Skrócony tydzień pracy
#1

Witajcie, 
Zapewne wszyscy słyszeli o ciekawiej ustawie zakładającej czterodniowy tydzień pracy. Piątek byłby weekendem. Jest też inny plan, aby skrócić czas pracy z 40h do 35h. 
Szczerze mówiąc, nie wiem czy to przejdzie, bo brzmi to bajecznie, ale pomarzyć jest miło. 

Czy Polska wprowadzi skrócony czas pracy? 
Mag, 4 buław, Głupiec 

W Magu widzę nowatorski pomysł. Takie bycie liderem, ponieważ niewiele krajów to wprowadziło. 
W połączeniu z 4 buław to może być osoba, która przeforsuje tą ustawę i w ciągu roku zostanie wprowadzona w życie. 
Głupiec to również znak nowego rozdziału, nowych rzeczy, czegoś wcześniej nieznanego. 
A jednak zastanawia mnie ten Głupiec. Czy ustawa nie zostanie wprowadzona w lekkomyślny i nieprzemyślany sposób? 

Co sądzicie?
Odpowiedz
#2

Moim zdaniem I Mag tu oznacza cyniczną manipulację. Ktoś robi polityczne show co podkreśla karta 0 Głupca, który symbolizuje takie dyndanie na chmurce marzeń i brak oglądu na rzeczywistość. Karta 4buławy pokazuje stagnację i brak zmian. Czyli zostanie po staremu.
Odpowiedz
#3

Fajne te karty Ci wyskoczyły, Nastku.

Widzę to podobnie do Zafiny: manipulacja wyborcami (czarowanie tym utopijnym pomysłem) i robienie z nich głupców (dosłownie) oraz, po wyborach, powrót do punktu 0 w tym temacie (drugie znaczenie Głupca).
A ta 4 buław, jak dla mnie, to po prostu karta dłuższego świętowania, czyli przedłużonego weekendu, dłuższego relaksu i zabawy oraz przebywania w domu... Pokazało się w środku, jako że o to właśnie chodziOczko
Ale finalnie... nic się nie zdarzy. Projekt pozostanie w sferze niezrealizowanych pomysłów.

PS  Pamiętacie, jak mieliśmy już nie zmieniać czasu na ten zimowy? Nawet przeprowadzano badania, głosowanie w całej Unii itd.... Nadal zmieniamy (niestety!), jak zmienialiśmy.
Odpowiedz
#4

Rzeczywiście może być tak, że mimo pozytywnych kart interpretacja jest odwrotna. 
W ciekawi mnie jakby rozwiązali np: szkolnictwo? 
Dzieci miałyby mniej materiału do opanowania? 
We Francji podobno w środy dzieci mają wolne.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości