#1

W mitologii pies kojarzy się ze światem niewidzialnym i ze śmiercią. Jest wiernym przyjacielem, prowadzi dusze zmarłych którym towarzyszył w życiu ziemskim.
Jest opiekuńczy jak matka. Dzięki swemu węchowi może intuicyjnie przewidzieć teraźniejszość i przyszłość człowieka. Staje się więc sojusznikiem istoty ludzkiej i jej rozsądku. Jest zarazem symbolem słonecznym i księżycowym, który powinien nas prowadzić do niebiańskich królestw.
Można mu także przypisywać inne znaczenia, symbolizuje czasem instynkt drzemiący w każdym z nas.
W życiu onirycznym staje się konkretny i namacalny.
Luksusowy pies zapowiada bardzo przyjemne życie.
Maleńkie rasowe szczeniaczki – początek wielkiej miłości.
Piękny rasowy pies – wartościowy przyjaciel jest wobec ciebie szczery i darzy cie przywiązaniem.
Kundel średniej wielkości to zawsze bardzo szczęśliwy znak, oznacza wierność, która ci towarzyszy.
Biały pies – idealnie szczęśliwy związek.
Czarny pies – jesteś zdradzany. Jeśli czarny pies stale powraca w twoich snach, symbolizuje twoje niepowodzenia.
Pies rudy lub jasnobrązowy – bardzo dobra wróżba w związkach uczuciowych.
Odpowiedz
#2

Pies to zawsze przyjaciel bo jakże by inaczej nazwac zwierze które siedzi patrzy nam w oczy jak jest nam źle.
Kolor sierści oznacza kolor włosów.
Male pieski to ludzie niezaradni szukający pomocy ...Zawsze kiedy przyśnią mi się szczeniaczki bez względu na rasę spotykam się z takimi ludźmi.
Odpowiedz
#3

Przeczytałem w internecie, że czarny pies oznacza m.in chorobę i w moim przypadku tak było. Za pierwszym razem śnił mi się mały czarny pies z białym futrem na szyi, który do mnie przybiegł i łasił się leżąc na plecach - następnego dnia ścięła mnie infekcja dróg oddechowych i 2 tygodnie leżałem z wysoką temperaturą.
Drugim razem śniło mi się, że jechałem okrakiem na ogromnym czarnym psie może większym nawet od niedźwiedzia i prawdopodobnie oznaczało to problemy żołądkowe/jelitowe, bo dalej mam afty na języku i chyba wrzody w żołądku, które pojawiły się chyba 3 dni później.
Także czarny pies niezależnie od rozmiarów to nic pomyślnego.
Odpowiedz
#4

Lubię psy, ale nie przepadam za snami w których są obecne. Czasami śnią mi się przyjemne sytuacje z ich udziałem. Bawię się z małymi szczeniaczkami czy spaceruję z psem po lesie.
Jeśli we śnie pies na mnie szczeka, chce zaatakować, zawsze traktuję to jak ostrzeżenie. Gdy mnie ugryzie to mogę spodziewać się choroby swojej bądź kogoś z rodziny. Może to być zwykłe przeziębienie, ale zawsze się sprawdza. Jeśli rana jest spora, krwawi, to zazwyczaj w moim przypadku zwiastuje to spore kłopoty.
Odpowiedz
#5

Podobno jak snia sie psy, ktore sa agresywne lub chore to niedobry znak. Niedawno mialam wlasnie taki sen, w ktorym snilam o kilku schorowanych i pozstawionych bez opieki psach. Czulam, ze cos niedobrego sie szykuje. Okazalo sie tej samej nocy moja mama bardzo zle sie poczula i miala problemy zdrowotne cala noc.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości