Warsztat 275 - Urodziny bliskiej osoby [rozwiązane]
#1

Ponieważ są przejawy zainteresowania nowym warsztatem, wstawiam kolejne ćwiczenie   Uśmiech 
Sądzę, że nie okaże się zbyt trudne.

Wkrótce (21. 02) bliska mi osoba obchodzi urodziny. Pytania:

1. Kim jest ten człowiek? (Spróbujcie określić płeć, wiek oraz to, kim jest dla mnie)
2. Jaki mam prezent urodzinowy dla tej osoby?

Zachęcam Was do udziału w zabawie. 
Rozwiązanie podam 21 lutego  Uśmiech
Odpowiedz
#2

1. Królowa pucharów(odwrócna), mimo że wyczuwam tutaj delikatną nić zależności, ze środkiem ciężkości wychylonym w stronę pytającej(3 buławy), to nie jest raczej nikt z rodziny, może za to być to ktoś powiązany zawodowo, a prywatnie osoba zaufana(odwrócone 7 mieczy) - przyjaciółka, totumfacka. Wiek podobny do osoby pytającej - może nieco starszy.

2. Odwrócne 4 puchary - jest to coś w czym dana osoba się lubuje, myślałem o czymś co kolekcjonuje - może filiżanki... W końcu to dwór pucharów Uśmiech  Mam jednak wrażenie, że jest to coś zużywalnego(odwrócone 5 pucharów), a charakter precyzuje 5 mieczy - to jest coś co wiąże się z ludźmi, wyjście, jakaś aktywność... Mam wrażenie że chodzi o jakiegoś rodzaju widowisko. To mogą być w tym przypadku bilety na jakieś widowisko, albo po prostu organizujesz jej imprezę niespodziankę.
Odpowiedz
#3

Bardzo Ci dziękuję za udział  Kwiatek .  Przy okazji.... dawno już nie słyszałam słowa "totumfacka" - miło widzieć, że ktoś jeszcze ma je w swoim "czynnym" słowniku Uśmiech
Zapraszam kolejne osoby  Uśmiech
Odpowiedz
#4

Nieśmiało przypominam o warsztacie.... "Czynny" do 21.02. Zachęcam Was do wzięcia udziału. Intuicję warto ćwiczyć.
Odpowiedz
#5

A teraz moja kolej Uśmiech
1. Kim jest ten człowiek? (Spróbujcie określić płeć, wiek oraz to, kim jest dla mnie)
Moc, 7 buław, 8 Mieczy
Kobieta w średnim wieku, władcza, dominująca, w ciągłym ruchu, raczej znajoma, koleżanka, powierzycielka sekretów, osoba zaufana

2. Jaki mam prezent urodzinowy dla tej osoby?
4 Miecze, 10 Buław, Mag
Może książka zapakowana w ozdobny papier? Do tego naszyjnik lub inna błyskotka Uśmiech
Odpowiedz
#6

1. król denarów 3 buławy 10 buław
2. cesarzowa 7 mieczy
Dojrzały mężczyzna, aktywny, nie unika działania, pokonuje trudności i wydaje się wymagający.
Może to Twój tata albo dziadek.

Prezent 
może jakiś zabieg upiększający, wizyta u barbera, tatuaż
może coś relaksującego, obdarowany porzuca obowiązki i oddaje się przyjemności - dobra książka
Odpowiedz
#7

Anussshko, Samante - dzięki za udział w warsztacie  Kwiatek

Zapraszam kolejne osoby.
Odpowiedz
#8

(12-02-2023, 01:00)Kama napisał(a):  Ponieważ są przejawy zainteresowania nowym warsztatem, wstawiam kolejne ćwiczenie   Uśmiech 
Sądzę, że nie okaże się zbyt trudne.

Wkrótce (21. 02) bliska mi osoba obchodzi urodziny. Pytania:

1. Kim jest ten człowiek? (Spróbujcie określić płeć, wiek oraz to, kim jest dla mnie)
2. Jaki mam prezent urodzinowy dla tej osoby?

Zachęcam Was do udziału w zabawie. 
Rozwiązanie podam 21 lutego  Uśmiech



1. Kim jest ta osoba? 9 pucharów p.o.

To mężczyzna, samotny, ale bliski Ci. Może kolega z pracy, który w sumie jest dość specyficzny, taki trochę dziwak, ale przystojny Uśmiech. Jest specyficzny, jednak też wrażliwy, a gdy się nakręci to może być ciekawym towarzyszem rozmów w grupie. Taki typ nauczyciela, naukowca, zatroskanego o ziemię, przyrodę, może interesować się religią, historią - tak jakoś nauczyciel mi pasuje do tego. Trochę staroświecki, niereformowalny, ma momentami staroświeckie poglądy. Albo sprawia takie wrażenie. 
Nie ma żony, bliskich, raczej osoby z pracy chcą mu zrobić przyjemność i jakoś te urodziny uczcić. 
Wiek? Ok. 40-ki, może więcej. Brunet, szczupły, wysoki, dość przystojny, nawet seksowny Oczko Ładnie zbudowany, ale może mieć problemy natury finansowej, bo np. nie oszczędza. Ma ładny uśmiech, ale ubierać mógłby się seksowniej Rotfl  Uśmiech

2. Jaki masz prezent dla Niego? 5 pucharów p.o., 4 puchary p.o.

Nic drogiego, raczej o wartości symbolicznej. Kubki, szklanki, jakiś kubek z nadrukiem, logo, zdjęciem, fajnym napisem dla tej osoby. To coś, z czego można pić. Jest to dość kruche, niekoniecznie szklane ale na kubek pasuje, albo kieliszki itp. Uśmiech
Odpowiedz
#9

Seleno, dziękuję  Ci za udział w warsztacie. Kwiatek  Świetnie, że wróciłaś na forum i znów z nami ćwiczysz  Hura
Odpowiedz
#10

Kamo jestem cały czas, a przynajmniej staram się zaglądać. Nie zawsze odpisuję, choć staram się, gdy nazbiera się tego w moim gabinecie. Pochłaniają mnie studia pedagogiczne, ale też dają frajdę, tylko czas za mało zawsze...

Trzymam kciuki za wszystkich uczestników warsztatu i czekam niecierpliwie na wyniki Uśmiech
Odpowiedz
#11

Witam,je też spróbuję. 
1. Kim jest ten człowiek? (Spróbujcie określić płeć, wiek oraz to, kim jest dla mnie)
Płeć: Umiarkowanie XIV - u mnie na karcie jest kobieta, ale Umiarkowanie to też zmiana / transformacja, więc może po jakichś operacjach plastycznych, a skoro pytałam o płeć, to może po zmianie płci (zaszalałam) lub mężczyzna, który "robi się" na kobietę.
Wiek: Kochankowie VI - równolatka Kamy
Kim jest dla Kamy: 10 mieczy - kimś, z przeszłości, kto dla Kamy był "rozdziałem zamkniętym, umarłym", a teraz, po tej transformacji jest kimś "nowym", odmienionym i jak sama pisze ważnym. Raczej nikt z rodziny.

2. Jaki mam prezent urodzinowy dla tej osoby?
9 pałek + Kapłanka II + 2 mieczy + z przełożenia 6 pałek:
Albo książka dotycząca jakiegoś rękodzieła, np. robienie na drutach, szydełku, wyplatanie itp., albo własnoręcznie zrobione rękodzieło, stawiałabym na pasek lub coś na głowę, coś w czym można się pokazać publicznie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#12

Dziękuję serdecznie za udział w ćwiczeniu  Kwiatek

Do podania rozwiązania zostały 2 dni. Może ktoś jeszcze spróbuje?
Odpowiedz
#13

Słowo się rzekło, dzisiaj 21 lutego, zatem pora podać rozwiązanie.

Osoba, o którą pytałam, to moja cioteczna siostra, a zarazem najbliższa przyjaciółka. Nie pracujemy razem, chociaż wykonujemy ten sam zawódUśmiech
Jest kobietą ok. 40-ki, kilka lat młodszą ode mnie.

Prezent to wspólne wyjście do teatru w najbliższy weekend - bilet. Może puchary wychodziły Wam dlatego, że na pewno dołączę też butelkę którejś ze swoich nalewek lub limoncello własnej roboty, bo wszyscy znajomi zawsze się cieszą z tych moich wyrobów alkoholowychOczko

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w warsztacie. Świetnie, że znowu mamy grupę do ćwiczeń - to bardzo motywujące. Kwiatek
Anussshka trafnie wskazała, że chodzi o kobietę w średnim wieku, której ufam, ale najwięcej "trafień" miał Abaris, bo nie tylko prawidłowo określił płeć osoby, o którą pytałam oraz dużą zażyłość i zaufanie między nami, ale też wprost idealnie wskazał prezent - rzeczywiście kupiłam bilety na widowisko, w tym wypadku spektakl teatralny, a tę dziedzinę sztuki obie bardzo lubimy (o czym Abaris także wspomniał) .   
Zaskakujące jest i to, że Abaris wyciągnął Królową Pucharów - moją kochaną jubilatkę zawsze widzę w tej karcie...  Uśmiech

A zatem zwyciężył ABARIS  Oklaski  i to on może zaproponować nam kolejny warsztat.   Uśmiech
Odpowiedz
#14

Gratulacje! Uśmiech Uśmiech
Świetna robota!

I czekamy na nowy warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#15

Oczywiście gratuluję ABARIS! Uśmiech

Hmm... jak tak teraz popatrzę na tego Maga - to faktycznie jest w centrum uwagi a więc widowisko/show Uśmiech
Znowu wychodzi moja ignorancja "intuicji" i szukanie przedmiotów na Kartach Paluszkiem 
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz
#16

Czy tę odpowiedź można było wyczytać z wyciągniętych przeze mnie kart? Czy wyszły zupełnie od czapy?
1. król denarów 3 buławy 10 buław
2. cesarzowa 7 mieczy
Odpowiedz
#17

Faktycznie, te karty nie naprowadzały na właściwe rozwiązanie zagadki... Ale nie przejmuj się, warsztaty są specyficzną formułą, mnie też nie zawsze to ćwiczenie wychodzi. Ważne, by próbować, nie poddawać się. To zabawa, przy której zawsze można się czegoś nauczyć.  Uśmiech Tak
Odpowiedz
#18

Dzięki za odpowiedź Uśmiech 
Będę próbowała dalej Uśmiech 
Tylko tak się zaczęłam zastanawiać, czy w ogóle sobie karty wyciągać...  Bezradny
Odpowiedz
#19

Wyciągaj. Karty które wyciągasz dla siebie,  to coś zupełnie innego niż odpowiedzi na pytania, które padają w warsztatach różnych, nieznanych Ci osób (a ćwiczenie to nie ma charakteru wróżby).
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości