Księżniczka Buław z talii Crowley'a
#1

Jak myślicie kogo może symbolizować karta Księżniczka Buław? Jest to karta z tali Crowley'a i wygląda tak: 

[Obrazek: KIJD7yg.jpg]

Chodzi mi nie koniecznie o cechy charakteru(choć o to też) ale bardziej o wygląd , status społeczny, wiek , czym się zajmuje itp.
Odpowiedz
#2

Nie stosuję tej talii...

W moim RW ta karta zazwyczaj pokazuje mi kobietę dojrzałą, szatynkę lub rudowłosą, o szarych lub zielonych oczach. Może oznaczać matkę lub znajomą, niezwykle oddaną przyjaciółkę, która jest zawsze gotowa do pomocy. Sympatyczna, pełna werwy i humoru, wyrozumiała, empatyczna, interesująca i ciekawa osoba. Dobra cierpliwa matka, inteligentna, niezwykle namiętna i atrakcyjna partnerka dominująca w związku. Dzielna, uczciwa, dynamiczna postać potrafiąca zjednywać sobie ludzi. Wspierająca i kochająca. Najczęściej posiada dużo kontaktów, lubiana i ceniona.
Odpowiedz
#3

A nie jest to bardziej Królowa Buław ? 

[Obrazek: HkDfV4D.jpg]

Myślę, że w talii Crowley'a te cechy bardziej pasują do Królowej Buław, Księżniczka jest raczej młoda, pionierska, nieco lekkomyślna, odważna- symbolizuje znak Barana... to wszystko co wiem, ale szukam jakiś konkretów, a niestety w Internecie mało tego..
Odpowiedz
#4

U mnie księżniczka to typowy paź- czyli ktoś młody, niedoświadczony.
studencik, ale też osoba która jest moim rówieśnikiem.

Ale... ja się posługuję talią Lo scarabeo- tarot
Odpowiedz
#5

Przecież to nie aż tak istotne jaka talia... Jakieś tam znaczenie podstawowe zawsze jest...
W konkretnej można się tylko jakichś dodatkowych szczegółów dopatrywać.
Księżniczka u Crowleya jest odpowiednikiem Pazia lub Giermka w innych taliach. Czyli osoba młoda, jak dla mnie trochę narwana - wszak to ogień.Ta Crowleyowa zwłaszcza widać jak pędzi... Pewna siebie, odważna, zaradna, kreatywna, energiczna.
Jako sytuacja może przedstawiać informację, plany wakacyjne, nowe przedsięwzięcie, ofertę pracy, wiadomość, często od osoby mieszkającej zagranicą.
Odpowiedz
#6

W moim przypadku Giermek/Księżniczka Buław jeszcze chyba ani razu nie określiła mi osoby pracującej zawodowo (chociaż inne giermki i owszem). W tej karcie pokazywały mi się małe dzieci, zwłaszcza w okresie 3-13 lat. Pokazał też dziecko, które dopiero pojawi się w rodzinie (to był rozkład roczny, z talii Shadowscapes, na której Giermek Buław również przedstawiony jest jako kobieta, i nowy dzidziuś jest dziewczynką). Pokazuje mi również aspekty aktywności, energii, pogody ducha, optymizmu, zadziorności, odwagi - takiej młodej, żywiołowej energii, w różnych sytuacjach. Oczywiście Giermek Buław [Księżniczka] może przedstawiać człowieka dorosłego, ale - w moim odczuciu - świadczy to o dużej witalności i poniekąd o młodzieńczości płynącej z wnętrza (chyba, że chodzi o jakiś jeszcze inny aspekt).

Jeśli miałby określać charakter pracy zawodowej, to w moim odczuciu należałoby szukać odniesienia w hasłach związanych z aktywnością dziecka, z perspektywą dziecka: czyli praca, która jednocześnie może być zabawą, daje radość, zmusza do aktywności, wymaga ruchu, pochłania nas w zupełności. Raczej praca na jakieś luźne umowy lub bez umowy, a do tego skoro giermek - to my musimy słuchać starszych, wykonywać ich polecenia, chociaż Buławy mogą sugerować pewną twórczość w wykonywanej pracy, niekoniecznie trzeba ściśle kierować się jakimiś ustalonymi wytycznymi. Więc praca, w której jest też i luz... Pośpiech, praca własnymi mięśniami, aktywna fizycznie, chociaż to nie my odpowiadamy za całokształt tworzonego dzieła... Improwizacja, działanie bez planu...

Nie wiem, czy to ten konkret, o jaki Ci chodzi Myśli To takie moje luźne przemyślenia... Nie daj się jednak złapać w pułapkę postrzegania kart tylko przez określone pryzmaty - w końcu to tylko energie, czasem i lekarz (zwykle reprezentowany Królem/Królową Mieczy;Kapłanem)może mieć w sobie wigor i entuzjazm nastolatka Oczko I pokazać się w karcie, jakiej zupełnie byśmy się nie spodziewali.
Odpowiedz
#7

Mi zawsze wskazuje moje pozytywne działania np. załatwienie jakiejś sprawy urzędowej czy innej... generalnie karta na TAK.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości