Inflacja
#1

Witajcie, 
Trochę mam dość tych rosnących cen w sklepach. Za kilka lat dzisiejsze oszczędności będą miały śmiesznie niską wartość. Rozkład na 12 miesięcy do 31 października. 

Jak będzie się kształtowała inflacja w ciągu roku?
4 buław, XIV Umiarkowanie, 2 buław 

4 buław mówi o dużej radości, w końcu sytuacja zmieni się na plus. 
Umiarkowanie to unormowanie się inflacji. Przestanie rosnąć, a nawet patrząc na te dwie karty można stwierdzić, że inflacja spadnie do naturalnego poziomu. 
Zastanawiająca jest tylko 2 buław, która mówi o zatrzymaniu przed podjęciem kolejnego kroku. 
Prawdopodobnie rząd podejmie jakieś działania dzięki, którym faktycznie inflacja dojdzie do normy, ale będzie to rozwiązanie na jakiś czas. Potem będzie trzeba podejmować dalsze decyzje, które będą decydowały co się stanie dalej. 

Jak wy to widzicie?
Odpowiedz
#2

Ta 4 buław jest bardzo optymistyczna, ale niestety Umiarkowanie i 2 buław, trochę hamuje jej pozytyw. Wydaje mi się, że powinna zacząć się stabilizować, może zostaną podjęte decyzje, które powinny już zostać dawno temu podjęte - bo były oczywistym wyborem, jeśli chodzi o obniżenie poziomu inflacji. Jedyne co mnie pociesza to to, że nie widać kart sugerujących dalszy intensywny wzrost cen. Bo i ja sama już patrzę z przerażeniem na rachunki w sklepie Załamka Stres
Odpowiedz
#3

Jak narazie inflacja spada. W czerwcu wynosiła około 11%.
Odpowiedz
#4

Ja Twój rozkład odbieram tak, ze będzie na stabilnym i umiarkowanym poziomie, ale nie będzie szybkich zmian. Nie widzę tutaj także informacji o jej wzroście/spadku. Z sumowania kart wychodzi u Ciebie XII Wisielec, wiec także karta czekania i braku szybkich działań. 
Zadałam takie samo pytanie moim kartom (RWS). Pokazały: 0 Głupiec, X Denarów, X Buław. Odczytuje to tak:
0 Głupiec: Inflacja będzie podlegać nieprzewidywalnym czynnikom, co utrudnia jej dokładne prognozowanie. Karta ta może też wskazywać na nieprzewidywalność lub lekkomyślność działań rzadu i instytucji odpowiedzialnych za jej kontrolę.
X Denarów: pokazuje, że ceny nadal będą wysokie. Pocieszające jest to, że to ostatnia karta - X, wiec gorzej już być nie powinno. Nie powinna już rosnąć.
X Buław: pokazuje, że władze i instytucje będą podejmować działania w celu jej kontrolowania. Wszystkie działania jakie są i będą podejmowane będą nas kosztowały dużo wyrzeczeń i wysiłku, żeby sobie poradzić z tym obciążeniem. 
Podsumowując, cały rok będzie ciężki a ceny nadal wysokie. Na szczęście gorzej już nie będzie. Z sumowania kart wyszło mi: VI Kochankowie. Obstawiam, że na początku 4 kwartału 2024 będzie wynosiła ok 6%.
Odpowiedz
#5

Takie same pytanie to znaczy jakie? 
Rozkład do 31 października obecnego roku, czy na 12 miesięcy od teraz?
Odpowiedz
#6

Wyszły nam różne rzeczy, bo rozłożyliśmy na różne okresy czasowe.

Sam Głupiec w kwestii finansów pokazuje, że finanse łatwo przychodzą i odchodzą.
10 monet to duży majątek własny lub można też to rozpatrywać jako majątek państwowy, więc powinniśmy być bogatsi.
Te dwie karty w połączeniu mogą pokazywać, że będziemy balansować na podobnym poziomie. Ceny wzrosną, ale państwo obniży jakiś podatek, potem znowu ceny wzrosną, a państwo znów da jakieś rozwiązanie i tak w kółko.
10 buław na końcu pokazuje, że samej inflacji się nie pozbędziemy. Będziemy nią zmęczeni i już nie będziemy mieli pomysłów co dalej. Acz kolejek patrząc na obecną tendencje to inflacja powinna spaść.

Idziemy od Głupca przez 10 denarów, aż do 10 buław. Jak dla mnie Głupiec tutaj się nieco wzbogaci, ma zaplecze finansowe, ale sytuacja będzie nużąca.
Odpowiedz
#7

(23-07-2023, 10:15)nastek96 napisał(a):  Takie same pytanie to znaczy jakie? 
Rozkład do 31 października obecnego roku, czy na 12 miesięcy od teraz?
Dałam moją interpretacje do Twojego rozkładu z 2022, który obowiązuje do października bieżącego roku. Zobaczymy jaki będzie ostateczny wynik. Patrząc na wynik po sumowaniu kart obstawiam ok 12%.
Z ciekawości co będzie w kolejnym roku, zadałam takie samo pytanie tzn. pytanie na 12 miesięcy od teraz. W ostatnim zdaniu jest błąd - wpisałam 4 kwartał a chodziło mi o 3 kwartał 2024.


(23-07-2023, 10:18)nastek96 napisał(a):  Wyszły nam różne rzeczy, bo rozłożyliśmy na różne okresy czasowe.

Sam Głupiec w kwestii finansów pokazuje, że finanse łatwo przychodzą i odchodzą.
10 monet to duży majątek własny lub można też to rozpatrywać jako majątek państwowy, więc powinniśmy być bogatsi.
Te dwie karty w połączeniu mogą pokazywać, że będziemy balansować na podobnym poziomie. Ceny wzrosną, ale państwo obniży jakiś podatek, potem znowu ceny wzrosną, a państwo znów da jakieś rozwiązanie i tak w kółko.
10 buław na końcu pokazuje, że samej inflacji się nie pozbędziemy. Będziemy nią zmęczeni i już nie będziemy mieli pomysłów co dalej. Acz kolejek patrząc na obecną tendencje to inflacja powinna spaść.

Idziemy od Głupca przez 10 denarów, aż do 10 buław. Jak dla mnie Głupiec tutaj się nieco wzbogaci, ma zaplecze finansowe, ale sytuacja będzie nużąca.
Zobaczymy Uśmiech tutaj  mamy typowanie wyników, wiec starałam się to zrobić w miarę precyzyjnie. Czas pokaże jaki będzie ostateczny poziom inflacji.
Odpowiedz
#8

Ostatecznie poziom inflacji zmalał Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości