Twin FLame Tarot
#1

Chciałbym pokazać ciekawą talię kart Tarota, ilustrowana zdjęciami (zamiast obrazami) oraz wyróżniająca się podpisami znaczeń (po 3 sztuki). Znaczeniowo jest to klon RW. Świetnie nadaje się dla osób początkujących, chcących najpierw "złapać" hasłowo znaczenia danych kart, a dopiero później czytać z obrazów. Na tej talii zdjęcia nie mają wiele symboliki, więc dużo się z tego nie wyczyta, ale pozycja jest warta uwagi.
Karty rozmiarowo są dość duże, coś ala Ciro Marchetti, wydane na twardym nieco sztywnym papierze.


[Obrazek: 3be365b685269999med.jpg]
[Obrazek: cf2a189d8b25ff20med.jpg]
Odpowiedz
#2

Chyba wolałabym zdjęcia bez tych hasłowych podpowiedzi... one mogą doprowadzić do tego, że osoba korzystająca z tej talii albo ucząca się na nie Tarota, popadnie w schematy myślowe. A przecież chodzi o to, by znaleźć własne interpretacje i poszerzać pole widzenia. Te wskazówki są jednocześnie ograniczeniami. Ale to oczywiście moja opinia. Ktoś inny może się tą talią zachwycić.
Odpowiedz
#3

Ciekawa talia, nietypowa, przyjazne obrazki - zrozumiałe i nikogo nie przestraszą, na początek akurat się nada. Oczko Fakt, są tu schematy tak jak napisała Kama, ale myślę że jeśli ktoś się wciągnie w tarota, to nie poprzestanie na takim schematycznym podejściu i z czasem sam sobie będzie w naturalny sposób poszerzał znaczenie kart. Bardzo podobają mi się Paź kielichów, Rycerz mieczy i Rydwan.

Arbogast, w internecie nie spotkałam tych kart - to jakaś autorska talia?

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

Chyba to jest jakaś autorska talia kart, bo jest dostępna wyłącznie tutaj:
https://www.etsy.com/uk/listing/98561309...gKnT_D_BwE

Mam.nadzieje, ze podanie tego linku nie łamie regulaminu, ale tylko w tym sklepie można ją dostać. Wyczytałem, że ta talie projektował zespół ludzi 
SacredSpaceDecks

J

Oni mają też dość ciekawa takie erotyczna, również że zdjęciami i z podpisami haslowymi, tarot xxx. Znajdziecie ją również w tym samym miejscu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości