Królowa kielichów
#1

Karta Tarota królowa kielichów (pucharów)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Prosta -
Ta kobieta przyniosi milosc i komfort Pytajacemu(cej). Ona jest dobra przyjaciolka Pytajacego(cej)- obu plci- i zrobi wszystko co w jej mocy aby pomoc w kazdej sytuacji. Jakkolwiek ona moze byc nieco zaborcza i nieco materialistka. Matkuje , moze byc domatorka , a zwlaszcza kocha zwierzeta. Jakkolwiek moze rowniez byc troszke rozpieszczona i samolubna.

Odwrocona -
Ta pani moze byc rozczarowana miloscia w niedlugiej przyszlosci lub w istocie nie jest w stanie obdarowac szczerze uczuciami. Mozliwe , ze nie jest szczera, moze byc takze chciwa, materialistka i zazdrosna. Byc moze byla zraniona , wiec hamuje swoje uczucia zeby nie byc ponownie zraniona.

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Odpowiedz
#3

Gdy staję w Q kielichów moge sobie odpuścić załatwianie czegokolwiek w urzedach, dla mnie ta karta oznacza osobę (lub nastawienie w danej chwili), która zupełnie nie ma siły przebicia, trzeba ja raczej opatulic kocykiem i zająć się nią niż wypuszczać w miejską dżunglę

Jestem okazem zdrowia, jestem szczęśliwa, mam satysfakcjonującą dochodową pracę, mam nadmiar pieniędzy własnych, moje dzieci są zdrowe i swietnie się uczą, mają doskonałe perspektywy, jestem w związku, który daje mi satysfakcję, wszyscy moi bliscy są szczęśliwi i pełni zdrowia :mrgreen:
Odpowiedz
#4

co za patafianka, q kieli nie umie kompletnie nic a jeśli nawet to ryczy jak się ukłuje kaktusem :roll:
Odpowiedz
#5

iishka napisał(a):Gdy staję w Q kielichów moge sobie odpuścić załatwianie czegokolwiek w urzedach, dla mnie ta karta oznacza osobę (lub nastawienie w danej chwili), która zupełnie nie ma siły przebicia, trzeba ja raczej opatulic kocykiem i zająć się nią niż wypuszczać w miejską dżunglę
Popieram. Może i by sobie poradziła, ale dużo ją to kosztuje i zawsze będzie to odkładać, licząc na nagły przypływ odwagi. :?
Odpowiedz
#6

Cytat:iishkaGdy staję w Q kielichów moge sobie odpuścić załatwianie czegokolwiek w urzedach, dla mnie ta karta oznacza osobę (lub nastawienie w danej chwili), która zupełnie nie ma siły przebicia, trzeba ja raczej opatulic kocykiem i zająć się nią niż wypuszczać w miejską dżunglę

" tarot.marsylski »
co za patafianka, q kieli nie umie kompletnie nic a jeśli nawet to ryczy jak się ukłuje kaktusem

Nie przesadzajcie...Chyba troche zawezacie sprawe...byc moze jako "karta dnia" Q kielichow nie mobilizuje do dzialania, ale za to ile czulosci...i ciepla...Poza tym , ja na przyklad, wroze sobie czasami,lub przyjaciolce, bez jakiegos okreslonego pytania,po prostu mowie "co chca mi powiedziec karty". Wyrzucam wtedy karty na stol(po 4 karty,albo po 5) rzedami, jeden pod drugim, do momentu gdy pojawi sie Q kielichow, czyli ja(lub dana osoba) i przygladam sie kartom, ktore  Q Kielichow otaczaja. Wtedy ta karta reprezentuje mnie(lub dana osobe), niekoniecznie romazana, rozleniwiona ... Owszem, gdy karta Q kiel stanie w pozycji odwroconej, wiem ,ze karty mi mowia o... np. niezbyt dobrej kondycji psychicznej(np.gdy mam dola) albo zdrowotnej lub, ze nie jestem szczesliwa. Lecz zdecydowanie nie kojarzy mi sie , tak jak wam, z jakas rozlazla baba...
Odpowiedz
#7

Lila rozlazła nie jest, tylko raczej zagubiona i nieśmiała. Wiadomo uczucia, emocje itd. ale jeśli chodzi o załatwianie spraw... nie należy to do jej przyjemności, a nawet wręcz odwrotnie. Oczko
Odpowiedz
#8

Ja nie demonizuję Q puch aleeee... w pytaniach o konkretna sprawę to wiem, ze nie załatwię jej i tyle.
w buławianej powalczę (może nawet z sukcesem)
w denarowej zapłacę ale osiągnę
w mieczowej, ruszę cały mój intelekt by załatwić sprawę Oczko

Jestem okazem zdrowia, jestem szczęśliwa, mam satysfakcjonującą dochodową pracę, mam nadmiar pieniędzy własnych, moje dzieci są zdrowe i swietnie się uczą, mają doskonałe perspektywy, jestem w związku, który daje mi satysfakcję, wszyscy moi bliscy są szczęśliwi i pełni zdrowia :mrgreen:
Odpowiedz
#9

z książki p. Stawińskiej

"czas realizacji prognozy - przełom czerwca i lipca

To przede wszystkim symbol wszelkiego rodzaju niespełnienia, kobieta uczuciowa, z dużą wyobraźnią, utalentowana, ale niepraktyczna. To tzw. kobieta domowa. Marzycielska, intuicyjna, symbolizuje dobrą radę, korzystny mariaż. Dar wróżenia.
W negacji to osoba przewrotna, niegodna zaufania, zmienna, histeryczka. Zagubiona w realiach życia, niezaradna, ograniczona, drobnomieszczanka, brak gustu, skłonność do picia w samotności.
Choroby: kłopoty z systemem trawiennym."
Odpowiedz
#10

dla mnie to kobieta czerpiaca garsciami z zycia
ktora umie docenic to, co zycie przynosi
umie brac i dawac
Odpowiedz
#11

Ona tam u Ridera Waite trzyma urnę. Dla mnie to zawsze była smutna karta, kiedy wróżyłam tą talią.
Odpowiedz
#12

dlatego przekaz karty zalezy w duzej mierze od wrozacego...
Odpowiedz
#13

Kobieta emocjonalna, empatyczna, łatwo ją zranić, boi się odrzucenia. Również osoba nadzielona bogatą wyobraźnią, z dobrą pamięcią i wnikliwością. Nie koniecznie patafianka, jak tu było powiedzianeUśmiech Ta karta w rozkładach może przedstawiać matkę, babcię, nauczycielkę, wychowawczynię.

Minusy: właśnie zbytnia płaczliwość, nadwrażliwość i tendencje do wyolbrzymiania wszystkiego, niekiedy wskazuje na nieco rozwiązły obraz życia, ciągoty do alkoholu, imprezowiczkę.
Odpowiedz
#14

Królowa kielichów pokazuje nam , że zrozumienie emocjonalne , będzie najważniejsze w naszym życiu . To osoba , która jest pełna empatii , wie jak czuja się inni , potrafi udzielić wsparcia i pomocy i bezwarunkowej miłości. Ona moze przedstawiać kogoś kto niespodziewanie pojawi sie w naszym życiu , (kobiete , mężczyzne) po to , by wpłynąć na nasze uczucia , ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu , to ktoś kto nas otworzy na miłość. Rotfl
Odpowiedz
#15

W oznaczeniu klimatu miejsca, może przedstawiać "romantyczny krajobraz", rozmyte barwy, łagodne, ciepłe światło, zachód słońca nad morzem. To co mgliste, zamazane, niedookreślone, stapiające się, łagodne przejścia barw i form. Mnie charakter Królowej Kielichów pasuje do klasycznego akwarelowego pejzażu.
Odpowiedz
#16

Królowa kielichów
Cechy charakteru prezentowane przez królową kielichów:
a) w położeniu prostym: wrażliwość, wyrozumiałość, fantazja, grzeczność, ugodowość, czułość, rozwaga, współczucie, cierpliwość, uczuciowość, szacunek, uważność, kreatywność, łagodność.
b) w położeniu odwróconym: wygodnictwo, łatwowierność, sentymentalizm, nieufność, pamiętliwość, zmienne nastroje, bojaźń, lękliwość, tchórzostwo, nadwrażliwość, chęć użycia, szorstkość.
Królowa kielichów oznacza też poczucie bezpieczeństwa, odczuwanie magiczności świata, doskonałą intuicję, odprężenie po okresie napięcia, zachwyt, ekstazę, głębokie pozytywne przeżycia emocjonalne, łzy szczęścia, zdobycie szacunku i uznania dzięki uczciwości, wyrozumiałość w stosunku do słabości innych, dobre, zgodne małżeństwo, głęboką duchowość, wiarę wypływająca z serca, rozwagę w działaniu, znalezienie dobrego wyjścia z trudnej sytuacji, osobę grzeczną i dobrze wychowaną, pogodę ducha i spokój wewnętrzny, przywiązanie do domu, macierzyństwo.

Rada z jednej karty:

Twoje nadzieje spełnią się. Może nareszcie poczujesz, co oznacza prawdziwa przyjaźń i miłość. Odczujesz dawno zapomniane poczucie bezpieczeństwa. Pomocy może udzielić życzliwa Ci osoba: matka, przyjaciółka, krewna.
Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota

"
Jako karta dnia:

Dzisiaj szczególnie jasno odczuwasz duchowe pragnienia i potrzeby otoczenia. Nie wykluczone, że możesz nawet ucierpieć z powodu cudzych negatywnych emocji. Mimo wszystko wyjdź naprzeciw innym - intuicja ochroni Cię przed poważnymi ranami duchowymi. Bądź szczególnie uważny w stosunku do swoich snów i znaków losu! Możliwe też, że spotkasz dzisiaj subtelną, wrażliwą kobietę i przy jej pomocy będziesz mógł odkryć wiele tajemnic i zagadek swojego życia.

Jako dobra rada: Pozostań wierny swoim uczuciom.

Jako ostrzeżenie: Nie myśl, że masz prawo wybaczać sobie wszelkie kaprysy i nie traktuj swoich życzeń, jakby były realnością.
Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.
Odpowiedz
#17

Królowa Kielichów - Naucz się znosić z godnością wzloty i upadki w miłości;
Bądź mniej dociekliwa w ocenie mężczyzn;
Rozpraszasz się jesteś zmienna w uczuciach gdyż podążasz za mglistymi marzeniami o romantycznych przeżyciach;
Jesteś w potrzebie i lgniesz do mężczyzny;
Kobieta, która musi uporządkować swoje życie, dzięki czemu umocni swój stan emocjonalny;
Miłosna oferta dla kogoś, kogo uwielbiasz;
Mężczyzna opowiadający o tobie niestworzone rzeczy, a jednocześnie podziwiający cię za twój wrodzony instynkt do ludzi i wyczucie w interesach;
Mężczyzna uparcie dążący do bliższego kontaktu z tobą;
Romans, który wprawia cię w trans wyrywa z rzeczywistości;
Kobieta, która na obiekty swojej miłości wybiera mężczyzn całkowicie innych od niej nie tylko pod względem towarzyskim, ale także finansowym;
W waszym związku stajesz się osobą niepewną lub zaczynasz niedowierzać partnerowi bez wyraźnego powodu;
Kobieta wysyłająca ciepło na wszystkich ludzi bez względu na to, jacy są dziwni lub niebezpieczni;
Litujesz się i przebaczasz kochankowi, który cię zdradził;
Pozwalasz mężczyznom, aby urażali twoje uczucia i nadużywali ich;
Jesteś tą „inną kobietą" wybierającą starszego mężczyznę na kochanka.
Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń
Odpowiedz
#18

Królowa kielichów może reprezentować kogoś zarówno kobietę jak i mężczyznę kto pojawił się w naszym życiu aby pomóc nam pozytywnie wpłynąć na nasze uczucia
Odpowiedz
#19

krolowa kielichow - dla mnie to nieszczesliwa mlosc ,ona kocha ,jest w stanie wybaczyc wszystko . I zrobic wszystko dla Niego . natomiast matka zniej bardzo dobra i ciepla . na ogol kobieta przy kosci .
lubi zajmowac sie domem i dziecmi ale gwozdzia juz nie wbije.
Odpowiedz
#20

Pitunia .... może chłop w karcie Królowej Kielichów gwoździa nie wbije ale kobieta ... o cho cho ... nie doceniasz jej
dom, dzieci, gotowanie i przyjecia rodzinne i towarzyskie oraz wbijanie gwoździ, przeciaganie mebli, remonty, malowanie, tapetowanie i naprawianie zlewu i pralki automatycznej ... to mama lew ... wszystko zrobi w domu - dosłownie wszystko Myśli tak mi sie jakoś wydaje bo znam kilka takich Królowych nie mówiąc, że sama nią jestem Krzyk
Odpowiedz
#21

Mężczyzna uparcie dążący do bliższego kontaktu z tobą;
Romans, który wprawia cię w trans wyrywa z rzeczywistosci."

Czy wobec tego w zapytaniu czy pragnie kontaktu z pytajaca, mozna powiedziec, ze tak nawet bardzo.?
Odpowiedz
#22

bardzo nie lubie tej pani, oj nie lubie. Od 2mcy szukam pracy i jak ta pani wypada a wypada czesto to ja wiem ze nie oddzwonia, ze znowu nici, ze znow nic nie wyjdzie;/
Wiem ze to ja w tej karcie wychodze i czuje do niej wstert i do siebie
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości