Warsztat 262 - "Zgadnij co to?" number two
#1

Poniżej fragment ułożonych przeze mnie puzzli.
Proszę Was o odgadnięcie co przedstawiają te puzzle... główny motyw, kolorystyka, atmosfera, jakieś szczegóły, przedmioty/postacie...  ?

Rozwiązanie za tydzień.

[Obrazek: qOyu1Y9.png]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

Co przedstawiają puzzle?
3 kielichy, 5 monet

Przedstawiają postacie, z czego jedna jest w starszym wieku, może babcia, jakaś skulona postać, epatująca smutkiem. Ale tylko ona, bo ogółem atmosfera jest miła, śpiew, taniec, dobre uczucia, piękne otoczenie, jakaś uroczystość, kielichy, śmiech.
Motyw przewodni to spotkanie rodzinne, przyjaciół, jakaś ważna uroczystość. Może być coś związanego ze sztuką, coś artystycznego w pięknym otoczeniu. Jest kolor złoty - sporo go jest. 
Osób w puzzlach może być trzy, ewentualnie cztery, z czego jedna to ta skulona, nieco zmartwiona staruszka. Reszta jest w dobrym nastroju, radosna. 

Dominuje energia, działanie, spotkanie. Kolory to: pomarańcz, czerwień, niebieski, trochę czerwonego, ale też są ciemne kolory, typu szary, czarny w tej smutnej postaci. I dużo złotego. 
Jest jakieś okno, witraż, może "kawałek" domu, tarasu, okien, może witraż kościelny, piwnica? 

Akcentuje się energia, ruch, zarówno pozytywna jak i negatywna w tych różnych osobach na puzzlach. Coś się wije, snuje jak wąż - może jakaś ścieżka, dróżka. Dominuje w niej kolor żółty, odcienie brązów.
Odpowiedz
#3

Ja jeszcze wezmę udział. Nwm, czy zdążę dziś. Ale jak nie to poczekaj jeszcze z rozwiązaniem Uśmiech
Odpowiedz
#4

Co przedstawiają puzzle? 
2 kielichów, 10 mieczy, Paź buław

Myślę, że puzzle przedstawiają dwóch ludzi, możliwe, że jest to zakochana para, która w jakiś sposób została rozdzielona. Być może jeden z partnerów umarł. Myślę, że scena może przedstawiać smutną scenę choć poruszającą. Mężczyzna mógł śpieszyć na ratunek, albo może trzymają w ręce jakąś wiadomość. Kolorystyka raczej żywa i obraz również należy do bardziej dynamicznych. 

Kiedy rozwiązanie?
Odpowiedz
#5

Seleno, Nastek, dziękuję Wam serdecznie. Uśmiech Poczekam jeszcze do poniedziałku, może ktoś się skusi na udział. Oczko
A jak nie, to rozwiązanie podam pózno w poniedziałek, ewentualnie we wtorek.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

Jeszcze ja! Chcialam wczoraj ale forum nie dzialalo nie moglam sie zalogowac. Dzis wieczoram albo jutro wezme udzial.
Odpowiedz
#7

7 mieczy Paz denarow Krolowa bulaw

Wydaje mi sie atrakcyjna kobiete moze faktycznie krolowa?
Oraz mlodego mezczyzne lub dziecko, ktore  robi psikusy lub ma zamiar zrobic jakis podstep. Ma jakies nieszczere intencje.. Moze cos wrecza tej kobiecie? A ona go ignoruje? Lub tez gdy on probuje jej cos wreczyc ktos go okrada?
Tak bym wnioskowala  po obrazkach bo karty ulozyly sie w w taki plastyczny sposob.
Moze byc jakis krajobraz w tle i zwierzeta.
Kolorystyka: zloto czerwien zielen blekit pomarancz. Moze sa zwierzeta? .
Odpowiedz
#8

Co jest na obrazku?
2 kielichy/ as kielichów/ 2 buławy
Na obrazku jest para. Zakochani, narzeczeni, może młoda para. Mogą trzymać się za ręce, ale bardziej widzę, że coś trzymają w ręku, na granicy spotkania się rąk. Wymiana obrączek, pan może wręczać bukiet kwiatów pannie, to mogą być oświadczyny, pan może klękać, może całować jej dłonie. Ich ręce mogą być w górze, mogą chcieć coś łapać, może tańczą lub puszczają gołębie. Tak, nad nimi mogą unosić się ślubne gołąbki lub może chodzić o toast kieliszków.
Karty są optymistyczne, obrazek jest pogodny i ładny, jest dużo światła (choć fragment układanki tego nie pokazuje). Na moich kartach przeważą róż, błękit, biel.
Odpowiedz
#9

Bierze jeszcze ktoś udział?
Odpowiedz
#10

Dziękuję wszystkim serdecznie za udział! Kwiatek  Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Selena
Co przedstawiają puzzle?
3 kielichy, 5 monet

Przedstawiają postacie, z czego jedna jest w starszym wieku, może babcia, jakaś skulona postać, epatująca smutkiem. Ale tylko ona, bo ogółem atmosfera jest miła, śpiew, taniec, dobre uczucia, piękne otoczenie, jakaś uroczystość, kielichy, śmiech.
Motyw przewodni to spotkanie rodzinne, przyjaciół, jakaś ważna uroczystość. Może być coś związanego ze sztuką, coś artystycznego w pięknym otoczeniu. Jest kolor złoty - sporo go jest.
Osób w puzzlach może być trzy, ewentualnie cztery, z czego jedna to ta skulona, nieco zmartwiona staruszka. Reszta jest w dobrym nastroju, radosna.

Dominuje energia, działanie, spotkanie. Kolory to: pomarańcz, czerwień, niebieski, trochę czerwonego, ale też są ciemne kolory, typu szary, czarny w tej smutnej postaci. I dużo złotego.
Jest jakieś okno, witraż, może "kawałek" domu, tarasu, okien, może witraż kościelny, piwnica?

Akcentuje się energia, ruch, zarówno pozytywna jak i negatywna w tych różnych osobach na puzzlach. Coś się wije, snuje jak wąż - może jakaś ścieżka, dróżka. Dominuje w niej kolor żółty, odcienie brązów.



nastek96
Co przedstawiają puzzle?
2 kielichów, 10 mieczy, Paź buław

Myślę, że puzzle przedstawiają dwóch ludzi, możliwe, że jest to zakochana para, która w jakiś sposób została rozdzielona. Być może jeden z partnerów umarł. Myślę, że scena może przedstawiać smutną scenę choć poruszającą. Mężczyzna mógł śpieszyć na ratunek, albo może trzymają w ręce jakąś wiadomość. Kolorystyka raczej żywa i obraz również należy do bardziej dynamicznych.



New vision
7 mieczy Paz denarow Krolowa bulaw

Wydaje mi sie atrakcyjna kobiete moze faktycznie krolowa?
Oraz mlodego mezczyzne lub dziecko, ktore  robi psikusy lub ma zamiar zrobic jakis podstep. Ma jakies nieszczere intencje.. Moze cos wrecza tej kobiecie? A ona go ignoruje? Lub tez gdy on probuje jej cos wreczyc ktos go okrada?
Tak bym wnioskowala  po obrazkach bo karty ulozyly sie w w taki plastyczny sposob.
Moze byc jakis krajobraz w tle i zwierzeta.
Kolorystyka: zloto czerwien zielen blekit pomarancz. Moze sa zwierzeta?


MAG
Co jest na obrazku?
2 kielichy/ as kielichów/ 2 buławy
Na obrazku jest para. Zakochani, narzeczeni, może młoda para. Mogą trzymać się za ręce, ale bardziej widzę, że coś trzymają w ręku, na granicy spotkania się rąk. Wymiana obrączek, pan może wręczać bukiet kwiatów pannie, to mogą być oświadczyny, pan może klękać, może całować jej dłonie. Ich ręce mogą być w górze, mogą chcieć coś łapać, może tańczą lub puszczają gołębie. Tak, nad nimi mogą unosić się ślubne gołąbki lub może chodzić o toast kieliszków.
Karty są optymistyczne, obrazek jest pogodny i ładny, jest dużo światła (choć fragment układanki tego nie pokazuje). Na moich kartach przeważą róż, błękit, biel.


Rozwiązanie:
Puzzle to "gotycki" obraz przedstawiający bladą kobietę z długimi włosami i w długiej XIX-wiecznej sukni, z parasolką, przechadzającą się w zimowej scenerii po starym cmentarzu, w tle widoczne są gołe drzewa, na nagrobku siedzi kruk, po prawej nagrobek z celtyckim krzyżem, a po lewej stronie jest rzeźba anioła. Kolorystyka jest w w zasadzie tylko w paru barwach, bardzo stonowana, bez żywych kolorów - przeważają beże, szarości, czernie, plus bardzo ciemny prawie czarny fiolet/bordo (suknia i parasolka), a gdzieniegdzie na sukni i parasolce są takie jakby błyszczące punkciki.
Oto puzzle:

[Obrazek: bFo9ZvC.jpg]

Widzicie więc, że każdy z Was coś odgadł. Uśmiech Trudno mi wybrać tę osobę, która odgadła najtrafniej, więc może wybiorę tę, której interpretacja najbardziej mi się wiąże z atmosferą obrazka... i będzie to nastek96. Uśmiech
Kobieta faktycznie mogła przyjść na cmentarz by odwiedzić grób swojego zmarłego tragicznie narzeczonego... coś w tym jest. Tak
Dziękuję bardzo wszystkim za udział i gratuluję - szczególnie zwycięzcy! Oklaski Proszę nastka o założenie kolejnego warsztatu.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

Ciekawe puzzle Uśmiech

Gratulacje Nastek Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#13

Dziękuję bardzo Uśmiech

Ładne puzzle
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości