Węzły w synastrii
#1

Cześć mam pytanie odnośnie odwróconej osi węzłów w synastrii.
NN w koniunkcji SN jednej osoby do drugiej.
Jedyne co znajduje sensowenego na ten temat to z książki: Astrologia glebi Tracy Marks.

Odwrócone koniunkcje osi

Jeszcze innym układem porównawczym o karmicznym znaczeniu, który wart jest odnotowania, jest odwrócona koniunkcja osi węzłów między dwoma kosmogramami, szczególnie jeśli jej zasięg nie przekra­cza pięciu stopni. Takie połączenie występuje na przykład wówczas, gdy jedna osoba ma węzeł północny na 2 stopniu Bliźniąt, a południo­wy na 2 Strzelca, druga zaś węzeł południowy na 2 stopniu Bliźniąt, a północny na 2 Strzelca. Różnica wieku między takimi osobami za­wsze będzie wynosiła mniej więcej 9 lat i 3 miesiące albo nieparzyste wielokrotności tego okresu: 27 3A, 461/4 lub 64 3A roku (dokładne wiel­kości należy sprawdzić w efemerydach). Jeśli w ogóle można odczytać z horoskopu braterstwo dusz, jego najlepszym wskaźnikiem będzie prawdopodobnie połączenie węzła północnego z planetą lub odwróce­nie osi węzłów. Taka więź duchowa nie musi jednak koniecznie wska­zywać na potencjalne małżeństwo albo partnerstwo; może przybierać formę przyjaźni, związku nauczyciela z uczniem, rodzica z dzieckiem, pracodawcy z pracownikiem albo jakiejkolwiek innej relacji między­ludzkiej.

Gdy dwie osoby mają odwróconą koniunkcje osi o zasięgu nie przekraczającym kilku stopni, wówczas jedna z nich w naturalny sposób wyraża cechy, które druga ma potrzebę rozwinąć w sobie, i od­wrotnie. Nasze instynktowne zachowania związane z węzłem połu­dniowym stymulują „ja" drugiej osoby symbolizowane przez jej węzeł północny; ona zaś oddziałuje w analogiczny sposób na nas. Samo prze­bywanie w towarzystwie kogoś takiego uruchamia potężne transfor­mujące energie, które wpływają na obie strony.

Choć odwrócenie węzłów jest jednym z najbardziej dynamicznych i rozwojowych połączeń, jakie mogą się pojawić w horoskopach porównawczych, ma ono także swoje wady. Po pierwsze, jest możliwe, że ta druga osoba nie potrafi wyrażać energii swojego węzła południowe­go konstruktywnie. Jeśli nasz węzeł północny znajduje się w Lwie, powinniśmy rozwijać w sobie otwartość emocjonalną, twórczą autoek-spresję i zaufanie do własnej indywidualności; tymczasem ta druga osoba zamiast ciepła, spontaniczności i poczucia własnej wartości Lwa może wyrażać przez swój węzeł południowy raczej jego egoizm, bom-bastyczność i arogancję. Kolejną niedogodnością w związkach dwojga ludzi z odwróconą osią węzłów, którzy pozostają ze sobą w bliskich sto­sunkach, jest wzorzec przyciągania i odpychania. Bierze się on stąd, że gdy próbujemy sterować w stronę naszego węzła północnego, druga osoba blokuje nas i hamuje, ściągając z powrotem na stare ścieżki. Je­śli na przykład mamy północny węzeł w Wodniku, a południowy w Lwie, zapewne będziemy sobie cenić towarzystwo kogoś z północ­nym węzłem położonym w Lwie, a południowym w Wodniku, emo­cjonalny dystans oraz społeczna, polityczna i metafizyczna świado­mość takiej osoby pomogą nam bowiem przezwyciężyć tendencję do grzęźnięcia w dylematach emocjonalnych i poczucie niedowartościo­wania ego, związane z węzłem południowym w Lwie. Ale tę osobę zkolei może przyciągać do nas emocjonalny, ekspresyjny sposób bycia Lwa, toteż będzie ona poszukiwać wspólnych doświadczeń, podkreślających cechy Lwa, a nie Wodnika. Mimo wszystko jednak odwrócenie osi niezwykle mocno aktywizuje potencjał rozwoju oby­dwojga partnerów. Ludzie, których węzły znajdują się w przeciwnych znakach niż nasze, choć poza zasięgiem koniunkcji, także mogą nam pomóc w rozbudzeniu energii północnego węzła; również ci, którzy mają węzły w przeciwnych domach niż my, niezależnie od znaku, mogą nam udzielić kilku lekcji dotyczących dostrojenia się do dane­go obszaru życia.


Teraz pytanie czy spotkaliście się z taką synastriią? Jak to u Was działało?

Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości