Rozkład na Twoją nową talię
#23

Talia, ktora teraz posiadam, to "Cachet", ale zamowilam juz nowa - kobieca, prosta i chyba ladna - Lo Scarabeo - - The Pictoral Key Tarot (Malowniczy Tarot Kluczy). Bez napisow w zadnym jezyku, ale obrazki tak wymowne, ze nie bedzie watpliwosci. Mysle, ze dla poczatkujacej to dobry wybor. Jak przyjdzie przesylka i zrobie pierwszy rozklad na wspolprace, to zamieszcze Uśmiech
Odpowiedz
#24

Mam tu powoli wrazenie, ze gadam sama do siebieOczko

Jesli mowa o nowej Talii, to powiedzcie jak "pozbywacie" sie starej? Moja pierwsza (ale niespecjalna) cala wczoraj zamoczylam niechcacy slodkim napojem i choc juz czekam na nowa talie, to jednak glupio wyrzucic zwyczajnie do smieci, wiec powiedzialam do niej w myslach, ze sie musimy pozegnac, ale bylo calkiem ok i tak dalej i pomyslalam, ze nie wyrzuce jej do kontenera z ogolnymi odpadkami, tylko do oddzielnego na sam papier/makulature, w koncu to bardziej godne.... Zeby sie przekonac, ze nie robie jej "krzywdy" wzielam karty do reki i jeszcze raz przejrzalam - obrazki byly dla mnie juz jak pierwszego dnia naszej "wspolpracy" - poprostu karty, juz bez mojej energii.

Jak Wy rozstajecie sie z Waszymi starymi/niepotrzebnymi lub niechcianymi taliami do Tarota, jesli sie rozstajecie?
Odpowiedz
#25

Nowa talie juz mam. Zastosowalam rozklad Loreley, a oto, co wyszlo:

(z przyzwyczajenia przelozylam, karty z przelozenia: 2 Bulaw, Papiez, 10 Pucharow - suma znowu Papiez)

1 - charakterystyka tej talii: Cesarz
2 - mocne strony tej talii: 2 Bulaw
3 - ograniczenia talii: 5 Pucharow
4 - czego się nauczę pracując z tą talią: 2 Mieczy
5 - jak będę się uczyć: As Bulaw
6 - wynik współpracy: Krol Bulaw
Odpowiedz
#26

Zibie,można by rzec,że jesteś doskonałą skarbnicą wiedzy odnośnie tarota Oklaski wypróbowałam Twój rozkład z 3 kart na pracę z daną talią tarota, dla mnie rewelacja Ok

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#27

Mamutka napisał(a):To co zrobic, najpierw karty pod poduszke, a potem pierwszy rozklad, czy odwrotnie? Bardziej frywolnie: najpierw do lozka, czy na poczatek jednak 3 pytaniaOczko
Na pierwszej randce zaraz do łóżka?!!! Rotfl
Odpowiedz
#28

to juz nawet pomarzyc nie mozna Rotfl

czyli jednak najpierw 3 pytania.... no trudnoOczko
Odpowiedz
#29

Na swojej talii (czarno-białe karty A.Jaśniak) wypróbowałam rozkład na 6 kart. Dopiero zaczynam przygodę z tarotem i nie jestem do końca pewna czy dobrze to interpretuję.

Wyszło mi tak:

1 - charakterystyka tej talii: VII Denarów
2 - mocne strony tej talii: Głupiec
3 - ograniczenia talii: Mag
4 - czego się nauczę pracując z tą talią: Siła
5 - jak będę się uczyć: Królowa Mieczy
6 - wynik współpracy: X Pałek

I tu pytanie do bardziej doświadczonych. Jak wy to widzicie?
Odpowiedz
#30

a jak Ty czujesz te karty? Twoja interpretacja jest również ważna Kwiatek Buźki by nie powiedzieć najważniejsza Kwiatek
Odpowiedz
#31

VII Denarów mówi mi, że powinnam być cierpliwa w obcowaniu z tą talią bo jest zupełnie nowa i musimy się dopiero poznać.
Co do Mocnych stron, trochę zdziwiłam się widząc Głupca w tej pozycji. To moje pierwsze karty w ogóle, dopiero zaczynam przygodę z tarotem. Może chodzi o to, że są idealne w tym przypadku bo mają do zaoferowania nowe, świeże perspektywy. Co do ograniczeń talii Mag może sugerować problemy z podjęciem decyzji.
Siła sugeruje, że dzięki pomocy kart nauczę się przezwyciężać słabości.
Królowa mieczy daje do zrozumienia sumienność i pilność nauki.
Największy problem mam jednak z interpretacją X Pałek. Czyżby talia starała się mi dać do zrozumienia, że przez zainteresowanie tarotem biorę na siebie zbyt wiele?
Odpowiedz
#32

A może, że lepiej zacząć od łatwiejszej, klasycznego Rider Waite'a? Bo kolor też nadaje znaczenie.

Ja bym czytała, że to jest ciekawa talia, wymagająca wiele pracy, Głupiec jako mocna strona wskazuje niczym nieskażoną możliwość interpretacji "po swojemu" i początek podróży (zatem niby dobrze dobrana talia), ograniczeniem jest Mag zatem chyba ten nadmiar możliwości interpretacji może prowadzić na manowce. Nauczysz się na pewno opanowania, uczyć się będziesz bardzo pamięciowo, intelektualnie (? jakoś brak mi tu dania szansy na uczucia i przeczucia). 10 pałek jako obciążające doświadczenie, może być za trudna jak na początek.
Odpowiedz
#33

Przed wyborem talii przejrzałam wiele wzorów, poczytałam o różnych pozycjach. Nie wiem czemu, ale to właśnie te czarno-białe karty do mnie przemówiły. Planuje w przyszłości zakup kolorowych,ale póki co czuje się z tymi kartami dobrze
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości