Czas w tarocie - Kalendarz Tarofidesa
#23

karmen napisał(a):Ja, też bardzo dziękuje jako Ja osobie początkującej.
źle napisałam
Odpowiedz
#24

Nie przejmuj się Pociesza Ja zrozumiałem co miałaś na myśli Oczko
Odpowiedz
#25

Ja też, ale jako zołza czepliwa jestem Oczko
Odpowiedz
#26

Ja też czasem "czepiam się" niepotrzebnie Figielek
Odpowiedz
#27

Muszę przyznać, Tarofidesie, że bardzo podoba mi się Twój system, jest klarowny i logiczny zarazem, bardzo przystępny, gratuluję Uśmiech Już go sobie przyswoiłam i nawet powoli wypróbowuję. Mam tylko jedną wątpliwość: czy aby korzystać z tego systemu mogę wróżyć jedynie z Małych Arkanów?
Odpowiedz
#28

No nie ma przymusu, żeby nie rozdzielać kart można z całej talii. AW wtedy pomijasz, albo odczytujesz dodatkowe info np. że cos sie wydarzyć wtedy i wtedy lub później (bo wyszedł Eremita), albo szybciej (bo wyszedł Rydwan) itp.
Odpowiedz
#29

Nie, nie, ja właśnie oddzieliłam Małe Arkana, dla mnie to jest o wiele lepsze. Moje wątpliwości wynikają stąd, że słyszałam wielokrotnie, że wróży się albo z całej talii, albo z samych WA... Ale jeśli z samych małych tez można... to się cieszę Oczko
Odpowiedz
#30

Same Arkana Małe są jak zwykła talia do gry.
Jednak generalnie do wróżby nie polecam, w tym systemie chodzi tylko o pytanie "kiedy" zadane poza rozkładem własciwym z całej talii tarota. Niektórzy odczytują od razu z rozkładu, ale generalnie robimy rozkład na miłość, pracę itd, i ja nie lubię odczytywać jednego rozkładu na kilka pytań, wyciągać czas np. z rozkładu partnerskiego. Wolę oddzielnie postawić na pytanie kiedy coś ma się zdarzyć, gdy już karty powiedzą, że coś się wydarzy.

Jednak nie ma tu takich twardych reguł i dość indywidualnie można do tej kwestii podejść.
Odpowiedz
#31

Rozumiem. Myślę więc, że losując kartę z samych AM, karty nie utracą właściwości magicznych Uśmiech
Odpowiedz
#32

Na pewno nie Uśmiech cyganki swietnie wróżą ze zwykłej talii, która jest siostrą AM
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości