Co to są "karty spinające rozkład" ?
#1

będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś napisze coś więcej na ten temat co to są "karty spinające rozkład"
jaki rozkład i jak je interpretować i po co są ?

dziękuję za pomoc i poświęcony czas

pozdrawiam wszystkich Kasia Kwiatek
Odpowiedz
#2

Pierwszy raz słyszę o kartach "spinających" Myśli Bezradny
Odpowiedz
#3

Może chodzi o najważniejsze karty w rozkładzie, dla których pozostałe tworzą logiczną całość.
Też nigdy o tym nie słyszałem, ale ta wersja brzmi sensownie.
Odpowiedz
#4

Tutaj jest cos na ten temat...
Mostki

Mostki polegają na tym, że w rozkładzie są dwie (lub więcej) karty "małe" z tego samego koloru. Jak w powyższym przykładzie 5-Kijów na czwartym miejscu i 2-Kijów na piątym miejscu. Słowo "mostek" należy tu się, ponieważ karty te jakby spinają niby mostem dwa miejsca, a więc każą łącznie traktować dwa etapy sprawy. Tutaj czytamy to jasno: to co dotyczy obciążających zaszłości, ran pamięci (czwarte miejsce) - dotyczy także partnerstwa (piąte miejsce). I faktycznie tak z moimi kotami jest. Nienawidzą się, ponieważ w przeszłości, na początku, partnerstwo między nimi było najgorsze z możliwych.

Uwaga: karty w mostkach należy też tak czytać, że ważna jest pierwsza, a następne są tylko jej zastępnikami. Czyli naprawdę ważna jest tu "wojownicza" 5-Kijów, a 2-Kijów pojawiła się głównie dlatego, że karty nie miały już drugiej piątki Kijów, żeby ją położyć na tamtym miejscu.

Mostki mogą być też budowane przez wielkie arkana (atuty), o ile dopatrzymy się miedzy nimi jakichś podobieństw. Np. XIV-Umiarkowanie i XVIII-Księżyc podobne mają to, że dzieją się na tle wody.
Zrodlo <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astroakademia.pl/n11/lect.php?id=124">http://www.astroakademia.pl/n11/lect.php?id=124</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5

Lilu, nie pdopielas linku pod "Mostki" albo nie dziala
co tam powinno byc?
Odpowiedz
#6

Hmmmm, mi działa... To internetowy wykład Wojciecha Jóźwiaka w jego portalu Astroakademia. O mostkach jest w ostatnim akapicie.
Odpowiedz
#7

link na dole - tak, zajrzalam tam
myslalam, ze pod slowem "Mostki" jest /mial byc link Myśli
ale widocznie nie, bo to jest fragment/cytat
gapa ze mnie
Odpowiedz
#8

dziękuję Kochani bardzo serdecznie

Lilu Tobie należy się piękny Kwiatek

dziękuję Kasia
Odpowiedz
#9

alathea napisał(a):link na dole - tak, zajrzalam tam
myslalam, ze pod slowem "Mostki" jest /mial byc link Myśli
ale widocznie nie, bo to jest fragment/cytat
gapa ze mnie
Ja też tak myslałem Oczko



Swoją drogą, jak napisałem w moim ebooku, takich kart można nawymyślać dziesiątki rodzajów i w kontekście kart bram wymysliłem karty mosty i karty rzeki. Jak się okazuje karty "mostki" już są Uśmiech

Kasho, tego typu dodatków nie bierz za coś istotnego, jak ci sie podobają karty spinające, to nie ma problemu, możesz zastosować Ok Jednak jest takich autorskich rozwiązań wiele i równie dobrze można je pominąć, nie komplikować odczytu stosując "dodatkowe" rozwiązania.
Odpowiedz
#10

Taro!
ja usłyszałam coś o "kartą spinającą układ jest coś tam i cos tam "
i wpadłam w panikę - matko! nic nie wiem co to karty spinające i do czego są i po co?
dlatego zadałam to pytanie

dziękuję wszystkim za odpowiedzi i dyskusję

najważniejsze, że wszyscy potwierdziliście, że to intuicyjnie się robi
nie chcesz nie przekładasz - chcesz przekładasz
spinasz lub nie

pewnie jako początkujący człowiek sobie myśli, że jest ignorantem bo robi ciś inaczej albo nie robi!

dziękuję bardzo jeszcze raz

a o karty bramy nie zapytam bo już wiem, że jak chcę i moje karty też to i owszem ... jak nie chcemy to musu nie ma!

pozdrawiam Kasia
Odpowiedz
#11

Witam!
Ja natomiast zapytam o karty - bramy, bo żądna jestem wiedzy tarotowej! O co w nich chodzi?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości