Rozkłady na 21 i 22 karty przeszłość-teraźniejszość-przyszłość
#1

Przejrzałem ten dział i nie znalazłem tego rozkładu, więc postanowiłem go zamieścić, wydaje się bardzo ciekawy.
Coś w tym jest, że początkujący wolą wyłożyć tyle kart.  Rotfl

Rozkład wygląda tak:

obrazek uszkodzony

Rząd na samym dole oznacza przeszłość, środkowy teraźniejszość a górny przyszłość.
Czytając je kolejno numerami, opowiadają historię.
Nie ma tutaj specyficznych pozycji mających konkretne znaczenie, podział jest tylko na czas.
Zastosowanie do pytań ogólnych, obrazuje sytuację pytającego i pokazuje wiele detali.

Ja dopiero Tarota poznaję i nie używam jeszcze rozkładów, ale będę ciekawy opinii.  Uśmiech
Odpowiedz
#2

Znajoma robiła mi bardzo fajny rozkład na Dużych Arkanach. Używamy do tego wszystkich 22 kart AW. 
Rozkład został odkryty całkiem przypadkiem kiedy to czytany był zupełnie inaczej, ale w praktyce ukazuje historie ważnych wydarzeń w różnych dziedzinach życia o które zapytamy.

I tak:
Tasujemy karty, myślimy o temacie np. moja relacja z Panem ...

Najpierw wykładamy tzw. kartę przewodnią/radę i odkładamy na bok (nie odwracamy).

Następnie zaczynając od spodu talii wykładamy 7 kart w rzędzie, potem kolejne 7, i kolejne 7.
Powstaje nam tablica:
1234567
1234567
1234567
Czytamy ją z góry na dół, czyli najpierw 1 rząd, potem 2 rząd itd. do końca. Układa się to w historię. Sprawdzalność to zazwyczaj miesiąc do 6 tygodni. Radę czytamy na końcu.

Polecam
Odpowiedz
#3

http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=7&t=3932

Już mamy ten rozkład...

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#4

To jest inny rozklad... zupelnie innaczej czytany....tu czytasz w pionie a nie poziomami i każda karta się łączy ze sobą....
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości