawa należą się Wam wszystkim bo każdy coś widział i karty, które wyjmowaliście pasowały by opisać to miejsce i dekoracje  Oklaski Uśmiech
Odpowiedz
#16

LeCaro gratulacje  Oklaski

Seleno z jakiego drewna masz biblioteczkę? Dąb, heban, świerk? 

Może tyle kart kielichowych, bo zobaczyliśmy jak opijałaś zakończenie remontu Uśmiech
Odpowiedz
#17

O kurczę, człowiek się uczy całe życie  Oczko - czyli te kielichy u wszystkich to emocje związane z książkami!

Nie czuję sie 100% zwycięzcą, wydaje mi się że każdy coś odczytał... ale miło, bo ostatni raz byłam zwycięzcą warsztatu dawno dawno temu.  Oczko

Pomyślę nad nowym tematem... a na razie dziękuję Selenie za warsztat i gratuluję wszystkim uczestnikom, bo każdy coś zobaczył w katrtach...

Seleno, wydaje mi się że jeśli u wszystkich tak mocno zaznaczły sie te kielichy, to powiedziałabym że po prostu bardzo lubisz czytać i bardzo przeżywasz to co jest w książkach...  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

Z książkami - tak. A jak dla mnie te kielichy to też po prostu świeczniki w kształcie kielichów, które są dekoracją. I z daleka mogą tak wyglądać. 
Każdy coś odczytał - zgadza się. Ogółem warsztat nie był łatwy, bo w sumie biblioteczka ma być też i strefą rodzinną i strefą relaksu i miejscem do dekoracji, bo ja lubię szkła i inne ozdoby i wszystko po trochę Uśmiech

Ale jeszcze raz gratuluję Le Caro Uśmiech

Masz rację, że lubię czytać choć nie mam już tyle czasu co dawniej. A szkoda. Ale ta biblioteczka jest po to też by uporządkowac moje książki i mieć je bliżej, a nie poukładane w szafach gdzieś. Wtedy może szybciej i czas się znajdzie na lekturę, mając ją pod ręką Uśmiech

Czekam na Twój warsztat.
Odpowiedz
#19

(11-03-2022, 10:04)nastek96 napisał(a):  LeCaro gratulacje  Oklaski

Seleno z jakiego drewna masz biblioteczkę? Dąb, heban, świerk? 

Może tyle kart kielichowych, bo zobaczyliśmy jak opijałaś zakończenie remontu Uśmiech

Ha ha jeszcze nie opijałam, bo jeszcze nie koniec Uśmiech Ale pomysł dobry Oczko Rotfl 
A nie wiem dokładnie jakie to jest drewno, chyba biały buk, a raczej bielony. Sprowadzane z Rosji - nie wiem czy wypada to napisać teraz...
Odpowiedz
#20

(11-03-2022, 11:37)Selena napisał(a):  Ale ta biblioteczka jest po to też by uporządkowac moje książki i mieć je bliżej, a nie poukładane w szafach gdzieś. 

Świetnie cię rozumiem - samo towarzystwo książek, poukładanych w pobliżu, na regale, mnie relaksuje. Oczko Może jeszcze jakiś wiklinowy fotelik i lampka, nastrojowe światło - i już jest super... Uśmiech
Dziękuję. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości