Talie wydawnictwa Lo Scarabeo
#1

witam!  
mam pytanie ... może mi odpowiecie, tak się ostatnio zastanawiam.

żadna tam ze mnie wróżka ( jeszcze ) ale skrzynkę kart mam.
i tak właśnie między innymi mam kilka talii z LoScarabeo.  oczywiście są piękne.
ale ... cienkie jak bibuła, prawie.
szkoda mi ich używać  bo się boję, że  szybko się zniszczą albo połamią.

więc sedno problemu - czy talie Lo Scarabeo to są jakieś talie kolekcjonerskie tylko,  czy poprostu komercja robi swoje i  oszczędzają na wszystkim ... nawet na papierze.

jako ignorantka mogłam nie wiedzieć, że Lo Scarabeo wytwarza tylko cudeńka do kolekcjonowania.

Proszę o trochę informacji  i porad,  kto wyrabia rzetelne karty z dobrego papieru ...

dziekuję Kasia
Odpowiedz
#2

Może spróbuj zalaminować te karty, starcza na dłużej i będziesz mogła bez obaw ich uzywać..
Odpowiedz
#3

Hmmm, jestem zdziwiona bo ja mam bardzo wiele talii Lo Scarabeo i prawdę mówiąc chwalę sobie jakośc tych kart Myśli Te karty nie są grube, nie mają "kartonikowego" wyglądu ale wcale nie są słabe. Są za to bardzo elastyczne, co jest ogromnym plusem, jeśli ktoś tasuje brydżowo. Prawdę mówiąc u mnie wygrywają z kartami U.S. Games, które są grubsze ale bardziej podatne na zagięcia. Świetnie się sprawują w użytku, są trwałe i nie mam wrażenia, że są tylko kolekcjonerskie.

Ale jeśli lubisz sztywne karty to też jest wiele talii, polskie edycje Marchettiego (przynajmniej te w dużym formacie), Golden Tarot, Anna K. Tarot, sztywniejsze są też Maroon Tarot, Driud Craft Tarot, Paulina Tarot, Joie de Vivre Tarot, to tak na szybko bo jest bardzo, bardzo wiele...
Odpowiedz
#4

Dzięki Katarynka! poczieszyłaś mnie bardzo. Kwiatek

Właśnie ze względu na to, że są takie delikatne bałam się ich używać. Ale przez Twoją rekomendację ... wszystko wygląda znacznie lepiej. Twoje referencje są bezcenne. Odrazu mi ulżyło.
Dziękuję kochaniutka jeszcze raz za dobre słowo i rady!

Już nie będę narzekać! jak to się mówi: nie oceniaj książki po okładce!

Katarynka! Ty taka oblatana to może wiesz i to:

w 22 kartowej talii Visconti ( Lo Scarabeo! ) jest jedna czarna karta. czy ona jest też używana w rozkładzie? i z czym to się je?
bo mam rozpiskę po niemiecku ... a ja wolę po angielsku.
wiecie coś na ten temat? jeśli tak pomóżcie proszę - wskażcie gdzie to doczytać.

dzięki serdeczne Kasia Buźki
Odpowiedz
#5

To jest karta zapasowa na wypadek jakby ci jedną zjadł pies.

Mozna jej uzywać do wróżenia jako "brak odpowiedzi"
Odpowiedz
#6

Te "dodatkowe" karty zwykle biorą się stąd, że karty drukuje się w jednym arkuszu i po pocięciu tego arkusza zostają "niezagospodarowane" kartoniki. I wydawcy robią z nimi przeróżne rzeczy: drukują na nich rozkłady, notę bibliograficzną, dodatkową kartę typu "happy squirrel" i rożne inne historie. Możesz takiej karty używać jako zapasowej albo dodatkowej (nadając jej znaczenie jakie chcesz), możesz odłożyć i nie uzywać i pozostać przy podstawowym składzie talii (22 lub 78 kart). Ja na przykład używam tych kart zakładek do książek Uśmiech
Odpowiedz
#7

Dzięki Tarofides ( no nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do tego nowego image'u i nicka )

dobrze, że się odezwałeś bo oświeciłeś mnie! karciara ze mnie żadna ale myślałam, że to Jocker! Rotfl


zobaczę jak to wyjdzie w praktyce. dzięki serdeczne Kasia Ok

a kiedy tom III miał być 12go czy 21go.???
Odpowiedz
#8

Dzięki Katarynka!

spec speców z Ciebie doskonały.

dzięki Wam za pomoc i życzliwość!!! :happy-wavemulticolor: Kasia
Odpowiedz
#9

Kasha40 napisał(a):a kiedy tom III miał być 12go czy 21go.???
Miałby być 21 III ale jak zwykle bedą przesunięcia Zawstydzony
Odpowiedz
#10

dzięki Tarofides ...
czekałam 3 lata ... poczekam i 3 dni, 3 tygodnie, 3 mce może nawet .... Kotek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości