Ten jedyny... - jakie karty go pokazują?
#1

Witam Was serdecznie

Zastanawia mnie to, która z kart w tarocie przedstawia tego jedynego mężczyznę. Kiedyś znajoma mi mówiła, że karta rydwan na pewno mówi o tym. Jak to jest z określeniem tej drugiej połówki jabłka?

Dziękuję Wam za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#2

ja tego nigdy nie widzę...
Odpowiedz
#3

Nie ma czegoś takiego jak druga połówka jabłka. Gdyby tak było, wszyscy samotni byliby niekompletni. Kiedy przekroić jabłko - ciemnieje, robi się brązowe i z biegiem czasu psuje się lub schnie.
Dlatego każdy z nas jest całością i tylko z drugą całością zdrowy związek stworzyć może.
Co zaś do tych zdrowych związków - wskazują nań czasami karty dworskie jednego koloru, np. kobieta reprezentowana jest przez Królową buław, a mężczyzna przez Króla. Nie jest to jednak regułą, gdyż pomieszanie żywiołów też może przynosić dobrą kombinację.
Karty kielichów związane są z uczuciami i na ich dobry rozkwit, tudzież spełnienie wskazywać mogą - 2,3, 7, 9 i 10 kielichów.
4 buławy mogą czasem oznaczać wspólne zamieszkanie, 6 buław - pójście do przodu, zwycięstwo miłości.
9 i 10 denarów może ukazywać dobry czas dla związku na tle uczuciowym i materialnym.
Z Wielkich Arkan - Kochankowie, choć nie zawsze, czasem Rydwan, Gwiazda czy Świat.
Tak naprawdę jednak wszystko zależy od całego rozkładu i otoczenia kart sąsiadujących.
Odpowiedz
#4

trudno jest wskazac "tego jedynego" i jesli nawet by taki byl, to raczej nie po jednej karcie
na dobre zwiazki - pary Krol-Krolowa (ale mieczy raczej nie), Cesarzowa-Krol i Krolowa-Cesarz
choc z tymi mieszanymi cesarsko-krolewskimi parami roznie bywa
3, 7 i 9-tki praktycznie nie pokazuja mi spelnionych par, ale to widac sprawa indywidualna
kombinacje 10 monet + 10 pucharow; As pucharow+10 monet, As monet +10 pucharow oraz dwa puchary daja dobra nadzieje na poprawna relacje
rycerz pucharow jako sygnifikator relacji pokazuje juz roziwnieta relacje, taka "pelna geba"
a np. Mag, Cesarz czy Krol kijowpokazuje duze zauroczenie panem, na jego atrakcujnosc - ozcywsicie wszystkoz alezy od rozkladu, bo te karty moga miec tez inny wydzwiek
(np. Cesarz=zajety juz)
Odpowiedz
#5

Kati Jo oczywiście zgadzam się z Tobą, że tak wygląda to z jabłkiem, ale w metaforze związku też czasami jest podobne działanie jak z jabłkiem. Dziewczynki macie rację co do określenia tego pisanego mężczyzny ważny jest rozkład i sąsiadujące karty. Jedna karta nie powie nam za wiele, może nam określić na pytanie tak/nie, ale czasami tak może być że wyjdzie jedna karta na tak że on jest pisany, a w rzeczywistości może się okazać inaczej. Czasami nam się wydaje że to ten, a on może nie czuć że my jesteśmy tą jedyną i w karcie mogą wyjść czasami nasze pragnienia, a nie to co rzeczywiście jest. Dziękuję Wam pięknie za przybliżenie kart, które mogą symbolizować tegoż mężczyznę nam przeznaczonego. Kwiatek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości