7 buław
#1

Ciekawi mnie wasza opinia na temat karty 7 buław.
Dla mnie jest to karta stawiania granic. Ktoś broni dostępu do siebie jakby nie chciał do końca dopuścić nas do siebie. To też walka o swoje. Możemy bronić swojego zdania, Możemy o coś starać się i po walce może się to udać. Bronimy swojego terytorium.
W tej karcie widze przeszkody z którymi trzeba sie zmagać.
W relacjach to chyba..tu mam trochę zagwozdkę
Trudności? Walka o relację? Przeszkody? Trudności z dostaniem się do drugiej osoby? Trzeba włożyć więcej wysiłku w relację? Ktoś broni się przed nami?
Ktoś wyznacza nam granicę? Czy samotna walka z przeciwnościami?
Chętnie posłucham bardziej doświadczonych ?
Odpowiedz
#2

W relacjach to u mnie strach przed zbliżeniem... Osoba broni swojego terytorium...  Nie chce dopuścić do siebie tej drugiej osoby...
Odpowiedz
#3

7 buław wg mnie jedną z tych kart, które koniecznie trzeba powiązać z pozostałymi kartami w rozkładzie - te  karty dopowiedzą z czym, dlaczego i po co... Sama w sobie często nie mówi tak dużo, to jednak enigmatyczna siódemka. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

7 buław to silna energia, zależnie od kart obok jak napisała Le Caro pokazuje kto chce tu rządzić albo gdzie jest blokada. 7 nie są łatwe jako liczby bo są pogubione w emocjach czasami gdy nie potrafią ich jasno odgadnąć, nazwać - chyba, że poradzą sobie z ich ogromem i uporządkowaniem. 7 buław to jest taka obrona przez atak trochę i negatywnie jest w tym dużo agresji, pośpiechu, sprzecznego działania, nawet irracjonalnego. 

W rozkładach na uczucia pokazuje np. bronienie się przed uczuciem, które wydaje się trudne, niedostępne, udawanie złego/złej, obruszonej wręcz na coś choć w głębi serca ma się te uczucia. Więc np. udaję złą, opierniczam męża choć kocham i czeka aż przyjdzie i przytuli Uśmiech 

Buławy to jest energia, działanie, a 7 to ta trudna energia, którą każdy z nas ma w sobie i nie rozumie do końca, bo są sytuacje gdy zwyczajnie nie wiemy co robimy i robimy szybko, głupio, ze złości - co nagle to po diable. Ale to jest taki instynkt, który pokazuje jakby nasze oblicze - te schowane, ale jednak wrażliwe. Bo 7 ma też w sobie wrażliwość, potencjał inny niż np. 7 mieczy, bo w 7 buław nie ma kłamstwa. To raczej działanie pod wpływem emocji, chwili, obrona atakiem przed czymś/kimś. W takich chwilach czasem wychodzi prawdziwe "ja".

Czytałam kiedyś, że w 7 buław nie widać napastnika a osoba na karcie się broni i to jest chyba fajne określenie tego. Więc w tym jest trochę irracjonalności: bronimy za wszelką cenę czegoś, kogoś, ale czy to istnieje gdzieś więcej niż w naszej głowie? Tu ważne są karty obok. Napewno jest silna potrzeba zachowania swojego zdania, więc jeśli pytasz czy np. teściowa zmieni zdanie i polubi wymyślone dla wnuka imię to nie Rotfl Ona na przekór będzie swojego bronić Rotfl 

Też w tej karcie widać złość, agresję, irytację, czyli te negatywne emocje w stosunku do innych osób. W pytaniach jak ktoś nas odbiera karta mówi, że wkurzamy go, irytujemy czymś.

7 w energii mówi o silnych emocjach w środku, aż coś kipi. W 7 buław to widać. Przed czymś się bronimy przez atak i czasem obrywa się komuś kto nie jest winny, ale jest akurat obok w złym miejscu i czasie Oczko. Bo te emocje gdzieś szukają ujścia i aż kipi z nas. 

To karta urojeń, obsesji, ktoś coś wyolbrzymia w swojej głowie, przez to jest agresywny. Karta dziwaków, stręczyli też, schizofremików. Pokazuje gwałt, przemoc, różne dewiacje, bitki dosłownie fizyczne. 

Gdy pytasz o osobę jaką pokaże ta karta to napewno podejrzliwa, nieufna, węszy spisek, może wpaść w szał, nawet coś zrobić, bo w tej karcie jest też przemoc - jak się rzuci buława to nie jest miło Oczko W tej karcie pokazała mi się osoba mi znajoma, bliska, która dla znajomych w pracy jest miła, udaje ok, ale dla rodziny jest tyranem, tam jest przemoc, złe słowa. Tak jakby wyżywała się za to. 

Pozytywnie jak każda 7 jest tu mocne uduchowienie i rozwój duchowy, który jest trudny ale to jest realizacja karmicznego zadania jak u każdej 7-ki. W tym znaczeniu 7 ma siłę sprawczą, walczy i nie poddaje się, walczy z własnymi demonami w głowie, chorobami, przyszła tu realizować się przez trudny doświadczeń w relacjach ale po to by odnieść sukces. Więc jest to obrona skuteczna, pozytywna zmiana. Nie jest to robione wprost - 7 ma magię w sobie więc tu trochę się dzieje coś w białych rękawiczkach dla otoczenia, ale przemiana daje spełnienie, prowadzi do dobrego. 

W tym znaczeniu to karta wytrwałości, czujności - nie śpię w nocy, czuwam by ktoś nie przyszedł, jak ten gospodarz czuwa by złodziej nie wszedł. Ma siłę, energię, moc. 

7 buław to zdolności ezoteryczne, bo to jest charakterystyczne dla 7-ek i one widzą więcej, czują to. Też powiązania z okultyzmem, magią ogółem. 

W relacjach to walka o kogoś, kłótnia nawet by zdobyć kogoś, walczenie o ten związek. Również kontakt seksualny w sensie takie zaloty, pierwsze pieszczoty Oczko
Odpowiedz
#5

Dziękuję za odpowiedzi ?
U mnie akurat w tej talii na karcie 7 buław postać jest odwrócona plecami i przed sobą ma przeszkody z którymi się zmaga.Jakby odwracała się od nas
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości