7 mieczy
#1

Karta Tarota 7 mieczy

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Prosta -
To trudna karta do interpretacji . Moze wskazywac na napasc lub oszustwo(naciagniecie), co moze oznaczac ,ze Pytajaca(cy) powinien wzac sie w garsc, zebrac mysli , przeciac straty i rozwiazac trudnosci raz na zawsze. Czesto ta karta mowi o poradzie - prawnej badz w sprawie biznesu...Ale takze jest to pragnienie uciaczki od przytlaczajacych problemow.

Odwrocona -
Na pewno trzeba bedzie skorzystac wkrotce z porady, mozliwe,ze z porady prawnej. W kazdym razie uwaga na zlodzieji !

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Odpowiedz
#3

"Karta pokazuje, w jaki sposób sprytem, podstępem czy zręcznością można wyprowadzić przeciwnika w pole. Człowieka z karty 7 Mieczy nie interesuje bezpośrednie starcie. Jest to na pewno inny sposób walki niż w poprzednich obrazach.

Karta ukazuje kogoś, kto ukradkiem wynosi z obozu 5 mieczy. Miecze trzymane są przez niego za ostrza, co świadczy o pośpiechu i nieznajomości zasad obchodzenia się z tą bronią. To, co pokonani z karty 5 Mieczy usiłowali osiągnąć w otwartej walce, człowiek z karty 7 Mieczy zdobywa dzięki podstępowi.

Obraz karty wskazuje na przebiegłość i szybkość działania, co sprawia, że człowiek zdobywa miecze, lecz jego plan udaje się tylko częściowo. Charakterystyczny gest, z jakim odwraca się w stronę pozostawionych 2 mieczy, może znaczyć, że zręczny manewr nie okazał się skuteczny. Znalezienie przez wroga niefortunnie pozostawionych przez niego 2 mieczy może zdradzić jego podstęp.

Karta oznacza działania, przez które człowiek stara się zaciemnić swoje sprawy tak, aby nikt nie mógł się domyśleć, jaką grę prowadzi. Pośpiech w wynoszeniu mieczy może nasuwać przypuszczenie, że chodzi tu o usunięcie dowodów mogących w jakiś sposób go obciążać. Jednakże często, gdy ktoś działa zbyt szybko, coś uchodzi jego uwadze. Człowiek zostawia przez pomyłkę ślad ułatwiający przeciwnikom rozpoznanie.

Jedynie z pomocą innych kart można pokusić się o wyjaśnienie motywów postępowania tego człowieka. Nieznane są pobudki jego działań, dlatego symbolika karty może być materiałem zarówno obciążającym, jak i przemawiającym na jego korzyść.

Kartę 7 Mieczy można interpretować dwojako. Z jednej strony oznacza ona działanie szybkie, lecz niejasne. Określa człowieka sprytnego i przebiegłego, który nie waha się używać różnych wybiegów dla osiągnięcia korzyści. Z drugiej zaś strony może określać kogoś, kto w lot chwyta nadarzające się okazje uważając każde opóźnienie czy wahanie za stratę.

Odpowiednikiem karty jest grecki bóg kupców i złodziei Hermes. Dobrego handlowca musi cechować spryt i przedsiębiorczość, jak również dążenie za wszelką cenę do osłabienia czy zniszczenia konkurencji. Jeżeli w rozkładzie tarota 7 Mieczy otaczają przychylne karty, oznacza to szybkość i trafność decyzji, unikanie starć i konfliktów oraz dyplomatyczne posunięcia. Karta zaleca szczególną ostrożność w kontaktach z ludźmi, którzy postępują w życiu tak, jak człowiek ukazany w tym obrazie."
Taki opis 7 Mieczy znalazłam w książce "Zaproszenie do tarota" Agnieszki Świrskiej
Odpowiedz
#4

7 Mieczy

Nieszczerość, kłamstwo, kłótnia, kradzież, błędy w działaniu, plany i zamiary, które nie przynoszą właściwych rezultatów, nieskuteczne zabiegi, obranie złych środków do celu, podstęp, oszustwo, chytrość, przebiegłość, nikczemność. Karta może także ostrzegać przed osobami, które są dwulicowe, fałszywe, należy uważać komu się ufa. To również nieuczciwa rywalizacja, łapówkarstwo, manipulacja. Pojawienie się karty w rozkładzie każe jeszcze raz przemyśleć metodę postępowania, którą się obrało, być może to my zdecydowaliśmy się na działanie, które nie jest do końca właściwe, a może przynieść efekt odwrotny, od zamierzonego. W uczuciach może także oznaczać zagrywki, które nie prowadzą do niczego, knucie, intrygi, manipulowanie, nieszczerość ze strony partnera, ukrywanie przed drugą stroną pewnych, nieciekawych rzeczy.

strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana

7 Mieczy

pozycja prosta
– przekonywanie do swoich racji; mądrość i wytrwałość; dobre rady i wskazówki; logiczne wyjaśnienie spraw irracjonalnych; znalezienie oczywistych wyjaśnień dla skomplikowanych spraw; zrównoważona sytuacja w pracy; korzystna reklama w Internecie.

pozycja odwrócona – kłopotliwe lub kompromitujące odkrycia; zwłoka i niepewność; fałszywi doradcy; zawiłe problemy; narzucanie własnego zdania innym; działanie na pokaz; przelewanie z pustego w próżne; nadmierna ostrożność; szybkie zniechęcanie się, brak wytrwałości; zasklepianie się w starych ramach; łapówki.
Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

7 Mieczy

mądrość, silny głos wewnętrzny, zrozumienie praw natury, poznanie wewnętrzne, znalezienie oczywistych wyjaśnień dla skomplikowanych spraw.

(odwrócona) - kompromitujące odkrycia, ortodoksyjne podejście do religii, działanie na pokaz, ingorowanie znaków losu, zasklepianie się w starych ramach.

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
Rada z jednej karty:

Jakieś oszustwo krąży wokół Ciebie. Sam też nie próbuj nikogo okłamać. Nie zaczynaj ciemnych interesów w nadziei na duży zysk. Nie unikaj rozmowy, mającej na celu wyjaśnienie zawiłej sytuacji. Po jej przeprowadzeniu poczujesz się lepiej.

Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Działanie na pokaz, bez widocznych wyników. Samotna walka. Nowe plany i zbyt szybka rezygnacja z nich. Nic nie znaczące puste gesty, słowa. Przelewanie z pustego w próżne. Zbyteczna ostrożność.

Odwrócona: Przekonywanie. Dowód. Spór, kłótnia. Potwarz, oszczerstwo. Chęć działania za wszelką cenę. Wszystkie środki prowadzą do celu. Rozpaczliwe działanie, w wyniku którego strata będzie większa od przypuszczalnej.

Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Odpowiedz
#5

Karta 7 mieczy
Mężczyzna w stroju koczownika wymyka się ukradkiem z pięcioma mieczami z cudzego obozowiska. Scena ta dokładnie oddaje sens karty: wymykanie się, próba przechytrzenia kogoś, oszustwo. Przypomina to ciemną stronę I Maga, a także czarnego maga, XV Diabła. Nie jest do końca jasne, kto kogo oszukuje, tzn. czy sami oszukujemy, czy też zostaniemy oszukani. Z reguły karta ta w położeniu prostym pokazuje aktywną stronę. Oszukiwanie tutaj może być rozumiane w dowolnym znaczeniu, np. jako zdrada małżeńska.
Tradycyjne znaczenie - odwaga, wiara w siebie i swoje racje, spryt, wyprowadzenie przeciwnika w pole.
Znaczenie u Waite'a - ukradkowe działania, podstęp, podłość, oszustwo.
Karta odwrócona - dobra rada jest niezbędna, zła sława.

Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhaf
Odpowiedz
#6

7 Mieczy
============================

7 Mieczy - Księżyc w Wodniku. Crowley nazwał tą kartę „daremność” , Józwiak – „na próżność”, natomiast Zakon Złotego Brzasku nazywał ta kartę „władcą niestałego wysiłku.
Pamiętamy, że sefira Netza jest to sefira w której dokuje się nasz sukces. W związku z powyższym już sama informacja o tym , że jest to księżyc w Wodniku - ten nasz Wodnik poszukujący ciągle nowych rozwiązań i ten księżyc który daje pewien rodzaj zaciemnienia energii Wenus, bo z kolei władczynią tej siódmej sefiry jest Wenus – powoduje, że jest to karta wyrażająca rodzaj energii który ja bym nazwała „szukaniem sposobu”.
Bardzo ładnie ja Crowley określał . Oczywiście wiele podręczników do tarota, wiele książek do tarota podaje jakby interpretacje tej karty w dniu codziennym nie przedstawiając charakteru energii jaki w niej jest zawarty , co powoduje zawężenie i takie z klucza patrzenie na ta kartę jak na kartę oszusta. Niekoniecznie. Jest to pewien rodzaj tolerancji dążenia.
Tak jak 5 Mieczy mówiła o nikczemności w dążeniu i użyciu wszelkich możliwych sposobów tak
7 Mieczy mówi o pewnego rodzaju wpływie, który nie odsuwa nas od dążenia ale przy napotkanych problemach przy tym zaciemnieniu Księżyca dokonuje się w nas potrzeba takiego szukania wyjścia z całej sytuacji. Jest to też rodzaj cofnięcia się o krok, jest to energia polityki ustępstw. Natomiast to nie jest zaniechanie tylko jest to ewidentnie zrobienie kroku do tyłu.
7 umiejscowiona w sefirze odpowiadającej , niosącej ze sobą energie zwycięstwa jest przede wszystkim informacja- (7 Mieczy ) o intelektualnym szukaniu rozwiązania sposobu. Nie jest to zaniechanie. Jest to pójście ( czasami nawet skrótem) ale inna drogą niż ta która jest utarta.
Jako, że jest tutaj zaznaczony bardzo silny wpływ Księżyca , a tak naprawdę energia działania jest energia Słońca więc moglibyśmy powiedzieć, że
7 Mieczy niesie ze sobą konieczność rozwiązania sytuacji i w pewnym sensie używania sposobu , który pozwala w sposób nie do końca otwarty, jasny, taki czysty , klarowny dojść do celu.
Czyli ona w sobie niesie rodzaj sukcesu aczkolwiek jest to sukces – nie w świetle reflektorów. Tak bym to mogła określić.
Często jest zwana karta polityków. Dlaczego? – dlatego, że pewien rodzaj działań , który jest charakterystyczny dla świata polityki bardzo często jest takim przeinterpretowaniem słów wcześniej używanych. Jest takim wycofywaniem się z pewnych trudnych sytuacji na zasadzie utrzymania twarzy bez względu na to jak to faktycznie wygląda jeśli się cała sytuacje przeanalizuje.
Co jeszcze nam wprowadza 7 Mieczy do informacji jakiego rodzaju energie, jakiego rodzaju zdarzenia określa ta karta pojawiając się w rozkładach?
- jest to również karta komentarza, jest to również karta wyciągania wniosków w oparciu o strzępki informacji . Dlatego jest to bardzo dobra karta jeśli my mamy sporządzić wywiad, jeśli my mamy z niepełnej wiedzy dotrzeć do jakiejś informacji , które nie są umieszczone w jednym miejscu ale od nas gdzieś zależy czy my dotrzemy do tych źródeł , które może są niepełne aczkolwiek dają nam rodzaj poglądu na dana sprawę.
Jest to też informacja o wewnętrznej naszej strukturze takiego trochę kluczenia w naszym życiu. To nie jest karta mówiąca o jasnych krokach , które my realizujemy.
Jest to tez karta skłonności do wycofywania. Oczywiście jest to tez karta złodzieja. Czyli my realizując ta kartę będziemy działać jak ludzie trochę na zasadzie detektywa. – zbierając informacje, inwigilując m zaglądający, wprowadzający rodzaj kluczenia i chodzenia bocznymi drogami.
Natomiast ta karta wobec nas realizowana będzie niestety informacja o tym, że czyjś oddech czujemy na swoich plecach.
Mało tego – jeśli nasz partner wychodzi w takiej sekwencji kart to „partner tańczy taniec hula gula „, bo to jest krok do przodu , dwa do tyłu , jest rodzaj niezdecydowania, jest rodzaj takiego jak gdyby bujania się pomiędzy przestrzeniami ale dlaczego? – dlatego., że sukces o którym mówi sefira Netza jest sukcesem ale subiektywnym . Czyli ta karta upoważnia nas do działań , które nam dają sukces a nie które powodują, że nasze działania określane są przez świat zewnętrzny działaniami chlubnymi. Działaniami prowadzącymi nas do sukcesu. Tu się liczy wynik. Jest to oczywiście rodzaj takiego sukcesu którym my się do końca nie chcemy chwalić .w pewnych momentach. Oczywiście z wyjątkiem pewnych sfer życia.
Ale np. jako miejsce pracy jest to karta w której zawsze państwo musicie uważać na wszystko co stanowi Wasze dobro w tej pracy. Czyli również i na ten świat Wasz intymny. Bo tutaj mogą być niestety takie tendencje do domyślania się, do komentowania , do wyciągania pewnych spraw.
Pracodawca w tej karcie postawiony będzie zawsze kimś kto próbuje szukać , kimś kto z założenia będzie traktował swoich pracowników jak oszustów czyli będzie sprawdzał , papiery, referencje ale nie w sposób otwarty ale tak troszkę swoimi kanałami.
7 Mieczy prowadzi nas do sukcesu ale sukcesu, który się realizuje jakby trochę pokątnie.
Pamiętajmy, że miecze jest to nasza przestrzeń intelektualna. Stąd tez
7 Mieczy bardzo często omawia działania w tej przestrzeni.
Jest to tez to wykradzenie czyichś dóbr intelektualnych. To czego prawdopodobnie nie było kiedy Crowley i jemu podobni tworzyli karty tarota - nie było czegoś takiego jak szpiegostwo przemysłowe . 7 Mieczy tez na to wskazuje. Wskazuje na to co nazywamy „kretem” w filmie. Na to co nazywamy wynoszeniem tego co nie jest do końca zmaterializowane. To jest to operowanie w przestrzeni informacyjnej.
Oczywiście w tej chwili bardzo silnie ta 7 Mieczy zaznacza się w tzw. Niechwalebnym pozyskiwaniu wiedzy , która później może być wiedza wykorzystywana z przypisaniem sobie praw autorskich. To są te wszystkie historie związane z prawami, z prawami autorskimi, z dokumentami .


-------------------------------------------------


7 Mieczy
u Crowleya: po pierwsze usytuowanie 7 w sefirze Netza -(która realizuje się w świecie astralu )wskazuje na dużą niestabilność i chwiejność , , Crowley nazywa ją "daremność" , inaczej pusta walka , jeszcze inaczej w moim języku strzępki wiedzy , kombinatorstwo , mijanie się o włos , ale wynikająca z braku podbicia wewnętrznego To rodzaj próbowania i nieumiejętności złapania pewności , jeśli chodzi o sposób wyrażania swoich myśli czy wiedzy , to takie trochę bleblanie i wycofywanie się z czegoś co powiedziało się wcześniej - 7 mieczy ma w sobie rodzaj bierności ,w przeciwieństwie do 7 buław która czasami wskazuje na poszukiwanie , ale takie drążące temat (w najgorszym wypadku o szukaniu w całym dziury)- to takie ślizganie się po powierzchni .
Dla przykładu : 7 buław to artykuły w piśmie tematycznym , wskazujące na znajomość podstaw tematu ,
a 7 mieczy to notka w brukowcu , ktoś coś gdzieś ...ale o co dokładnie chodzi tego właśnie nie wie nikt.
- wskazuje na gonitwę myśli – na takie tyle samo na tak a w efekcie końcowym na nie- taki intelektualny zespół ucieczkowy.
------------------------------------------
-7 mieczy zbyt krótki czas (sprawy seksu)
- osoba zaczyna kombinować w danym temacie
------------------------------------------
- jaka ktoś ma duszę? - błądzącą
--------------------------
7 Mieczy często nazywa się karta złodzieja dlatego, że wynosi dobra poprzez wykorzystanie zamieszania , które wcześniej sam zrobił(… Danuta….20.07.2009)
------------------------
"7 mieczy w uczuciach to kombinatorstwo , kluczenie wycofywanie się , ale nie odejście tylko takie krok do przodu dwa do tyłu , w kontaktach międzyludzkich to karta nieszczerości komentowania , plotkowania i w ogóle dywagowania które nie wiele ma wspólnego z rzeczywistymi faktami to karta komentowania , takie trochę " na płocie było napisane" ,
w układach partnerskich często wskazuje na inwigilowanie partnera , przeszukiwanie poczty , telefonu szperania po kieszeniach itp. ,
w sprawach zawodowych , wymowa jest jednoznaczna przy pieniądzach to złodziej , przy innych wymiarach zawodowych to ktoś kto podkrada (czas , informację , cokolwiek), często to ktoś kto naściemniał w CV, ktoś nie w pełni kompetentny..."

Źródło: P. Danusia Tarocistka
----------------------------------------------
puste słowa bez pokrycia, obiecanki cacanki

- to jeszcze słowa które służą do zyskania , to też takie zagadywanie , aby między zdaniami uzyskać jakąś odpowiedź , a nie pytając wprost,
to wykradanie cokolwiek by to miało nie znaczyćUśmiech
--------------------------------------------
Szukanie pracy powinno być oparte o kartę
7 Mieczy, 5 Mieczy – i wtedy mamy taki układ: - „drzwiami nas wygonili- oknem żeśmy weszli’. Czyli jest to również pretendowanie do stanowisk do których kompletnie nie mamy wykształcenia ani umiejętności ani talentu lecz w każdym szaleństwie jest metoda i ta aktywność może wtedy skutkować sukcesem.
--------------------------------------------
7 mieczy przy 6 mieczy
- co wskazuje na działanie wspomagające , ale nie tylko farmakologiczne , dla mnie to taka czysta postać in vitro , lub sztucznego zapłodnienia
ale 7 mieczy też jest znalezieniem sposobu " takie wejście lub wyjście tylnymi drzwiami "między innymi oczywiście , o! tam jeszcze były 2 denary! zresztą karta nabiera pewnych znaczeń w towarzystwie innych kart i kontekście pytania.
-----------------------------------------------

7 Mieczy w rozkładach
================================

Partnerski
7 Mieczy ( osoba idzie)
- „nie przeciąć pępowiny tylko ja przeciągać, naciągać, nadwątlać”.
--------------------------------------

7 mieczy w podstawie (rozkład partnerski)
– tendencja do wycofywania się z gry zanim jeszcze karty zostały położone na stole.
----------------------------------------------

Krzyż celtycki

7 Mieczy przyblokowana 7 Buław
- wskazuje przede wszystkim na „gonienie własnego ogona”, kręcenie się w kółko”

Inne

Układ z7 Mieczy
- poprzez użycie podstępu czyli poprzez wyjście z formy(
------------------------------------------------
- 7 Mieczy – zdobywanie wiedzy o kimś w sposób, w którym osoba niekoniecznie wie o jego wiedzy. – taka trochę inwigilacja.
--------------------------------------------------

7 Mieczy przy Głupiec
- wchodzi w coś, wycofuje się a jednocześnie szuka swojego miejsca, kim może być
----------------------------------------------------

- 7 Mieczy – z 7 Buław – w centrum układu
- obydwie karty mówią o walce.
7 Buław mówi o tzw. wyszukiwaniu realnych możliwości , o dopytywaniu się ale wprost, o poruszaniu wszystkich znajomości które posiadamy, o poruszaniu wszystkich kontaktów jakie są w zasięgu , o tzw. odpowiadaniu i sprawdzaniu wszystkiego co rzuci nam się w oczy jako alternatywa sytuacji obecnej (np. podczas poszukiwania pracy)
---------------------------------------------
( oprac.wg. programów T. Danuty)
Odpowiedz
#7

[Obrazek: db_DF-_Schwerter_071.jpg]
ploty,nawet bez sensu idą w lud
Odpowiedz
#8

7 mieczy złodzieja nigdy mi nie pokazała ale już 3 razy pokazała mi oszustwo a konkretniej moje odczucie bycia oszukanym Myśli
Odpowiedz
#9

7 mieczy jako karta dnia pokazała mi zajęcie się swoimi sprawami, zamknięcie się chwilowe, chęć pobycia sama ze sobą, nadrobienie paru rzeczy typowo związanych ze sobą, spędzanie czasu w odosobnieniu z wyboru - niekoniecznie w domu, wśród 4 ścian, ale na samotnych spacerach, samotnych zakupach
Odpowiedz
#10

7 mieczy pokazala mi falszywa ''przyjaciolke''.
Odpowiedz
#11

Jako karta dnia zawsze pokazuje mi wykorzystywanie przez innych ludzi..Szkoda pieniedzy aby zaplacic komus wiec wykorzystac osobe ktora pracuje....Z premedytacja... Bezradny
Odpowiedz
#12

i udawac biedna, ze sie nie ma nic, zeby zaplacic tobie, ale potem kupuja taaka wypasiona komorke. Oczko
Odpowiedz
#13

Pokazała wykonywanie pracy na "raty". Ponadto, nieszczerych ludzi oraz kradzież.
Odpowiedz
#14

Jako karta dnia pokazała:
- zaskoczenie i kłopotliwą sytuację, na którą nie byłam przygotowana, aczkolwiek wybrnęłam z niej
- poniekąd nieszczerość koleżanek
Odpowiedz
#15

mi ta karta pokazała problemy z policją i mandacik ;p
Odpowiedz
#16

Zdecydowanie w pytaniach o trudną sytuację w pracy, problemy z prawem pokazuje mi manipulację, ukrywanie czegoś, kombinowanie. Często też, ze osoba, której wróżę coś ukrywa, nie mówi prawdy.
Odpowiedz
#17

jeśli chodzi o mnie to mam mandat za braciszka, bo jego kombinatorka nie wyszła i ja musiałam za niego świecić oczami... więc VII mieczy jak najbardziej.. nigdy mi złodzieja nie pokazała i w sumie za często jej nie miałam, ale wczoraj pokazała mi się jako karta dnia i o to efekt ...
Odpowiedz
#18

Nie spotkałam sie z pozytywnym znaczeniem tej karty,jak sie pojawia zawsze przynosi kłopoty z reguły ktoś nas okłamuje, jest nieszczery, pojawiają sie problemy w zależności od kart sąsiadujacych.
Odpowiedz
#19

Jako karta dnia: rozmowa z bardzo nieszczerym człowiekiem.
Odpowiedz
#20

Wypadła mi już wiele razy jako karta dnia, albo część zdarzenia i nic złego sie nie działo. Jakie pozytywne rzeczy może zapowiadać?
Odpowiedz
#21

Z 7 mieczy mam akurat dość duże doświadczenie. To karta ucieczki... w samotność.
- Generalnie pokazuje wycofywanie się, ucieczkę, czasem unikanie kogoś lub unikanie rozmowy/konfrontacji.
- Silnie podkreślona jest potrzeba samotności, ale nic dziwnego skoro astrologiczny odnośnik tej karty to Księżyc w Wodniku.
- Poprzez ww cechy to też karta teoretyczności, teoretyzacji - wskazuje na problemy w realizacji pomysłów w praktyce.
- Pokazała mi się też jako karta zapisywania, sporządzania notatek.
- W negatywach pokazuje mi spiski za czyimiś plecami.
- Generalnie ma mało pozytywnych stron, na pytanie czy coś się uda tak/nie daje odp negatywą.

Z plusów:
- To co mi rzeczywiście pokazała - możliwość wcześniejszego wyjścia z pracy (za pozwoleniem).
- Jeśli chodzi o moje rozmyślania nad tą kartą, to wydaje mi się, że plusami tej karty będą możliwość niezależności i indywidualizmu. Możliwość zaznania odosobnienia jeśli się potrzebuje. Po prostu poczucie wolności.
Odpowiedz
#22

Dziękuje Luks.
U mnie mogła to być chyba potrzeba samotności. Uciekanie od wszystkich
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości