Ojciec
#1

Ojciec reprezentuje dojrzałość umysłową, którą należy osiągnąć, wewnętrznego bohatera. Reprezentuje władzę, autorytet, miłość, ideał, męża. Ojciec jest aktywną siłą, instynktem dominacji i nadaje poczucie wykraczania poza zasięg ludzkiego poznania.
Pozbycie się ojca to jakby ponowne urodziny i przejęcie go do własnego "ja".
Mieć wewnętrznego ojca to śmierć i odrodzenie, to osiągnąć zdolność kochania.
W walce o osiągnięcie dojrzałości ojciec może pojawić się w snach jako pierwiastek męski i aktywny. W każdym człowieku współżyje podwójny aspekt ojca - negatywny i pozytywny.
We śnie ojciec negatywny prowadzi nas do destrukcji, do narzucania gnębiących przepisów i praw.
Ojciec pozytywny pozwala nam odkryć prawdziwą indywidualność, która promieniuje jak słońce i ma wpływ na przyszłość, przyjmując od świata to, co potrzebne do rozwoju.
Symbole pierwiastka męskiego i ojcowskiego to bohaterowie słoneczni - słońce, ogień, niebo, lew, wąż, smok, ptak, broń i wszystko o wydłużonym kształcie (fallus), to co reprezentuje aktywność.
W porównaniu z matką ojciec jest silniejszym symbolem szczęścia i rozdziela więcej energii, jest to miłość głębsza i bardziej satysfakcjonująca.
Kiedy śni się ojciec bez względu na to czy żyje, czy nie to obraz prawdziwych związków z nim, zależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy.
Ojciec we śnie może oznaczać uczucia, jakie żywimy do męża lub żony, bo ojciec jest często symbolem małżeństwa.
Widzieć go cierpiącego to zapowiedź zawodów uczuciowych.
Widzieć go w doskonałej formie to znaczy, że miłość obdarzy nas taką żywotnością jak słońce.
Dla kobiety - ojciec reprezentuje męża lub wolnego mężczyznę.
Odpowiedz
#2

mi sie snil ojciec.. ogolnie nie zyje od roku prawie juz i w snie jak weszlam do domu (po swoje rzeczy) zobaczylam na fotelu spiacego tate ocknal sie, spytalam czy sie dobrze czuje- mowi ze tak, choc mial rane na brzuchu...;x powiedzialam ze przyszlam po rzeczy bo sie wyprowadzam do chlopaka i spytalam czy w tej sytuacji moge - powiedzial tak jedz. wzielam rzeczy i jechalam samochodem z chlopakiem i jego mama do nich.. nie wiem jak mam to rozumiec
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości