Tarot Illuminati
#23

przepiękne są te karty. Marzy mi się taka talia...
Odpowiedz
#24

Już jakiś czas temu odkryłam coś na tej karcie.
Paź Buław
[Obrazek: nHvFiuZ.jpg]
Rozwiany na wietrze, czerwony płaszcz (jego dolna część) układa się w profil twarzy. Jak myślicie, czy to przypadek, czy efekt zamierzony?
Odpowiedz
#25

Moze byc to efekt zamierzony, przyjrzyj sie innym kartom z talii, które maja podobną wymowę, akcent graficzny lub ubranie. Może dostrzezesz jakies podobienstwa. Ja rozwazam zakup tej talii ale chyba poki co The Wiches Tarot bedzie pierwszy :0


Odpowiedz
#26

Nie wydaje mi się żeby to był przypadek...

Przyjrzyj się tej czerwonej pelerynie powyżej ta jaśniejsza czerwień ma też kontury człowieka.
Tak samo białe woale - na tym powiewającym od głowy też widzę człowieka albo nawet dwóch ludzi ... sama nie wiem jak na to spojrzeć. Jak 1 człowiek to kucający, zamyślony z ręką przy twarzy... ale jak się przyjrzeć tej ręce to ona chyba do niego nie należy ale do osoby którą on obejmuje.
Biały woal pomiędzy tymi dwoma czerwonymi też jest mi bardzo "podejrzany" on coś przykrywa .... też jakąś postać.

Przyjrzałam się tej karcie dokładniej i jeszcze coś zauważyłam .... 3 smoki .... przyjrzyj się tym "kamieniom/żwirowi" (zresztą te kamienie też są podejrzane - mój wzrok już słaby ale od nich jakieś kreseczki odchodzą, na pewno to nie są kamienie) one układają się w 3 leżące smoki - ich łby są skierowane na pazia, one chyba odpoczywają .....

Ja się dopiero uczę - mam nadzieję że mnie nie wyśmiejecie ... ale ja to na tej karcie widzę Kwiatek
Illuminati jest talią która zachwyciła mnie od pierwszego momentu - kupiłam ją i właśnie z niej się uczę ale niestety nie mam do niej opisu po polsku - mam małą książeczkę w wersji angielskiej .... a mój angielski dość kiepski .... dlatego mam prośbę - jak by ktoś miał dostęp do interpretacji kart po polsku byłabym bardzo wdzięczna Buźki
Odpowiedz
#27

A jak wam sie podoba to cudenko jakie sobie dzis zakupiłam? To przepiekny satynowy woreczek na karty 'Iluminati Satin Bag' :

[Obrazek: %24_1.JPG?set_id=880000500F]


Odpowiedz
#28

viki, jesteś niesamowita Szok
Ja zauważyłam ten profil, bo najbardziej rzuca się w oczy! A teraz, dzięki Tobie zobaczyłam resztę! Ta jasnoczerwona część rozwianej peleryny rzeczywiście ma kształt postaci, tak jakby nią okrytej. Widać kaptur na głowie i garb albo plecak.
No i biały woal też okrywa jakąś postać, mi wygląda to na faceta, który przyklęknął na jedno kolano!
I SĄ SMOKI! Naprawdę! Wszystko się zgadza, przecież to żywioł ognia!
Rewelacja. Biorę lupę i zabieram się za oglądanie innych kart dworskich.

Beata, woreczek - cudo!!!
Odpowiedz
#29

Przestudiowałam pozostałe księżniczki-pazie i żadnych ukrytych ciekawostek nie znalazłam.
Za to 2 królowe mnie zainteresowały: mieczowa i kielichowa

[Obrazek: CXCIc8k.jpg]

[Obrazek: QksErZm.jpg]

Na karcie surowej, bądź co bądź, królowej mieczy, umieszczono kilka motyli, nawet jelec miecza ma kształt motyla. Dlaczego?
Odpowiedz
#30

Motyle często są symbolami dusz zmarłych osób albo wiadomości z tamtej strony, więc do wdowy to by pasowało.
Odpowiedz
#31

Motyl to symbol transformacji, przemiany, metamorfozy, nowego życia. Ale często też był symbolicznym przedstawieniem duszy.
Myślę, że ten motyl na mieczu (może sztuczny, a może prawdziwy) mówi o tym, że ten miecz powstał w wyniku przemiany królowej. Tzn.- wiadomo, że Królowa mieczy często oznacza osobę po przejściach. I teraz: w połączeniu z symboliką motyla można powiedzieć, że ta nasza królowa wyciągnęła z owych przejść lekcje, co pozwoliło jej na osobistą transformację, w wyniku której stała się silniejsza, niż dotychczas. Te motyle mówią wg mnie o pewnego rodzaju dojrzałości królowej i o tym, że nie jest to po prostu "zimnokrwista baba", ale prawdziwa kobieta, która ma świadomość tego, czym może ją doświadczyć życie i wie, jak przyjmować te doświadczenia w taki sposób, by nie ranić siebie ani innych (chyba że jednak jest taka konieczność).

Ja interpretację karty w zależności od talii i w Tarocie Illuminati tak właśnie bym Królową mieczy zinterpretowała.
Odpowiedz
#32

Dziękuję bardzo dziewczyny Kwiatek

To teraz następna królowa - kielichów.
Na tej karcie jest z kolei dużo świecących ważek. Jak myślicie, co one mogą oznaczać?
Odpowiedz
#33

Nie mam tej talii, ale pierwsze skojarzenie, to "odloty" (utrata kontaktu z rzeczywistością), medytacje, zapadanie się w swoich marzeniach.
Odpowiedz
#34

Żubrówka napisał(a):Przestudiowałam pozostałe księżniczki-pazie i żadnych ukrytych ciekawostek nie znalazłam.
Za to 2 królowe mnie zainteresowały: mieczowa i kielichowa

Na karcie surowej, bądź co bądź, królowej mieczy, umieszczono kilka motyli, nawet jelec miecza ma kształt motyla. Dlaczego?

Oprócz tego, co dziewczyny napisały o symbolice motyla, to prawdopodobnie ma to związek z obecnością motyli u króla i królowej mieczy w talii RWS (na tronach) Uśmiech
Odpowiedz
#35

Nie wiem czy temat nadal aktualny jeżeli chodzi o tłumaczenie w j.pol. instr. do kart TAROT ILLUMINATI
Małe Arkana : oświecenie codziennego życia.
Małe tradycyjnie związane są ze światem doznań zmysłowych i codziennego bytu. Tak jak wielkie arkana symbolizują sprawy życiowe, tak małe arkana zajmują się szczegółami. Do najważniejszych z licznych systemów symboli, które sprawiają, że każdej karcie nadane jest znaczenie, należą symbole liczb i czterech żywiołów.
Obecność czterech żywiołów w kolorach kart - każdy z czterech kolorów kojarzy się z jednym z czterech żywiołów : Monety z Ziemią, Miecze z Powietrzem, Kije z Ogniem, a Kielichy z Wodą. W Tarocie Illuminati widzimy szczególnie jak każdy kolor osadzony jest w kulturowym środowisku, które najlepiej odzwierciedla idee tego żywiołu odniesieniu do odpowiedniego koloru. Nawet jeżeli wszystkie te kultury bazują na innych, faktycznie istniejących kulturach, w wielu przypadkach zaznaczone są właśnie powiewem fantazji, który ożywia tarota.

Monety - kultura wschodniej inspiracji, która kładzie szczególny nacisk na szczęście, dobrobyt, rodzinę i obowiązek. Przedstawiona na karcie tego koloru odzież jest pełna przepychu i wyrafinowana.

Miecze - kultura bazująca na epoce elżbietańskiej, której ilustracja ukazuje rozległy, zimy stok, strome wybrzeża i zachmurzone
niebo. Odzież jest typowa dla historycznego czasu.

Kije - kultura, która odwołuje się do cesarstwa perskiego - jego typowe krajobrazy to piekące pustynie, oferujące widok wielkiego oceanu odkrywców, krajobrazy, w których słońce świeci mocno.

Kielichy - kultura fantazji zamieszkiwana przez wspaniałe istoty o nieziemskim wyglądzie, która umieszczona jest w krajobraszie pełnym wodospadów, połyskujących oceanów, fontann, jezior i rzek.

Związki między kolorami kart a żywiołami powołują do życia jeszcze kolejne znaczenia.
Monety , Ziemia: Ziemia symbolizuje solidną bazę i fundament Twojego codziennego życia, zwykły świat, twoje ciało. Ona skłania cię do codziennego stawiania pytań na temat Twojego przeżycia, ale też na takie tematy jak : pieniądze, szczęście, rodzina, dom, środowisko, zdrowie, praca oraz kariera.
Miecze. Powietrze Powietrze to żywioł, który wdychasz, a symbolizuje komunikacje, zwłaszcza słowo mówione.
Kije, Ogień Ogień to żywioł symbolizujący: żądanie, inicjatywę, namiętność, ambicję, kreatywność, seksualność oraz Twoje JA.
Kielichy, Woda: Woda zaś to żywioł Twoich emocji i uczuć, lecz również wszystkiego, co łączy Cię z innymi. Dlatego dotyczy Twoich związków uczuciowych oraz towarzyskich.

Symbolika liczb i Małe ArkanaPonieważ karty poszczególnych kolorów M.A. ozn, są l. od 1 do 10 wskazują na związek z symboliką liczb. Karty o tej samej liczbie będą się odnowić do ich znaczenia numerologicznego. Jeżeli zatem podczas czytania pojawia się większa ilość kart ozn. tą samą liczbą oznacza to, że wypływające z niej energie są silniejsze nią inne, a to wpływa na człą interpretację.
Jedynka: początek, wsparcie, koncentracja, całkowity początek;
Dwójka: dualizm, równowaga,przeciwieństwa, związek;
Trójka: wyrażanie, kreatywność, wspólnota;
Czwórka: baza, fundament, siła, struktura, porządek;
Piątka : konflikt, brak równowagi, walka, agresja;
Szostka: harmonia, kompromis , światło, synteza;
Siódemka: bieg, niepewność, nurt iluzje;
Ósemka: podwójna siła, granice, bycie uwięzionym. stagnacja;
Dziewiątka: kompletność, sukces, świadomość;
Dziesiątka: koniec. powrót, odnowa, pełnia wybryki.

W tarocie energie poszczególnych kolorów w samej najczystszej i skondensowanej formie, mają swój punkt wyjścia w Asach, a następnie spływają z jednej na kolejną kartę aż do Dziesiątki - punktu, w którym nabierają szczególnego rozmachu albo są w tanie zostać wyrażone w rozmaitych formach.
Dwa kolory typowo kobiece - Monety i Kielichy - mogą "złapać" całą energię podczas tej stopniowej wędrówki pomiędzy kartami - dlatego, że Kielichy przyjmują płyny i je utrzymują, a Monety dbają o pożywienie.
Za to męskim kolorom - Mieczom i Kijom - nie nadaje się prawidłowo przechować energii, ponieważ je "przebijają mieczem" lub "biją kijami" - co widać w różnych zakończeniach co do których zmierzają różne kolory.
W przypadku Kielichów i Monet w rzeczywistości zakończenie jest pozytywne, natomiast przy Mieczach i Kijach zakończenie charakteryzuje walka i cierpienie.

As kijów - życiowy instynkt i apetyt na życie;
Dwójka kijów - zdobywca na szczycie świata;
Trójka kijów - statki, które powracają do portu;
Czwórka kijów - wdzięczność za rodzinę i za ognisko domowe;
Piątka kijów - próba, która leży w wyzwaniu;
Szóstka kijów - bohaterski powrót króla Słońca;
Siódemka kijów - serce wojownika;
Ósemka kijów - szczyt ambicji;
Dziewiątka kijów - siła woli;
Dziesiątka kijów - ciężar decyzji;

As mieczy - tchnienie;
Dwójka mieczy - punkt centralny ducha;
Trójka mieczy - ból egzystencji;
Czwórka mieczy - przepowiednia ducha obfitości;
Piątka Mieczy - za wszelką cenę;
Szóstka mieczy - duchowa ucieczka;
Siódemka mieczy - podstęp cieni;
Ósemka mieczy - uwięzienie ducha;
Dziewiątka mieczy - tajemnicze odgłosy nocy;
Dziesiątka mieczy - śmierć boga;

As kielichów - dusza, która otrzymuje miłość;
Dwójka kielichów - serca zjednoczone w równowadze;
Trójka kielichów - radość z nadmiaru;
Czwórka kielichów - zamknięte drzwi serca;
Piątka kielichów - rzeka łez;
Szóstka kielichów - przyjemności dziecka - Słońca;
Siódemka kielichów - wyobraźnia;
Ósemka kielichów - duchowe poszukiwanie na pustyni;
Dziewiątka kielichów - dary zadowolenia;
Dziesiątka kielichów - zakończenie najlepsze z możliwych;

As monet - ziarna w ogrodzie;
Dwójka monet - nauczenie się tańca przemiany:
Trójka monet - dzieło mistrza;
Czwórka monet - posiadanie mocy;
Piątka monet - wyizolowany;
Szóstka monet - sukces filantropów;
Siódemka monet - gra czekania;
Ósemka monet - w sercu kuźni;
Dziewiątka monet - bogactwo niezależności finansowej;
Dziesiątka monet - bogactwo rodziny.


Nie wiem czy o takie wyjaśnienia co niektórym osobom chodziło.

Inform. z broszurki dodanej do kart.
Odpowiedz
#36

barbarus53 - wielkie dzięki  Buziak  Buźki  Buziak  Buźki  Kwiatek
Jak już pisałam dopiero uczę się tarota - właśnie mam Illuminati i dosłownie każda informacja dotycząca tej talii jest dla mnie nieoceniona.
Trochę rozczarowała mnie ta instrukcja .... jak dostałam moją talię to żałowałam że zaoszczędziłam 20 zł i kupiłam bez instrukcji w j.polskim - myślałam że ta instrukcja  jest bardziej rozbudowana - że opisuje symbole zawarte na tych kartach... bo symboli tam jest mnóstwo - dosłownie przepych na nich panuje... a jak ktoś dopiero raczkuje w tarocie to chyba tylko:sad-roulette: .
Ale taka "esencja" wszystkiego na początek też mi się  bardzo przyda - barbarus53 jeszcze raz wielkie dzięki  Buziak

A może na forum jest ktoś kto ma tą "świecącą" wersję - wiem że tam jest książka - a nie "książeczka".
Może tam jest dokładnie opisane "co autor miał na myśli" ?
Może znajdzie się jakaś osoba która by przetłumaczyła opis chociaż  1 karty ?
Bardzo proszę Kwiatek

Beata - śliczny woreczek .... chyba zachorowałam na niego  Rotfl  Rotfl  Rotfl

Żubrówka - a może byśmy zakładały osobne tematy do każdej karty?  Wszystko byłoby bardziej przejrzyste. I może udałoby się utworzyć "studium" Illuminati tak jak jest np. Druid Craft ?
Widzę że ty też jesteś zafascynowana tą talią   Uśmiech
Mnie te karty bardzo intrygują ale jak na razie jestem zielona w znaczeniach/symbolach ja dużo widzę ale nie potrafię tego zinterpretować.

Co do Twoich pytań dotyczących motyli i ważek - na symbolach się niestety jeszcze nie znam.
Ale...
Królowa mieczy
Co na tej karcie rzuciło mi się w oczy - jej twarz (podobnie jak na karcie Arcykapłana) ona jest "wklejona" taka jakaś oderwana ... taka dziwna. Na tych dwóch kartach właśnie twarze rzuciły mi się w oczy ... one są jakieś sztuczne i nie pasujące do postaci. Wiem że to jest zamierzony efekt bo te karty są za bardzo dopracowane żeby to był przypadek. Ale dlaczego?
A zauważyłaś że Arcykapłan ma twarz przeciętą na pół? Dlaczego?

A co do ukrytych symboli/osób/ zwierząt ... przyjrzyj się karcie 8 kielichów - tam skała ma podobny kształt jaki opisywałaś przy paziu buław -  przy kielichach ta twarz patrzy w morze - w dal, a ten mężczyzna w ziemię albo  w przepaść.

Bardzo zastanawia mnie ręka na karcie asów buław - ona jest jakaś dziwna - zobaczcie tam gdzie powinien być łokieć jest zgięta a łokieć jest poniżej - dlaczego?

[Obrazek: f08T103.jpg]

Zastanawiają mnie również trujące grzyby na karcie 10 pucharów....
[Obrazek: tObOL2a.jpg]

To że na karcie Diabła są 2 postacie diabła to chyba każdy widzi, ale ja zauważyłam w brzuchu "dolnego" diabła  " jeszcze dwie twarze
[Obrazek: vfbfjXn.jpg]

Suknia 2miecze .... ja tam widzę owada...
[Obrazek: 90RkRf1.jpg]

Kurcze już dziś idę spać... ale mam wiele pytań dotyczących symboli - widocznych na pierwszy rzut oka ale też tych ukrytych.

Nie wiem ilu chętnych się znajdzie do zakładania osobnych tematów do każdej karty, ale może na prawdę byłoby warto "rozpracować" te karty do "podszewki"
Odpowiedz
#37

Viki, pomysł z oddzielnym wątkiem na kartę popieram, tylko nie wiem jak to zrobić.
I może poczekajmy z tym aż się okaże, czy jest wystarczające zainteresowanie, a na razie poomawiajmy sobie tu dokładnie, co Ty na to?
Ja, każdą swoją nowa talię oglądam przez lupę, żeby nie przeoczyć żadnego szczegółu, albowiem wychodzę z założenia, że nic nie znalazło się tu przypadkiem.
Twarze na kartach też zwróciły moją uwagę. Moim zdaniem to są zdjęcia wmontowane w rysunki. Ale dlaczego dodatkowo są udziwnione, tak jak na przykład Kapłan - nie wiem.
Twarz królowej mieczy (co wyraźnie widać dopiero przez lupę) jest biała od linii nosa w dół - dlaczego?
I w tej chwili dopiero do mnie dotarło, co jest nie tak z ręką na asie buław. Otóż ona wygląda nie jak ręka, tylko NOGA!!!, która zamiast stopy, ma dłoń!!! Jak odwróciłam kartę do góry nogami, już tak bardzo tego nie widać, ale tak czy inaczej, ta "ręka" jest w bardzo nienaturalnym ułożeniu. I w ogóle to wygląda jak by była odcięta, a ktoś inny ją trzyma.
Natomiast na 8 kielichów nie widzę twarzy Smutny
Co do Diabła, to ja widzę tylko twarz na torsie tego głównego....
A jeżeli chodzi o muchomory na 10 kielichów, to może chodzi o to, żeby uważać i nie "przesłodzić", bo to może zaszkodzić (i rym mi wyszedł Uśmiech )
Rodzinna sielanka to coś cudownego, tylko tak, jak ze wszystkim "co za dużo, to niezdrowo". Dziesiątki pokazują również, że czegoś może być za dużo.
Odpowiedz
#38

OKUśmiech Może się trochę ludków do nas dołączy i uda nam się wspólnymi siłami rozgryźć te karty Kotek  Ok

Masz rację twarze są wklejone ale zastanawia mnie dlaczego na niektórych kartach w taki nieudolny albo nienaturalny sposób że te twarze od razu rzucają się w oczy i wręcz "krzyczą".... tylko nie wiem co Smutny .... wątpię żeby to był nieudolny sposób wklejania twarzy bo na większości kart wszystko pasuje - to jest zamierzone ale dlaczego?

"Udziwnione"  twarze - z tego co zauważyłam:
- KAPŁAN (podzieloną na pół)
-  PAŹ BUŁAW też twarz podzielona wzdłuż nosa 1część normalna a druga b. ciemna (oko ledwo widać)
-  KRÓLOWA MIECZY - przyjrzałam się i rzeczywiście nie dość że od razu rzuca się w oczy to jest nienaturalnie blada od końca nosa do brody (tak jakby miała woalkę... albo krew jej z dolnej części twarzy odpłynęła)  i widzę też nienaturalną czarną kreskę biegnącą od nosa i przecinającą usta.
-  ŚWIAT - od nosa do obojczyka ma odwrócone "Y"
- UMIARKOWANIE - jedno oko zamknięte a drugie uchylone - jakby podglądałoUśmiech

DIABEŁ
1 - postać to ten muskularny mężczyzna
2 - postać poniżej "owłosiona" z czerwonymi spodniami
3 - w podbrzuszu "owłosionego" jest jakby odbicie twarzy dziewczyny i chłopaka  -"owłosiony" ma kolczyk w nosie patrząc w tej linii poniżej włosów na tle czerwieni
(spodni "owłosionego") jest ciemniejsza plama na której widać profil dziewczyny, chłopaka za bardzo nie widać , ale jak to jest lustrzane odbicie to on musi być niewyraźny bo na pierwszym planie też jego twarzy nie widać.
3 - kurcze ..... właśnie teraz to zauważyłam ... trzecią twarz .... zasłoń głowę , ręce i podbrzusze "łysego" ... ja tam widzę twarz z kolczykami w brwiach, kółko powyżej ust z  szerokim uśmiechem

10 KIELICHÓW - muchomory - kurcze nie wpadłam na to że  "co za dużo to nie zdrowo"  Uśmiech
Odpowiedz
#39

Dzisiaj na forumowych ćwiczeniach z 1 kartą wyciągnęłam SŁOŃCE i przyjrzałam się tej karcie dokładnie.
Kurcze albo ja już wymyślam ale ten koń ma jakby dwie szyje (zrośnięte albo blisko siebie) i dwa łby. Przyjrzyjcie się tej szyi - ona jest jakaś dziwna ...nienaturalnie gruba i taka "podwójna".
Nie widać dokładnie drugiego łba bo pysk ma schowany za uszami głowy na pierwszym planie, ale ja widzę zarys drugiej szyi i grzywę.
Widzicie to? Czy ja już mam jakieś omamy?
Jak to widzicie co to to oznacza?
[Obrazek: pQ3PM2K.jpg]
Odpowiedz
#40

Illuminati wyszło już chyba w 3 wersjach od czasu pierwszego wydania - tzn. ze złotymi krawędziami, bezramkowa i ostatnia z czarną ramką i na twardszym papierze, myślę, że prawidłowo, bo nadruk na mojej wersji (ta środkowa bezramkowa) bardzo się zdziera przy tasowaniu. Recenzje tej najnowszej można znaleźć na YouTube. Eric C. Dunne wykonał też ilustracje do Tarot Apokalypsis, myślę, że jednak w Illuminati są o wiele ciekawsze.
Odpowiedz
#41

Wyszła jeszcze 4-ta wersja z czarnymi ramkami, nieplastikowana, ale krawędzie kart są szare/białe. Z tego co widziałam, to czarna farba ramek dosyć szybko się ściera od tasowania. Różnią się delikatnie pudełkami.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości