As kielichów
#1

Karta Tarota As kielichów (pucharów)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Prosta -
Poczatek kochajacego lub przyjacielskiego zwiazku. W najlepszym przypadku to moze byc romans naszego zycia lub malzenstwo przepelnione rajem lub najprawdopodobniej wskazuje nowa przyjazn, dobre stosunki z ludzmi lub kolezenskie. To moze takze byc prezent, ktory jest w drodze do Pytajacego(cej), czesto pierscionek lub obraczka! Mozliwe takze narodziny dziecka.

Odwrocona -
To jest troche "rozrzedzona" wersja karty w poz.prostej, zatem uczucie lecz nie milosc w stosunku do osoby Pytajacej, a w bardziej smutnej wersji utrata uczuc w stosunku do osoby Pytajacej w momencie stawiania kart.

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Odpowiedz
#3

Rodin w jednym ze swoich programów mówił, że dziewczyna/kobieta przedstawiana Asem Pucharów jest bardzo płaczliwa , z byle powodu "ryczy" Uśmiech
Odpowiedz
#4

As Pucharów
==================================
- może też mówić o tym, że ktoś może pomagać
- prawdziwa miłość
- szczęśliwe miejsce rodzinne
- osoba jest gotowa do miłości
-----------------------------------------------

As Pucharów w rozkładach

As Pucharów – na przyszłości
- jeszcze będzie klimat sprzyjający
----------------------------------------

W domach

As Pucharów (XII dom ukryty, nieświadomości)
- będzie miłość, prawdziwa miłość
------------------------------------------------------------------------------------------

Krzyż

As Pucharów przy Królowej Pucharów i przy Kapłance

- wskazuje na rys psychochondryczny, tzn. mamy już cos prawie wyleczone a myślowo ciągle sprawdzamy i możemy wybudzać złe samopoczucie

-----------------------------------------------------------------------------------------

Partnerski

As Pucharów - ( w podstawie)
- jest to szansa która trzeba wykorzystać. Samo pojawienie się Asa Pucharów w ogóle nie gwarantuje miłości. To jest potencjał.
Jeżeli w podstawie układu partnerskiego , porównawczego staje As pucharów to znaczy, że jest to szansa naprawdę na miłość taka niewykombinowaną, nie wyklarowana, nie wyimaginowana tylko taka prawdziwa czysta miłość. Ale żeby to się zmaterializowało musi zostać przerobione w taki sposób, żeby nabrało charakteru fizycznej realizacji.
- jest to potencjał emocjonalny, który jest jak najbardziej na tak (pytanie o relację).
==================================================
wg Danuty
Odpowiedz
#5

Odwrócony - w rozkładach dotyczących spraw biznesowych- m.in. może oznaczać wypuszczenie przez firmę akcji na rynek.
Odpowiedz
#6

U mnie pokazał początek zakochiwania...
ale też widzę potwierdzenie, że im mocniej zależy tym bardziej boli.
Dlatego aż się z kielicha wylewa, aczkolwiek zdarzyły się nawet łzy szczęścia.
Odpowiedz
#7

As pucharów oznacza potrzebę kochania i bycia kochanym, potrzebę obdarzania miłością.
W podejmowaniu decyzji opiera się na uczuciach i emocjach.
Jeśli pojawia się w rozkładzie obok innych kary z tego koloru,jest dla nich silnym poparciem
Odpowiedz
#8

Na pytanie o przyjazn,czy sie pogodzimy podczas tasowanie wylecial mi as kielichow,czyli moge interpretowac ze tak??
Odpowiedz
#9

As kielichów dla stałego związku z pewnym stażem potrzebę wyjścia poza związek, chęć zaznania nowej miłości, przeżycia czegoś świeżego, nowych uniesień, potrzebę nowej osoby, której wszystko bedzie można sprzedac na swój temat, wywołując bezkrytyczne ochy i achy. Może oznaczac brak lekkości w stałym związku, zagubienie się w przyziemnej codzienności - stąd marzenia o asie kielichówUśmiech. Zatem w tym wypadku As kielichów wyraźnie wskazuje na grożące zwiazkowi niebezpieczeństwo.
MUśmiech
Odpowiedz
#10

WODA
Klejnot OM w pucharze lotosu. Pogłębia uczucia, wspiera przyjaźnie, relacje i układy partnerskie. Przyciąga pomyślne zmiany i rozwija intuicję.

[Obrazek: c388d07b8b9bd475edaac8e5c8f4f7b3.jpg]

Po lewej znak Archanioła Gabriela, po prawej - kabalistyczny znak żywiołu wody. Pomiędzy nimi Księżyc, wyczulający wrażliwość na subtelne doznania. Węże oddają naturę żywiołu, a muszle - rozwój i głębię uczuć. Cyfra 2 wyraża hermetyczne prawo rodzaju. 6 niesie pokój, harmonię, płodność i obfitość.

Ponad płatkami lotosu znaki Raka, Skorpiona i Ryb, a także trójzębny symbol mocy żywiołu oraz Klucz Izydy. Poniżej czakra serca - przyciąga poświęcenie, miłość i współczucie. Obok Kwiat Życia i wężowe lasso Waruny. U podstawy pucharu znajduje się magiczny znak żywiołu wody w otoczeniu hebrajskiej litery He oraz srebra i rtęci.
Odpowiedz
#11

Onyxt, Ty masz takie karty własnej produkcji?
MUśmiech
Odpowiedz
#12

Stworzyłem reprezentacje żywiołów w paradygmacie magii chaosu, sięgając do symboliki obecnej w rozmaitych tradycjach, nurtach i praktykach hermetycznych. De facto są to tarotowe asy, dlatego pozwoliłem sobie je tutaj zaprezentować.

Projekt całej talii w takim stylu to nie lada wyzwanie, ale może warto?
Odpowiedz
#13

Masz talent, Onyxt. Piekne te asy, magiczne. Klimat niezwykły i niepowtarzalny Zrób tę talię , będzie hitem, zobaczysz Oczko
MUśmiech
Odpowiedz
#14

Dziękuję.
Odpowiedz
#15

Popieram ta talia bedzie z cala pewnoscia bardzo ciekawa.Zaczynaj prace!!! Buźki
Odpowiedz
#16

As Pucharow czesto sprawdza sie w rozkladach jako komplement od kogos z glebi serca powiedziany, szczerze i spontanicznieOczko
Odpowiedz
#17

mnie As Kielichów pokazuje zawsze nową miłość Buźki

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#18

As Pucharów pokazał mi utrzymanie zagrożonej ciąży - na końcu rozkładu. Rotfl
Odpowiedz
#19

Mnie As kielichów wyszedł już trochę czasu wstecz na parę z 10letnim stażem, którzy świetnie się dogadują, są wpatrzeni w siebie jak w obrazek, niczym jak początki znajomości Uśmiech
Odpowiedz
#20

A mi kokazał początek nowej znajomości, w sumie krótkie zauroczenie.
Odpowiedz
#21

Jak mi wychodzi na dzień as kielichów to zawsze się to kończy objadaniem do pełna ciastkami itp a potem żałuję Język
Odpowiedz
#22

W rozkladach zawsze wychodzi mi zakochanie Uśmiech
Natomiast karta dnia placz o nawet driobiazki .
Emocje emocje I jescze raz emocje Uśmiech.

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości