Rozkład "Wampir energetyczny" Chrzanowskiej
#1

Rozkład z książki Chrzanowskiej:

S - Sygnifikator
1 - czy faktycznie ktoś kradnie mi energię?
2 - jeśli tak, to kto jest tą osobą, jeśli zaś nie, to co jest przyczyną utraty energii?
3 - czy ta osoba robi to świadomie?
4 - jak powinienem się w stosunku do tej osoby zachować?
5 - jak mogę się bronić przed tego rodzaju osobami?


1
---2
-----3---S
---------4
---------5
Odpowiedz
#2

Rozumiem, że w przypadku odpowiedzi negatywnej w pierwszym punkcie można najwyżej dobrać jeszcze jedną kartę do rozkładu?
Odpowiedz
#3

Wydaje mi się, że tak. Dalsze losowanie kart jest bowiem bez sensu. Uśmiech
Odpowiedz
#4

Czyli rozkład, jeśli ma zachować pewną spójność i dać możliwość wglądu w sytuację, powinien posiadać dwa, pełne, warianty (zależnie od odpowiedzi na pierwsze pytanie). Dlaczego prezentowany jest tylko jeden? Oczko
Odpowiedz
#5

Bo to pani Ch. wymyśliła niestety, a nie było czasu zastanawiać się na takimi szczegółami, bo trza było kolejnych 399 rozkładów natrzaskać :tools-hammerdrill:
Odpowiedz
#6

Tak, to zdecydowanie jedna z tych chwil, w których doceniam szlifowanie latami jednego tylko rozkładu złożonego (>3 karty -- w moim przypadku tzw. krzyż celtycki). Może wydawać się to niezbyt 'twórcze', czy wręcz staroświeckie, ale przynajmniej pozwala unikać powierzchowności (żywię taką nadzieję).
Odpowiedz
#7

Ja przeszło 10 lat robiłem prawie zawsze tylko ten rozkład, potem poszerzyłem wachlarz. Teraz operuję ok dziesięcioma rozkładami tarota i nie widze sensu używać więcej, aczkolwiek pracuję nad jednym (moim jedynym) rozkładem już od jakiegoś roku.
Jaki ja durny muszę być w porównaniu do Pani Ch. Głupek przez tyle czasu można przecież ze 200 najlepszych rozkładów stworzyć Wyśmiewacz
Odpowiedz
#8

Wiesz, jedna z pierwszych lekcji, którą odrobiłem w moim dojrzałym życiu nauczyła mnie nie porównywać się z ludźmi. Druga nauczyła mnie nie mówić o nich źle gdy ich nie poznałem, nie spojrzałem im w oczy, nie spędziłem chwili na rozmowie. Jakkolwiek offtopicznie to wszystko brzmi chciałbym wrócić do wyjściowego wpisu:

Rozkład jak rozkład. Wszystko co można o nim napisać to to, że jest niedopracowany. Zakłada wariantowość odpowiedzi, ale nie uwzględnia jej w opisie.
Odpowiedz
#9

czasem nie mogę się powstrzymać Bezradny ale to tak offtopicznie humorycznie Uśmiech

A co do rozkładu, to pozycja 2 jednak wariantowość przewiduje, tylko dalej brak rozwinięcia
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości