7 kielichów
#1

Karta Tarota 7 kielichów (pucharów)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Prosta -
Ta karta pokazuje chaos. Jest tyle drog do wybrania, niektore z nich to martwy koniec.Tyle mozliwosci. Byc moze byloby lepiej troszke sie teraz im przyjrzec przez jakis czas, zamiast podejmowac bledna, wiazaca decyzje. Jesli pieniadze stanowia szkopul w romansie...problem wkrotce sie rozwiaze.

Odwrocona -
Zamet i niezdecydowanie wkrotce sie samo rozwieje.

Sasha Fenton " Fortune Telling by Tarot Cards"
Odpowiedz
#3

7 Pucharów
=========================

-7 Pucharów
- karta mówiąca o bujaniu w obłokach
--------------------------------------------------------------
"...7 Pucharów to karta "magicznego myślenia" dla mnie takie ...a ja leżę pod gruszą na dowolnie wybranym boku , jeśli mówi o uczuciach czyichś do nas to bardziej marzenia , i wizjonerstwo niż realne działanie , przy sprawach zawodowych wskazanie na niezdecydowanie , lub próba wybranie opcji w tzw." mniejsze zło " ...a w sumie takie co by było gdyby było ... "

Źródło: P. Danusia Tarocistka
-----------------------------------

7 Pucharów w rozkładach
===================================

Z przełożenia
- 7 Pucharów – ( z przełożenia na teraźniejszości )
- marzy , pragnie ale z drugiej strony realnie, fizycznie, niewiele czyni.
------------------------------------------------------------
W domach
============================

7 Pucharów ( w domu pieniędzy)
- jeśli osoba potrafi stworzyć system marzeń to materia będzie lokowała się w spełnianiu tych marzeń.

Partnerski
============================

7 Pucharów ( osoba z tej wychodzi)
- osoba jakby trochę liczyła na cud ( np. wyjście z kłopotów finansowych)
- człowiek w 7 Pucharach szuka gwiazd na niebie a nie pracy realnej.
----------------------------------------------------
7 Pucharów (w głowie) przy 8 Miecze ( to co osoba wnosi)
-brak konkretnego planu na dalszy rozwój związku.
-------------------------------------------------

Inne
==========================
7 Pucharów przy Mag i 8 Buław ( świat zewnętrzny)
- czyli kto nam wchodzi do układu? – przede wszystkim ktoś kto nie jest do końca zdecydowany w związku z czym ma pewne wyobrażenia o tym co chciałby kupić np. a jego wyobrażenia będą powodowały, że się zapali. Czyli jeżeli
7 Pucharów jest fajnie obłożone dookoła, wysublimuje się Mag, który idzie przez 8 Buław – czyli transakcja się dokona.
================================================
Odpowiedz
#4

Czy zarys czaszki na jednym z kielichów jest przypadkowy?
Odpowiedz
#5

Sama czaszka daje skojarzenie ze śmiercią ciała, a jednocześnie są to jedne z najtrwalszych kości. Wieniec laurowy wynurzający się z pucharu daje wrażenie, jakby wieńczył w dalszym ciągu czaszkę. Wiecznie zielone liście wawrzynu są symbolem nieśmiertelności i wiecznej pamięci o sławie i chwale jakiegoś człowieka, w tym przypadku już nieżyjącego. Jeśli przyjąć, że 7 Kielichów to marzenia, fantazje, sny i najgłębsze, najskrytsze pragnienia - to daje nam marzenia o nieśmiertelnej pamięci o nas wśród następnych pokoleń. Gosiu, a co Ty myślisz o tym zarysie czaszki na kielichu?
Odpowiedz
#6

Gośka napisał(a):Czy zarys czaszki na jednym z kielichów jest przypadkowy?

Wiesz Goniu dopiero teraz zobaczyłam zaryz tej czaszki .Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi.Skojarzyłam to z Hamletowskim "Być albo nie być o to jest pytanie" Lol Lol Przecież ta karta często mówi nam , że życie stawia nas przed trudnymi wyborami ,które wymagają podjęcia odpowiednich decyzji. Rotfl
Odpowiedz
#7

Zagadka napisał(a):Sama czaszka daje skojarzenie ze śmiercią ciała, a jednocześnie są to jedne z najtrwalszych kości. Wieniec laurowy wynurzający się z pucharu daje wrażenie, jakby wieńczył w dalszym ciągu czaszkę. Wiecznie zielone liście wawrzynu są symbolem nieśmiertelności i wiecznej pamięci o sławie i chwale jakiegoś człowieka, w tym przypadku już nieżyjącego. Jeśli przyjąć, że 7 Kielichów to marzenia, fantazje, sny i najgłębsze, najskrytsze pragnienia - to daje nam marzenia o nieśmiertelnej pamięci o nas wśród następnych pokoleń. Gosiu, a co Ty myślisz o tym zarysie czaszki na kielichu?

Cześć Zagadko nie widziałam,ze napisałaś LolDzięki za wyjaśnienie. Nie jestem Gonia,ale dałam też swoje małe przemyślenie. Lol Lol
Odpowiedz
#8

Dzięki dziewczęta Rotfl , myślę, że macie rację w tym, co napisałyście. Czaszka to także symbol nicości życia, na jej widok od razu nasuwa się hasło "memento mori", co podkreśla nietrwałość, jaką symbolizuje ta karta.
Odpowiedz
#9

Gośka napisał(a):Czy zarys czaszki na jednym z kielichów jest przypadkowy?
Wyglada na to, że nie jest przypadkowy, a na innych kartach jest wyraźniej zaznaczony, albo wcale.

[Obrazek: Radiant_-_Kelche_07.jpg]

Też dopiero teraz bardzo dokładnie przyjrzałem sie tej karcie i mam takie pytanie.
Czy nad czaszką liczba 7 jest przypadkowa :roll:

[Obrazek: Waite_-_Kelche_07.jpg]
Odpowiedz
#10

A co oznaczają pozostałe zawartości kielichów?

Zamek - to władza?
klejnoty - to bogactwo?
wąż - to inteligencja?
smok? - siła?
głowa - to uroda?
kobieta- święta? miłość?
Brakuje mi tu miłości, jedno z większych marzeń to kochać i być kochanym.
Odpowiedz
#11

Klejnoty to bogactwo
zamek - władza
wieniec laurowy - sława
smok - siła
twarz - uroda, sfera duchowa
żmija - seks
a kielich środkowy to doznania duchowe.
Odpowiedz
#12

To także mogą być różne fantazje ludzika. Np. wyobraża sobie siebie w roli króla (zamek), bogacza (klejnoty), bohatera (smok), zwycięzcy (wieniec), lekarza (żmija), aktora (twarz czy maska), osoby oświeconej, uduchowionej ( coś z prześcieradłem na głowie Uśmiech ).
Odpowiedz
#13

Gośka napisał(a):osoby oświeconej, uduchowionej ( coś z prześcieradłem na głowie Uśmiech ).
Lol Lol Lol

A może ta osoba pragnie być niewidzialna, jak byłam dzieckiem, to tez tak chciałam. Rotfl
Odpowiedz
#14

Może tak być Amoniaczku Rotfl .
Odpowiedz
#15

[Obrazek: 360_-_Waite_-_Kelche_07.jpg]

W talii Rider-Waite'a, postać z 7 Kielichów ukazana została w zupełnej czerni i nie jest to tylko kwestia ubrania.
Wygląda, jakby stała w cieniu. Co może oznaczać ta czerń w kontekście całej karty?
Odpowiedz
#16

Jakie macie doswiadczenia z ta karta? Czy ona materializuje marzenia czy tez pozostawia je w sferze naszych zyczen? Jesli wychodzi na koncu rozkladu a sasiaduje z nia karta Brama 6 Mieczy tzn ze nasze marzenie zostanie spelnione i staniemy przed wieloma opcjami do wyboru ale czy nie beda one iluzoryczne? Czy majac nadzieje na trwalosc jakiegos ukladu ten uklad okaze sie iluzoryczny?
Odpowiedz
#17

Według moich doświadczeń ta karta pokazuje mgliste plany i zerową aktywność w kierunku ich realizacji. Ale nie jest kartą blokującą. Wskazuje, że należy podjąć konkretne starania, bo samo z nieba nie spadnie.

No a kiedy już podejmiemy się tej realizacji może okazać się, że obraliśmy sobie cel zbyt trudny (przerasta nasze siły i możliwości lub wymaga zaangażowania znacznie większego niż szacowaliśmy) albo jest on nam do niczego nie potrzebny.
Odpowiedz
#18

dla mnie 7 pucharów wyperswadowała kupno mieszkania o którym marzyłam, z tego względu że miała to być licytacja komornicza, ale kiedy zaczęłam dowiadywać sę więcej na ten temat okazało się że jest to mieszkanie z lokatorami. i w konsekwencji okazało by się że jestem na papierze właścicielem,ale kto inny rządził by się na terenie który należy do mnie.
to była karta dnia i takie czerwone światełko mi się zapaliło właśnie w tym dniu.
czy myślicie że dobrze zinterpretowalam tę kartę, uczę sie dopiero.ale tak jakos intuicja podpowiedziała mi aby się więcej popytać o tym mieszkaniu.
Odpowiedz
#19

Ta karta mowi o niebujaniu w oblokach, a wsluchaniu sie i isc za instynktem

wiec zrobilas super Uśmiech
Odpowiedz
#20

dla mnie to karta trudnych wyborów ( zdecydować się na jeden kielich )

ale też karta bujania w obłokach - zejdź na ziemię ... albo bujaj się ale nie miej do nikogo pretensji za rezultaty

Kotek
Odpowiedz
#21

mi ta karta ostatnio w kwestii zdrowotnej pokazała kiepskie samopoczucie, ogólne osłabienie i też większe problemy z gardłem.
Odpowiedz
#22

W pytaniach o finanse:

Pozycja prosta:
świadome dążenie do celu, poszukiwanie wiedzy potzrebne do rozwoju zawodowego, zdobywanie doświadczeń poprzez praktykę, harmonia między pracą a życiem osobistym, materialnym i duchowym.

Pozycja odwrócona:
fantazje, iluzje, życie w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości, snucie nierealnych planów, niemożność dokonania prawidłowych wyborów, trudności z podjęciem decyzji, bezrobocie, problemy w pracy przez alkohol.

Źródło: Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości