Magiczne miejsca na Ziemi
#1

Mam jedno pytanie- jakie Państwo uważają za magiczne miejsca na terenie Europy Wschodniej?
Byłoby dobrze kiedyś pojechać w takie miejsce. Uśmiech

Ciekawiła mnie najpierw opinia forumowiczów. Ja byłem w kilku krajach Europy Wschodniej- m.in. w Bułgarii, Serbii i Rumunii- i z miast w tych krajach najbardziej podobał mi się Bukareszt oraz Ruse w Bułgarii. Chociaż Bukareszt i budynek parlamentu Rumunii, który był wybudowany jeszcze za czasów Ceausescu kosztem życia ludności, ciężko nazwać miejscem "magicznym" (aczkolwiek jak powiedziała przewodniczka, zwiedzanie tego budynku zajęłoby 3 dni i 3 noce hahahaha), to jednak niestety albo stety- budynek jest piękny. W Rumunii byłem też w innych miastach, ale ten Bukareszt najbardziej zapadł mi w pamięci. Polecam też miasto Ruse, gdzie tam jest szczególnie piękna Dolina Róż. Z tego co wiem, to jest nawet na liście UNESCO. Powinni trzepać kasę i być naprawdę atrakcyjnym miejscem dla turystów- niestety tego nie widzę. Z tego co czytałem, jeszcze nawet teraz po pandemii nie dźwignęli się, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Do polecenia też jest miasto Plovdiv- Europejska Stolica Kultury z roku 2019- aczkolwiek jak byłem tam w 2018 r., to drogi jeszcze były w powijakach- szczególnie na przedmieściach miasta. Belgrad też jest pięknym miastem- ale to jest na inną opowieść. Ale z miejscami typowymi, związanymi z ezoteryką- jednak nie byłem. Stąd moje zapytanie
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości