Warsztat 272 - Niedzielna wizyta
#1

Pomyślałam, że w zasadzie ostatnie wydarzenie jest dobrym tematem na warsztat, dlatego od razu wstawiam kolejne ćwiczenieUśmiech

W niedzielny wieczór ktoś mnie odwiedził. Tę osobę długo i dobrze znam. Jednak teraz pojawiła się u mnie, by przegadać poważny problem, z którym się aktualnie boryka.  Moje pytania brzmią następująco:

1. Kim jest dla mnie ta osoba? 
(Spróbujcie określić płeć, wiek, może jakieś szczegóły wyglądu, charakter mojej relacji z tym człowiekiem, skąd się znamy itp.)

2. O jakim problemie opowiedział mi mój gość?  
(Tzn. jakiej dziedziny życia, czego/kogo ta sprawa dotyczy - napiszcie, co wam się nasunie na podstawie wyciągniętych kart)

Rozwiązanie podam  30.10. (chyba że zajdzie potrzeba wydłużenia czasu odpowiedzi, to wówczas 3 dni później, po 01.11....)
Odpowiedz
#2

Idę na pierwszy ogień ;--)

1. Kim jest dla mnie ta osoba? 
Paź kubków/ 8 buław/ 4 kielichy
Widzę bardzo młodą osobę (nastoletnią), ta osoba też może być po prostu niedoświadczona, delikatna, wrażliwa jak dziecko. A może się znacie z dziecinnych lat? (Dziecko, dziewczyna, kobieta) przyszła rozchwiana w złym stanie emocjonalnym. 
Wygląd: włosy jasne, rudawe, podatne na kręcenie. Drobna lub szczupła. Artystyczna dusza, wytwarza jakieś produkty ręcznie robione.

2. O jakim problemie opowiedział mi mój gość?  
Król mieczy/ 10 monet/ 9 kubków
Problem dotyczy starszego mężczyzny (ojciec lub szef), który jest zapatrzony w siebie, swoje potrzeby. Nie uwzględnia tej osoby, w pracy lub w domu.
Osoba ta może być pomijana lub nierówno/ niesprawiedliwie traktowana finansowo na ww płaszczyznach. Miała miejsce przykra rozmowa/ kłótnia, która mogła być pod wpływem alkoholu.

Warsztat wydaje się być trudny.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3

Mag, serdeczne dzięki za udział!  Kwiatek

Zapraszam kolejne osoby  Uśmiech
Odpowiedz
#4

A teraz ja Uśmiech
1. Kim jest dla mnie ta osoba? 
(Spróbujcie określić płeć, wiek, może jakieś szczegóły wyglądu, charakter mojej relacji z tym człowiekiem, skąd się znamy itp.)
Kochankowie, Król Denarów, 6 Monet
Starszy (ewentualnie w średnim wieku) mężczyzna, spokojny i opanowany, być może po ciężkich przeżyciach w miłości. Powoli dochodzi do siebie. Jasne włosy, niebieskie oczy, szczupły, średni wzrost. To może być jakaś znajomość, być może to jakaś miłostka sprzed lat.

2. O jakim problemie opowiedział mi mój gość?  
(Tzn. jakiej dziedziny życia, czego/kogo ta sprawa dotyczy - napiszcie, co wam się nasunie na podstawie wyciągniętych kart)
Księżyc, 7 Monet, MOC
Problemy miłosne, samotność, praca nad sobą. Być może mówił też o trudnym rozstaniu.
Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#5

Dziękuję Ci serdecznie, Anussshka  Kwiatek
Odpowiedz
#6

kim jest dla Ciebie ta osoba?
Pustelnik 9 bulaw Sąd Ostateczny
Pustelnik by potwierdzał długoletnią przyjaźń z tą osobą. Jest to mądraosoba na której możesz polegać. Choć ta osoba może być po przejściach lub z bagażem doświadczeń życiowych. Twarda nie poddająca się Może być typem samotnika. Osoba w średnim wieku. Młoda duchem.

O jakim problemie mówiła ta osoba?
Swiat, 3 mieczy, 4 denary
To bardzo otwarta Osoba. Chciałaby działać iść do przodu ale w jej życiu jest jakiś chaos i niemożność ruszenia do przodu. Może mieć to związek z kobietą. Twój przyjaciel ma dużo bólu w sobie z powodu tej sytuacji to mu spędza sen z powiek i jakby związane rece. Może to zawód miłosny?
Odpowiedz
#7

Czarnulko, dziękuję  Kwiatek

Przedłużam warsztat do 3.11., może ktoś jeszcze zechce dołączyć do ćwiczenia (?)
Odpowiedz
#8

Może ktoś jeszcze spróbuje, zanim podam rozwiązanie?
Odpowiedz
#9

Tak, czekamy na rozwiązanie i nowe zagadki... :--)
Odpowiedz
#10

Przepraszam za zwłokę, miałam nadzieję, że ktoś jeszcze spróbuje, ale skoro chętnych brak, to podaję odpowiedź.

Osobą, która mnie tamtego dnia odwiedziła, był mój dawny wychowanek (z pierwszej wychowawczej klasy, którą otrzymałam tuż po rozpoczęciu swojej pracy zawodowej). Jest po 30-ce, wysoki brunet. Ekstrawertyk, gestykulujący, ciepły, otwarty na ludzi, zwłaszcza tych potrzebujących pomocy - udziela się charytatywnie. Nadawaliśmy zawsze na tych samych falach, mieliśmy wspólne zainteresowania, dlatego ta znajomość przetrwała dwie dekady i do dziś utrzymujemy serdeczny kontakt, choć głównie telefoniczny. Jednak tego dnia odwiedził mnie, żeby przegadać problemy, które spadły na niego jak przysłowiowy grom z jasnego nieba i które dla mnie też są bardzo zaskakujące.
Rozpadła mu się rodzina - żona wyprowadziła się do swoich rodziców i blokuje mu kontakt z dziećmi. Od kilku miesięcy sprawa jest w sądzie, on walczy o to, by mógł normalnie widywać swoje dzieci. Właśnie o tych problemach dość szczegółowo rozmawialiśmy.

Dziewczyny, każda z Was coś uchwyciła i mam zagwozdkę, bo zarówno Anussshka, jaki i Czarnula trafnie wskazały, o jakiego rodzaju problemy chodzi. Obie też jednoznacznie określiły, że moim gościem był mężczyzna.  Oklaski Natomiast Mag miała kartę pazia i dostrzegła energię dziecka... a przecież właśnie chodziło o dawnego ucznia!   Uśmiech

Zwyciężczynią jest Czarnula, która świetnie uchwyciła to, co najczęściej przewijało się wtedy w naszej rozmowie: impas, niemożność dogadania się z żoną, która zachowuje się irracjonalnie i jego rozpaczliwe próby zbliżenia się do dzieci, które matka z uporem maniaka nastawia przeciwko niemu, choć została za to już upomniana w sądzie. Ponadto Czarnula wskazała, że ten człowiek jest osobą otwartą, "młodą duchem" i kimś, na kim mogę polegać.

Bardzo dziękuję Wam za udział, dziewczyny i gratuluję Wam trafień. Czarnula wygrywa Kwiatek , ale Anussshka też była bardzo blisko ! Kwiatek  Oklaski
Odpowiedz
#11

Przy rozważaniu kart długo myślałam o problemach rodzinnych tej osoby, a nawet o wykluczeniu majątkowym. Jako taki rozwód i rozłąka ludzi nie pokazała mi się w kartach.
Ciekawe w kartach pokazał się charakter ucznia sprzed lat.
Jesteś bardzo otwarta i pomocna do ludzi. 
Dziękuję za warsztat.
Gratulacje do Czarnuli.
Odpowiedz
#12

Czarnulo, czekamy na Twój warsztat...  Tak
Odpowiedz
#13

Dziękuję za wyróżnienie  Kwiatek
Niedługo coś  wrzucę na warsztat
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości