Karty Desire i Tarot Archetypowy - do czego służą te karty?
#1

Witam,
od razu przepraszam za problemy popełnione przeze mnie na forum.
Chciałbym się Was zapytac, czy ktoś już pracował z kartami:
- intuicyjnymi Desire.
- archetypowy tarot

Do czego służą Desire, i czym od zwykłego Tarota różni się archetypowy.
(bardzo mi się te dwie talie spodobały, jak je zobaczyłem to coś się we mnie "pobudziło")
Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam użytkowników.
Odpowiedz
#2

No wlasnie przede wszystkim do tego sluza by pobudzac twoja intuicje a takze by poznawac siebie i swiat poprzez karty. Nie znam Tarota Achetypowego, wiec nie bede sie wypowiadac na jego temat, ale zajrzalam w google i wyczytalam fajna recenzje tej ksiezki na stronie "dobreksiazki.pl"...i niniejszym cytuje..."Tarot Archetypowy Tarot Archetypowy
Teraz tylko
74.87 zł
Cena detaliczna
79.00 zł
Manuela Klara Olszewska

Autorka książki - Manuela Klara Olszewska jest postacią wyjątkową nie tylko w polskiej astropsychologii, ale także w pojmowaniu i interpretacji Tarota. Lata praktyki zaowocowały wypracowaniem przez nią autorskiej metody interpretacji Arkanów Tarota. Syntezą jej niezwykłych umiejętności jest niniejsza talia kart. W niej zawarta jest wiedza i doświadczenie, a także jakaś cudowna tajemnica ... która pobudza naszą intuicję do przebicia się przez warstwę niewiedzy; wszak karty te są kluczem do zrozumienia świata ... i siebie.
Odpowiedz
#3

Wybacz Lilu, ale ta "recenzja" to typowy tekst reklamowy, ja dalej nie wiem co jest w książce Bezradny
Odpowiedz
#4

bratek199 napisał(a):Do czego służą Desire, i czym od zwykłego Tarota różni się archetypowy.
Służą obie takie do wróżenia.
Po prostu.
Desire są współczesną  formą kart z obrazkami codziennego życia.
Karty te wymyśliła kilka lat temu autorka Irma Domagalska, wróżka i astrolog. Nazwała je intuicyjnymi, gdyż według niej to intuicja jest najlepszym doradcą człowieka. Mają za zadanie w sposób intuicyjny interpretować współczesną rzeczywistość, wyglądają bardzo na czasie aktualnego życia : http://www.ezosfera.pl/1698/karty-intuicyjne-desire

Ta kolejna jest natomiast klasycznym tarotem w oparciu o mity ale bardziej wzbogaconym przez autorkę K.M Olszewską o jeszcze większą ich ilość i różnych kultur ( osobiście talia ta mi kompletnie nie podchodzi /tak na marginesie). Natomiast książka naprawdę świetna. Niesamowite kompendium wiedzy, mogę szczerze polecić o ile kogoś nie przeraża taka porcja wiedzy od archetypów po mity, masę symboliki i astrologię.
Tu można obejrzeć/przeczytać w pigułce :
http://sklep.tarotnet.pl/product_info.ph...ts_id=2451

Wielu ludzi boi się kart tarota z różnych powodów.  Np. wizerunek takiej karty :  Diabła, Śmierci czy ludzi spadających z Wieży wywołuje głęboki niepokój. Dlatego często, przychodząc do wróżki, doradcy nie chcą, by im z nich wróżono.
Stąd zapewne zgodnie z zapotrzebowaniem ludzi, autorka wymyśliła coś innego.
To zupełnie dwa inne systemy. Choć dotyczą wróżenia. I oba są oparte w dużej mierze o intuicję ( choć w przypadku tarota dodałam bym i o wiedzę , która trzeba posiadać na pewne tematy i w tej drugiej pozycji jest ona zagwarantowana).

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#5

aqua&fire dzięki bardzo za pomoc.!
właśnie będę za nie długo kupowac Desire.
A ktoś z Was już z nimi pracował.?

Mi te karty do Tarota podchodzą, bardzo mi się spodobały.
A co myślicie o Boskim Tarocie?

PS. Może z Was ktoś wie jak się określa miesiące i tygodnie z kart. Czytałem tu na forum o tym ale, jest jakies jakby prostsze przewidzenie tego.?
Dzięki z góry za pomoc.!
Pozdrawiam.!
Odpowiedz
#6

Ja akurat nie przepadam za Ciro Marchettim, ale wielu osobom te karty się podobają i chwalą je sobie. Więc musisz sam sie zastanowić, czy są dla Ciebie, czy nieUśmiech. Obejrzyj w necie obrazki, popatrz też na inne talie, żeby mieć porównanie. Może też spójrz pod kątem zrozumienia, co dana karta przedstawia, co chce wyrazić a nie tylko na kolory czy samą technikę rysunku. To bardzo subiektywna sprawa.
Pozdrawiam
MUśmiech
Odpowiedz
#7

bratek199 napisał(a):PS. Może z Was ktoś wie jak się określa miesiące i tygodnie z kart. Czytałem tu na forum o tym ale, jest jakies jakby prostsze przewidzenie tego.?
Już wkrótce ukarze się kalendarz Tarofidesa Oczko
Odpowiedz
#8

A za cóż by się ów kalendarz miał karać Tarofidesie Pociesza
Zaiste nabroił Szok
MUśmiech
Odpowiedz
#9

A widzę ... zemsta za głuchego Figielek


* ukaże się Zawstydzony
Odpowiedz
#10

Wyśmiewacz ...ja sie wcale nie smieje... Dokucza ....tez mam z tym slowem problem , za kazdym razem go sprawdzam w googlach, zanim napisze.
Odpowiedz
#11

Rotfl Ja mam tak samo z wydarzeniem.
A Diabła do tej pory nie wiem przez jakie i napisać Boi się
Awararek super Tarofido, masz na zgodę Buziak
MUśmiech
Odpowiedz
#12

Kwiatek
ale koniec plotkowania Paluszkiem



bratek199 napisał(a):Do czego służą Desire, i czym od zwykłego Tarota różni się archetypowy.
Moja ocena jest pobieżna, bo nie znam tej talii (tarot rchetypowy), ani książki, ale wygląda mi na to, że różni sie przede wszystkim nazwą od klasycznych talii (zwykłych) jak napisałeś.
Czytałem fragment książki w necie i niestety jakieś brednie na temat historii kart tarota :uoee:
Druga sprawa, obawiam się że autorka chyba nawet nie wie co to jest archetyp.
Po prostu nie ma tylu archetypów (78), a jesli już, to nie związane z kartami, odnoszą się do innych rzeczy. Nawet do Arkanów Wielkich trudno dopasować archetypy np. karta Wieża Myśli
Tarot archetypowy, to wg mnie tylko nazwa i to nietrafna (chyba że marketingowa, wtedy tak, robi wrażenie Ok )
Odpowiedz
#13

Aż zajrzałam do książki, bo dawno ją czytałam. Oczko
Co do tytułu nie zawieram głosu, bo mi to w zasadzie rybka.
Nie, nie , ( autorka ani mój swat ani brat Uśmiech ) ale nie opisuje w niej..... aż 78 archetypów ( tym bardziej Wieży, nie,nie, wyjaśniam ).
Owszem wydawnictwo to posiada pewien ważny błąd ( ale dotyczący innej kwestii ).

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#14

No przecież tarot archetypowy ma 78 kart, jak to tam jest wyjaśnione Myśli
Jest jakies uzasadnienie nazwy tej talii?
Przecież talie klasyczne też są częściowo archetypowe i wiele innych.
Odpowiedz
#15

Mam wrażenie ,ze autorka miała na myśli bardziej przeładowanie książki uwzględniając w niej między innymi obok archetypów Junga - elementy astrologii humanistycznej ( archetypowej ) i dlatego wyszło takie qui pro quo moim skromnym zdaniem.

Nie chyba nie ma uzasadnienia tytułu, raczej nie pamiętam ( chyba ,że jest nim to co jw. o tej astrologii ).
Musiałabym się ponownie wczytać ( przyznam szczerze ,że mi się nie chce wertować, bo mam inne rzeczy na tapecie ).

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości