Mój dom
#1

Witaj Kochana,
Chcialabym prosić o wróżbę.
W skrócie: sprzedałam mieszkanie, znalazłam fajny domek, podpisałam umowę przedwstępną. Termin u norariusza był już ustalony. Okazało się,że właściciele nie mają złożonych dokumentów w Polsce dotyczących ich rozowdu. (Od x lat mieszkają w Niemczech i tam też był rodowód). Dodatkowo posiadają aktualne tylko niemieckie dowody osobiste. Notariusz nie chciał przeprowadzić sprzedaży i czeka na dokumenty. Kontaktowałam się z dwoma innymi notariuszami i dla nich nie stanowiło to problemu w przeprowadzeniu aktu sprzedaży.
Czy Kupię ten dom? A może właściciele lub pośrednik coś kombinują? Chcialabym już przeprowadzić się, zacząć nowe życie a wszystko jakoś dziwnie przeciąga się w czasie. W poniedzialek mam zamiar zadzwonic do posrednika i zaproponować realizację u "swojego" notariusza.
Edyta 22.06.1989
Mam też datę urodzenia właściciela domu Marian 20.06.1954
Odpowiedz
#2

Witaj Dampaa
Pytanie: Czy Kupię ten dom? ( bez ramy czasowej)
- 3 kielichy, 10 monet - powinnaś kupić ten dom, ale z małymi problemami. Jest coś czego nie widzisz, ale to mały szczegół. Bądź dobrej myśli, karty masz dobre

A może właściciele lub pośrednik coś kombinują?
- VI Kochankowie, 10 Kielichów - Nic złego nie kombinują, dogadują się jak mogą. Widać że chcą zakończyć tą transakcję, o dziwo wszyscy chcą i byli małżonkowie i pośrednik.
Nikt z tego towarzystwa nie ma złej woli Oczko zwyczajnie zależy im na sprzedaży.

Myślę, że za niedługo będzie nową właścicielką tego domu

Wszystkiego dobrego
Hazar

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#3

Witaj Uśmiech
Chciałabym prosić o wróżbę.
Sprzedaję dom. Po wielu stresujących dla mnie sytuacjach związanych z tematem domu, drogi dojazdowej, dokumentów etc. znalazł się Kupujący,zdecydowany na zakup. Mamy podpisaną umowę przedwstepną i Pan stara się o kredyt. Chciałabym dowiedzieć się czy Kupujący dostanie kredyt i dojdzie do sprzedaży mojego domu.
Moje dane: Edyta 22.06.1989
Dane Kupującego: Tomasz 05.04.1979
(Mam też w kolejce innych zainteresowanych ale oni są w stanie kupić mój dom dopiero w grudniu, gdy dozbierają brakującą kwotę ).
I takie pytanie wynikające z całej tej sytuacji - czy uda mi się kupić dom, na który podpisałam umowę rezerwacyjna ? Wpłaciłam 10 tys. zadatku ale boje się, że właściciele nie zechcą przedłużyć umowy. Mamy podpisaną do końca listopada.
Ogólnie jestem już zmęczona psychicznie całą ta sytuacja. Za dużo tego .... Smutny
Odpowiedz
#4

Witaj Dampaa
pytanie: Chciałabym dowiedzieć się czy Kupujący dostanie kredyt i dojdzie do sprzedaży mojego domu.
9 Mieczy - Może być bardzo ciężko w czasie o który pytasz. Tam cały czas bedą potrzebne wciąż nowe zabezpieczenia tej umowy.
Dołożenie As monet - Kasa się pokazuje, ale jakby wchodząca w materię, tak jakby w czasie nie zagrało wszystko i przez to uzyskanie kredytu się opóźni..

I takie pytanie wynikające z całej tej sytuacji - czy uda mi się kupić dom, na który podpisałam umowę rezerwacyjna ?
As Buław - Jest otwarcie, ale to może być ten zadatek - dołożenie 10 mieczy - nie zazębisz się czasowo, czyli zwyczajnie rozjada ci się terminy.

Ogólnie prognoza się rozmywa, patrzę jak przez "firankę", może za bardzo drążysz temat, ale ja tego nie widzę. 
Rozjedzie się to terminami.
W razie czego trzymaj rękę na pulsie i cały czas monitoruj te daty.
Może jakoś wpłyniesz przynajmniej na "człowieka", uda się coś przesunąć czy przyspieszyć.

wszystkiego dobrego
Hazar

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#5

Dziękuję bardzo. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości