Warsztat 269 - Przedmiot
#1

Zapraszam na warsztat - będzie on dotyczył bardzo ważnego dla mnie przedmiotu, który podarowałam kilka lat temu ( był to kwiecień 2019 roku) pewnej  osobie - służy on do dzisiaj. Jego historia jest bardzo ciekawa, tak samo jak intencja podarowania. Wydaje mi się, że mogą wyjść bardzo ciekawe karty, dlatego zapraszam wszystkich chętnych do udziału Buźki

1. Co to za rzecz? (wygląd, kolor, tekstura, być może zarysują Wam się również okoliczności jej podarowania i osoba obdarowana)
2. Jakie było jej zadanie/zastosowanie? ( tutaj nie zdziwcie się jeżeli wyjdą jakieś dziwne karty Rotfl )

Trzymam kciuki za owocne wizje i odczyty!
Odpowiedz
#2

A spróbuję Oczko


1. Co to za rzecz? (wygląd, kolor, tekstura, być może zarysują Wam się również okoliczności jej podarowania i osoba obdarowana)
Król mieczy, MOC, 10 Mieczy
Ta rzecz pochodzi od mężczyzny który jest starszy od Ciebie, ma kolor złoty/żółty, ostry przedmiot, gładki... Ten przedmiot jest pożądany (Moc).


2. Jakie było jej zadanie/zastosowanie?
7 Kielichów, Król Monet, Papieżyca
Dawało poczucie bezpieczeństwa, pewność swoich marzeń. Wcześniej miał to mężczyzna i przynosiło mu to szczęście. Teraz dostała to kobieta. Czy jest to jakiś amulet? Albo łańcuszek lub pierścień? Uśmiech
Odpowiedz
#3

Dziękuję ślicznie za wzięcie udziału Buźki

Zapraszam również kolejne osoby do zabawy Uśmiech
Odpowiedz
#4

Odpowiedź na pierwsze pytanie. Koło Fortuny X, As Monet, 4 Monet
Przedmiot zmieniający właścicieli lub podróżujący. Coś cennego okrągłego, złotego/żółtego/białego i błyszczącego. Jest to przedmiot wartościowy, o który się dba i pieczołowicie przechowuje, takie oczko w głowie.
Odpowiedź na drugie pytanie. Świat XXI, Wisielec XII o, Król Mieczy o Pustelnik IX o
Przedmiot przekazany na nowy początek lub podróż komuś dojrzałemu (mężczyźnie?) wycofanemu, zamkniętemu na okoliczność izolacji, odosobnienia (emerytura?) lub powrotu z oddalenia, odosobnienia.
Odpowiedz
#5

Dziękuję za wzięcie udziału ! Kwiatek

Warsztat pozostawiam otwarty do 10 października Uśmiech
Odpowiedz
#6

Co to za rzecz? Sąd, As buław, Sprawiedliwość 
Jest to coś starego. Możliwe, że było w twojej rodzinie od dawna, albo po prostu przedmiot z duszą. 
Nie jest to przedmiot statyczny typu obraz, na który się patrzy, ale wykonuje się nim jakieś czynności. Można nim poruszać. Jest tu dużo działania. Możliwe, że ma żywe barwy. 
Myślę, że przedmiot może mieć symetryczny kształt. Może go po kimś odziedziczyłaś? 

Do czego służy? 5 mieczy, 4 monet, 8 mieczy 
Można w nim coś chować, coś zamykać przed wzrokiem innych. 
Ciekawi mnie 5 mieczy, która jest karta negatywną. 
Żeby kogoś oszukać, ma wywieść ludzi w pole. Może nie jest tym na co wygląda? Może każdy myśli, że to łańcuszek, a tak naprawdę to sekretnik ze schowanym zdjęciem osoby w środku.
Może to coś ma nas odwiedzić od innych, naszą prywatność?
Odpowiedz
#7

1. Co to za rzecz?
2 denary/ król denarów/ as pałek
Ten podarunek przekazałaś tacie lub mężowi. Na rocznicę.
Jest to mała rzecz, gadżet, typu brelok, medalik i dokładnie myślę, że wisi lub dynda. Kojarzę to z samochodem, iż mężczyzna ten jest kierowcą. Przejeżdża przez granicę, pokonuje dystanse. Rzecz może być zdublowana, podwójna. Moim zdaniem jest to wizerunek świętego z aureolą. Opieka przed złem, talizman.

2. Jakie było jej zadanie/zastosowanie?
4 pałki
Tak jak wyżej. Chronić. By zawsze bezpiecznie wrócić do domu, być bezpiecznym.

Długi czas oczekiwania na rozwiązanie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#8

Jestem bardzo miło zaskoczona aktywnością w moim warsztacie. Z całego serduszka dziękuję każdemu, kto włożył energię w typowanie rozwiązania. Być może 10 października to zbyt długi czas oczekiwania, postaram się go skrócić do 7-8 Uśmiech
Odpowiedz
#9

(30-09-2022, 12:00)Lysandra napisał(a):  Zapraszam na warsztat - będzie on dotyczył bardzo ważnego dla mnie przedmiotu, który podarowałam kilka lat temu ( był to kwiecień 2019 roku) pewnej  osobie - służy on do dzisiaj. Jego historia jest bardzo ciekawa, tak samo jak intencja podarowania. Wydaje mi się, że mogą wyjść bardzo ciekawe karty, dlatego zapraszam wszystkich chętnych do udziału Buźki

1. Co to za rzecz? (wygląd, kolor, tekstura, być może zarysują Wam się również okoliczności jej podarowania i osoba obdarowana)
2. Jakie było jej zadanie/zastosowanie? ( tutaj nie zdziwcie się jeżeli wyjdą jakieś dziwne karty Rotfl )

Trzymam kciuki za owocne wizje i odczyty!

1. Co to za rzecz?
Wypadła mi II KAPŁANKA, 10 monet, Król Buław

To coś starego, antycznego lub nawiązującego do czasów antycznych i wartościowego. Jest cenne, bo mamy 10 monet, ale nie wiem czy cenne samo w sobie czy też/lub również w sensie sentymentalnym, z pokolenia na pokolenie przekazywane, krążące w rodzinie. 
Kapłanka ma na karcie coś w ręce - zwój, cenny dokument, może książka. Jest to coś cennego, co podkreślają monety, a jednocześnie związanego ze sztuką lub religią. Może księga religijna lub szata religijna?
Równie dobrze może to być moneta lub monety lub element biżuterii z czymś okrągłym, cennym, może kruszcem, może łańcuszkiem w kształcie koła. Jest to związane z jakąś tajemnicą, może uważacie, że ta rzecz ma magiczne działanie na zasadzie amuletu, przynosi szczęście obdarowanej osobie i z tego powodu wędruje od jednej osoby do drugiej. 
Kapłanka to silna karta intuicji, a więc to coś ma znaczenie symboliczne, jest na pozór rzeczą, ale przypisujecie jej dodatkowe znaczenie. Łączą się z tym zawody redaktora lub bibliotekarza, a obecność Króla Buław wskazuje np. na długopis, dawne pióro. Dominują kolory niebieskie, żółte, złote, srebrne... A więc coś dawnego, może szlachetnego.

10 monet pokazuje mi kościół jako miejsce. Więc wracam do aspektu religijnego w tym zakresie, a ta buława w rękach króla... może świecznik, zwój, książkę, pióro? Też jest to ładne, przyciąga wzrok, podoba się - ten buławowy król o tym mówi.

2. Jakie było zadanie/przeznaczenie tej rzecz?
8 monet, XVI WIEŻA, XI SPRAWIEDLIWOŚĆ 

Była ważna i cenna, była w domu i jej zadanie polegało na czymś związanym z domem. Może miała ochraniać dom przed czymś negatywnym? Tak się zastanawiam nad gromnicą, czymś poświęconym, religijnym, cennym bo jest 8 monet. A zatem ktoś to wykonał samodzielnie lub dbał o to samodzielnie na zasadzie czyszczenia itp.

Też mogło to pomóc zadbać o środki do życia, miejsce, możliwości, a zatem może właśnie chroniło przed kimś/czymś. Za Wieżą stoi Sprawiedliwość, ma dwa miecze w górze. Więc ta rzecz pomagała na co dzień zadbać o równość, sprawiedliwość, wartości w życiu, które są cenne i potrzebne. Jeśli był to przedmiot religijny to pozwalał chronić kogoś lub dom, podobnie element biżuterii.
Odpowiedz
#10

Pora na wyniki, powiem że było ciężko - poprzeczkę zawiesiliście bardzo wysoko celnymi interpretacjami.


1. Co to za rzecz?

Tą rzeczą jest wykonana z okrągłych granatów i czarnego hematytu bransoletka - męska bransoletka. Pośrodku znajduje się srebrna głowa lwa.

2. Jakie było jej zadanie/zastosowanie?


Był to prezent na urodziny chłopaka, które spędzaliśmy osobno ze względu na odległość. Przyjechał jednak do mnie 300 km i wtedy wręczyłam mu ją jako talizman ochronny przed wypadkami. Uważam, że jej zastosowanie się wypełniło, ponieważ mój chłopak wyszedł bez zadraśnięcia z wypadku, który zmiażdżył cały przód i tył samochodu - wszyscy są do dzisiaj w szoku, że był w stanie samodzielnie wyjść, nie miał nawet zadrapania.

anussshka

Król mieczy, MOC, 10 Mieczy
Ta rzecz pochodzi od mężczyzny który jest starszy od Ciebie, ma kolor złoty/żółty, ostry przedmiot, gładki... Ten przedmiot jest pożądany (Moc). - bransoletka została wykonana przez starszą ode mnie kobietę, pod światło można zauważyć piękne złote i czerwone błyski, koraliki są gładkie, wgl. Moc pięknie opisuje tę bransoletkę, ze względu na tego lwa Uśmiech

7 Kielichów, Król Monet, Papieżyca
Dawało poczucie bezpieczeństwa, pewność swoich marzeń. Wcześniej miał to mężczyzna i przynosiło mu to szczęście. Teraz dostała to kobieta. Czy jest to jakiś amulet? Albo łańcuszek lub pierścień? - świetna interpretacja, że jest to amulet dający poczucie bezpieczeństwa.

Wysokamegi

Odpowiedź na pierwsze pytanie. Koło Fortuny X, As Monet, 4 Monet
Przedmiot zmieniający właścicieli lub podróżujący. Coś cennego okrągłego, złotego/żółtego/białego i błyszczącego. Jest to przedmiot wartościowy, o który się dba i pieczołowicie przechowuje, takie oczko w głowie. - Bardzo celny opis tekstury i kształtu, rzeczywiście jest to też oczko w głowie mojego partnera, z którego nie spuszcza oka i codziennie nosi.

Odpowiedź na drugie pytanie. Świat XXI, Wisielec XII o, Król Mieczy o Pustelnik IX o
Przedmiot przekazany na nowy początek lub podróż komuś dojrzałemu (mężczyźnie?) wycofanemu, zamkniętemu na okoliczność izolacji, odosobnienia (emerytura?) lub powrotu z oddalenia, odosobnienia. - Świetnie trafione, myślę że w kartach mój chłopak może wychodzić jako postać dojrzała, jest bardzo dojrzały jak na swój wiek - mi zawsze wychodzi jako Król Monet Uśmiech

nastek96

Co to za rzecz? Sąd, As buław, Sprawiedliwość 
Jest to coś starego. Możliwe, że było w twojej rodzinie od dawna, albo po prostu przedmiot z duszą. 
Nie jest to przedmiot statyczny typu obraz, na który się patrzy, ale wykonuje się nim jakieś czynności. Można nim poruszać. Jest tu dużo działania. Możliwe, że ma żywe barwy. -
Myślę, że przedmiot może mieć symetryczny kształt. Może go po kimś odziedziczyłaś? - Zdecydowanie jest to przedmiot z duszą, a granat w zależności od tego jak pada na niego światło potrafi przyjąć piękne żywe barwy.

Do czego służy? 5 mieczy, 4 monet, 8 mieczy 
Można w nim coś chować, coś zamykać przed wzrokiem innych. 
Ciekawi mnie 5 mieczy, która jest karta negatywną. 
Żeby kogoś oszukać, ma wywieść ludzi w pole. Może nie jest tym na co wygląda? Może każdy myśli, że to łańcuszek, a tak naprawdę to sekretnik ze schowanym zdjęciem osoby w środku.
Może to coś ma nas odwiedzić od innych, naszą prywatność? - Myślę że mało osób postronnych spodziewałoby się, że zwykła bransoletka, która nie jest niczym dziwnym w męskiej modzie stanowi ochronny talizman kierowcy - zazwyczaj są to w końcu jakieś breloczki.

MAG

2 denary/ król denarów/ as pałek
Ten podarunek przekazałaś tacie lub mężowi. Na rocznicę.
Jest to mała rzecz, gadżet, typu brelok, medalik i dokładnie myślę, że wisi lub dynda. Kojarzę to z samochodem, iż mężczyzna ten jest kierowcą. Przejeżdża przez granicę, pokonuje dystanse. Rzecz może być zdublowana, podwójna. Moim zdaniem jest to wizerunek świętego z aureolą. Opieka przed złem, talizman. - Bardzo dużo szczegółów udało Ci się uzyskać z kart, byłam pod ogromnym wrażeniem, że nawet wyłapany został element zdublowanych składowych - koralików Uśmiech Tutaj przeszły mnie ciarki - bo udało się wychwycić inny prezent - właśnie brelok ze świętym, który został podarowany równolegle z bransoletką, a dopiero teraz sobie to przypomniałam, że zafundowałam chłopakowi taki pakiet. Szok

2. Jakie było jej zadanie/zastosowanie?
4 pałki
Tak jak wyżej. Chronić. By zawsze bezpiecznie wrócić do domu, być bezpiecznym. - Nic dodać, nic ująć.

Selena

1. Co to za rzecz?
Wypadła mi II KAPŁANKA, 10 monet, Król Buław

To coś starego, antycznego lub nawiązującego do czasów antycznych i wartościowego. Jest cenne, bo mamy 10 monet, ale nie wiem czy cenne samo w sobie czy też/lub również w sensie sentymentalnym, z pokolenia na pokolenie przekazywane, krążące w rodzinie. 
Kapłanka ma na karcie coś w ręce - zwój, cenny dokument, może książka. Jest to coś cennego, co podkreślają monety, a jednocześnie związanego ze sztuką lub religią. Może księga religijna lub szata religijna?
Równie dobrze może to być moneta lub monety lub element biżuterii z czymś okrągłym, cennym, może kruszcem, może łańcuszkiem w kształcie koła. Jest to związane z jakąś tajemnicą, może uważacie, że ta rzecz ma magiczne działanie na zasadzie amuletu, przynosi szczęście obdarowanej osobie i z tego powodu wędruje od jednej osoby do drugiej. 
Kapłanka to silna karta intuicji, a więc to coś ma znaczenie symboliczne, jest na pozór rzeczą, ale przypisujecie jej dodatkowe znaczenie. Łączą się z tym zawody redaktora lub bibliotekarza, a obecność Króla Buław wskazuje np. na długopis, dawne pióro. Dominują kolory niebieskie, żółte, złote, srebrne... A więc coś dawnego, może szlachetnego.

10 monet pokazuje mi kościół jako miejsce. Więc wracam do aspektu religijnego w tym zakresie, a ta buława w rękach króla... może świecznik, zwój, książkę, pióro? Też jest to ładne, przyciąga wzrok, podoba się - ten buławowy król o tym mówi.

2. Jakie było zadanie/przeznaczenie tej rzecz?
8 monet, XVI WIEŻA, XI SPRAWIEDLIWOŚĆ 

Była ważna i cenna, była w domu i jej zadanie polegało na czymś związanym z domem. Może miała ochraniać dom przed czymś negatywnym? Tak się zastanawiam nad gromnicą, czymś poświęconym, religijnym, cennym bo jest 8 monet. A zatem ktoś to wykonał samodzielnie lub dbał o to samodzielnie na zasadzie czyszczenia itp.

Też mogło to pomóc zadbać o środki do życia, miejsce, możliwości, a zatem może właśnie chroniło przed kimś/czymś. Za Wieżą stoi Sprawiedliwość, ma dwa miecze w górze. Więc ta rzecz pomagała na co dzień zadbać o równość, sprawiedliwość, wartości w życiu, które są cenne i potrzebne. Jeśli był to przedmiot religijny to pozwalał chronić kogoś lub dom, podobnie element biżuterii.


Powiem tak, jesteście naprawdę utalentowani, musiałam samego obdarowanego poprosić o opinię, gdyż podejrzewam, że w tym tempie nigdy bym nie zdecydowała. Gratuluję każdemu, ponieważ wasze typowania były bardzo celne i konkretne Kwiatek Wybór był strasznie trudny, ale oboje stwierdziliśmy, że najwięcej szczegółów zostało podane przez MAG. Gratuluję jednak każdemu, bo bez wątpienia szanse były mocno wyrównane i dziękuję za super warsztat Buźki
Odpowiedz
#11

Nie spodziewałam się, że tu dziś na mnie czeka rozwiązanie. A w dodatku wygrana.
Fajny warsztat! 
Gratuluję wszystkim uczestnikom trafnych spostrzeń.
Postaram się do jutra utworzyć nowy warsztat.
Odpowiedz
#12

Nie było mnie jakiś czas na forum, dopiero dziś odczytałam wyniki. Warsztat bardzo fajny i ciekawy. Gratuluję MAG Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości