Prześladująca karta - Wisielec
#1

Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Mam problem taki, że o co nie zapytam to pojawia się karta Wisielca (nigdy wcześniej tak nie było)

Przed pandemią w marcu 2020 prześladowała mnie non stop karta Diabła..miałam strasznego pecha, wszystkie moje plany zostały zahamowane szczególnie w czasie pandemii...

Teraz mamy 2023 i prześladuje mnie karta Wisielca.
Czy ktoś pomoże mi zrozumieć co to oznacza, czytałam opisy i nie wiem..
Rozumiem, że czekają mnie opóźnienia itp. ale może to jakiś znak/rada?
Co myślicie?

Marta  Kotek Kotek
Odpowiedz
#2

Wisielec.... mnie też kiedyś (ok. 2 lata temu) prześladował, w dodatku wciąż się odwracał. Wtedy ewidentnie pokazywał mi konkretną osobę - bliskiego mi człowieka z pewnymi zaburzeniami emocjonalnymi.

Na pewno takie powtarzające się karty mają głębsze znaczenie i warto obserwować, jak się urzeczywistni to, co pokazują.

Może Cię ostrzegać przed jakimś przestojem w pracy, okresem stagnacji, który trzeba będzie przeczekać, ale może też pokazywać, żebyś w jakimś obszarze życia wyhamowała i świadomie spojrzała na wszystko z innej perspektywy.
Koniecznie daj nam znać, co Ci pokazał - warto się wymieniać takimi doświadczeniami.
Odpowiedz
#3

Bereszit(בראשית) - "Na początku(...)" tak zaczyna się Biblia. A właściwie Tora.
Pierwsza litera Bet, ma wartość 2(każda litera hebrajska ma wartość liczbową).
Stąd niektórzy kabaliści zwykli powiadać, że Świat jest na dwójce zbudowany.
Przeciwieństwa, polarności, awers/ rewers itd.

I teraz pytanie dlaczego Wisielec na karcie XII, zwisa do góry nogami?
Ponieważ chce on zobaczyć obie te strony.

Prawdopodobnie jest w Twoim otoczeniu coś co powinnaś dostrzec, ale z jakichś powodów nie możesz, czy też nie chcesz. Wisielec najczęściej podpowiada zmianę optyki, bo samo rozwiązanie może kryć się zalotnie tuż za Twoim ramieniem. Ale może być też tak, że coś, leży tak blisko Ciebie, że nie jesteś w stanie tego dostrzec, bądź ukrywa to ktoś, co do kogo nie żywisz najmniejszych podejrzeń.

Skoro karty same Ci nasuwają ten temat, nie jest jeszcze za późno, o ile nawet nie na zapobieżenie biegowi wypadków, to być może chociaż na minimalizację strat w Twoim otoczeniu.

Ale nie bądźmy złej myśli, w końcu nie napisałaś o co pytasz tarota, co zaprząta Twoje myśli, ani w jakich konfiguracjach czy pozycjach Wisielec występuje. A być może jest to szansa której nie dostrzegasz?

Możesz zapytać karty:
1. Co to jest?
2. Dlaczego tego nie widzę?
3. Jak to dostrzec/odnaleźć?
4. Jak mogę wobec tego zadziałać?
Odpowiedz
#4

Hej Kotek

Dziękuję ogromnie za odpowiedzi.
Ja osobiście się przestraszyłam tej karty, że moje plany utkną w miejscu i nic się nie zmieni, ale po Waszych odpowiedziach naprawdę zaczęłam się nad tym zastanawiać i faktycznie ma to sens:

 Kama tak jak napisałaś, że może to znak, że powinnam się zatrzymać i nad czymś zastanowić. Moja mama jest po operacji, mój partner ma problemy zdrowotne, a ja się skupiam tylko na pracy... i takie też pytania były z mojej strony o pracę... Przemyślałam to i faktycznie czuję, że powinnam skupić się bardziej na swojej rodzinie i bliskich...bo potrzebują pomocy itp.

 Abaris Karta pokazuje się różnie, ale częściej niestety w pozycji prostej...dziękuję za pomoc, faktycznie skupiam się ostatnio na sobie za bardzo i powinnam zwrócić uwagę na inne rzeczy w swoim życiu.
Wykorzystam podany przez Ciebie rozkład. 

Dzięki Wam bardzo!  Kotek Kwiatek
Odpowiedz
#5

Wiesz, to akurat zdecydowanie lepiej, że Wisielec pokazuje Ci się w pozycji prostej. Odwrócony ma więcej "trudnych" odczytań.
 Nie obawiaj się tej karty. Może być zresztą tak, że przestanie Ci się pokazywać, bo pewne wnioski już wyciągnęłaś, przedstawiłaś nam je w ostatnim poście. Jeżeli o to właśnie chodziło, Wisielec przestanie Cię męczyć, bo... wykonał zadanie  Oczko .... W moich doświadczeniach z kartami tak najczęściej się to odbywa - karta mnie męczy, dopóki nie zrozumiem, co chce mi pokazać. Potem... "odpuszcza" Oczko
Odpowiedz
#6

Jeśli masz jakieś plany na przyszłość to po prostu może być znak, aby dokładniej je przemyśleć, bo wszystko może stanąć w miejscu. Może Cię czekać okres spowolnienia w życiu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości